28 Февраль, 19:05

Студенти ДНУ вимагають змінити викладача і відмовляються ходити на заняття (ВІДЕО)

Студентам факультету суспільних наук та міжнародних відносин ДНУ ім. Олеся Гончара не подобається ставлення викладачки. Мовляв, вона ображає їхню честь та гідність. Тому зверталися до ректора. Там запропонували рішення. Чи вдовольняє воно студентів? Що з цього приводу думає сама викладачка та як цю ситуацію пояснює законодавство – далі у сюжеті.
Елла Гончаренко, завідувачка кафедри іноземних мов для гуманітарних спеціальностей на факультеті української та іноземної філології та мистецтвознавства: «Я провела лекцію, задала завдання, а вже наступного тижня діти припинили ходити на заняття».
Студенти факультету суспільних наук та міжнародних відносин ДНУ ім. Олеся Гончара відмовляються ходити на пари з англійської мови до Елли Гончаренко. Пояснюють: викладачка ображає їхню честь і робить недоречні зауваження.
Андрій Хазан, студент 3 курсу факультету суспільних наук та міжнародних відностин ДНУ ім.О.Гончара: «Студент не може сидіти, опершись на руку. Вона скаже йому: «Чому ви сидите, як римський патрицій?» Як тільки студент починає з нею сперечатися, то вона каже йому, що: «Ви нічого не добилися, ви нічого не варті. І якщо ви ще раз будете  таким тоном розмовляти, то я Вас вижену з аудиторії». Це інтелігентні образи, жодних лайливих слів не було».
Студенти 3 і 4 курсів писали скарги на ім’я ректора та зверталися навіть до Міністерства освіти. Листи підписали близько 60-ти людей. Керівництво університету запропонувало рішення…
Віктор Куземко, проректор ДНУ ім. О.Гончара: «Ті студенти, які захочуть продовжити навчання у професора Гончаренко, вони прийдуть до професора Гончаренко. А друга частина, яка не захоче спілкуватися з професором, піде на заняття у відповідності до розкладу до інших викладачів».
Але таке рішення студентів влаштовує не до кінця.
Віктор Зайцев, студент 3 курсу факультету суспільних наук та міжнарожних відносин ДНУ ім.О.Гончара: «Будемо піднімати питання, щоб нам замінили викладача і на практиці, яка буде наприкінці семестру, через те, що наші студенти побоюються емоційних і суб’єктивних притискань з боку викладача».
Елла Гончаренко каже: таке в її практиці вперше. Переконана: студенти порушують закон України про освіту. Тому готова йди до суду.
Елла Гончаренко, завідувачка кафедри іноземних мов для гуманітарних спеціальностей на факультеті української та іноземної філології та мистецтвознавства: «Адвокатський запит, адже порушено закон про освіту та про недоброчесність, адже та інформація, яка розповсюджена студентами, вона неправдива, вона нечесна».
Тим часом вибору в студентів фактично немає — закон України не передбачає прямої норми, яка б дала змогу вибирати викладача.
В’ячеслав Шестіріков, адвокат: «У принципі викладач повинен вибудовувати так відносини з аудиторією, щоб конфліктів не виникало. І не порушувалися права студентів. Якщо права студентів порушуються, то на варті має в першу чергу стояти студентське самоврядування. Але просто клацнути пальцем і сказати: «Ми не задоволені», — не можна. Студента силою до цього закладу ніхто не тягнув».
Юристи радять у разі конфлікут фіксувати його на відео. Лише тоді можна вимагати покарання. Іспит із англійської мови ніхто страйкарям не скасує. А всі пропущені пари доведеться відпрацювати. Автор — Оля Василець Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21