28 Февраль, 17:13

Українці, що перебувають за кордоном, можуть подавати заяви про внесення їх до списків виборців до 25 березня — МЗС

Українці, яких немає у списку виборців на виборчій дільниці за кордоном у день голосування на президентських виборах 31 березня, проголосувати не зможуть, наголосив директор департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергій Погорельцев.
«Якщо людина перебуває за кордоном і прийшла на виборчу дільницю за кордоном (у день виборів — ІФ) та не знайшла себе в списку виборців, то вона не зможе проголосувати. У жодний спосіб», — сказав С.Погорельцев журналістам у четвер у Києві.
Він зазначив, що громадяни, які мають намір проголосувати, мають перевірити наявність свого імені у списку виборців.
«Якщо людини немає в списку виборців або в Держреєстрі виборців, то вона має написати відповідну заяву. Цю заяву вона подає особисто до дипустанови за кордоном на базі якої діятиме дільнична виборча комісія. Або ж подати документи, щоб встати на тимчасовий консульський облік. Це безкоштовно. Тоді автоматично консульська посадова особа цю людину включить до списку виборців», — розповів С.Погорельцев.
Директор департаменту пояснив, що заяви про внесення до списку виборців необхідно подати до 25 березня, до кінця встановленого робочого дня відповідної дипломатичної установи за київським часом. Він наголосив, що у день голосування виборець має особисто з’явитися на дільницю для голосування з паспортом. С.Погорельцев поінформував, що на сьогодні зареєстровано 527 тис. громадян, які голосуватимуть на закордонній виборчій дільниці. Розповідаючи про закриття виборчих дільниць на території РФ, директор департаменту консульської служби МЗС зазначив: «Безумовно, 100% були б різні провокації. Думати, про те, що ФСБ та інші не використовували б вибори у своїх цілях нерозумно». С.Погорельцев наголосив, що українці у РФ зможуть проголосувати за місцем своєї реєстрації в Україні або ж потрібно буде для цього їхати в Грузію, Казахстан або Фінляндію.

Вибір редакції

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар адвоката В’ячеслава Шестірікова(ВІДЕО)

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39