01 Март, 18:56

Останній шанс врятувати будівлю: лікарню Червоного Хреста захищають активісти Дніпра (ВІДЕО)

Будівлю лікарні Червоного Хреста ще є час врятувати, говорять активісти. Тому створили петицію на сайті міської ради, де пропонують відновити кутову будівлю медзакладу та зробити там музей. Гроші на це планують просити у забудовника, що поруч розпочав будівництво. Отож чи є шанс врятувати будівлю, де впродовж більш як ста років лікувалися дніпряни? Будівля лікарні Червоного Хреста – зведена на кошти благодійників у 1910 році. Пацієнтів приймала до кінця 90-років, містяни її добре пам`ятають.
Анна Вернігорова, журналіст: «У меня, например, там дедушка умер в 1994 году. Я помню как он туда попал, как мы туда приходили, мне было около 12 лет. И дедушка там лежал около двух недель. И так как он был заядлым курцом, то помню, как он прятался в туалетах от медсестер и курил эту «Приму» без фильтра, и спрашивал: «Ну что, никто там не идет?»
Лікарня Червоного Хреста працювала у Дніпрі у часи Першої та Другої світових війн. Там лікували і цивільних. Аж до закриття медзакладу.
Максим Кавун, кандидат історичних наук, краєзнавець: «В січні 1915 року її відвідав останній російський імператор Микола ІІ. Засновником лікарні був князь Микола Петрович Уросов — це останній предводитель катеринославського дворянства. Ця будівля працювала за призначенням увесь радянський період і була закрита на початку 90-х років, нібито за аварійним статусом».
Від пам’ятки архітектури місцевого значення лишився тільки фасад у стилі «раціонального модерну». Будівля інженера Георгія Панафутіна, на думку Олени Вандюк, стала жертвою забудовника. А характер руйнувань, каже пані Олена, явно свідчить про те, що будинок руйнували навмисне.
Олена Вандюк, співробітниця інституту культурної спадщини м.Київ, реставраторка: «Згорів дах, влаштували пожежу, згоріли перекриття, потім почали розтягувати все потроху. Зараз ми бачимо, що завалилося перекриття. Воно завалилося не з фасаду, а з середини. Там не було таких тріщин, просадок, аварійного стану – йому допомогли».
Окрім того, рішенням суду лікарню Червоного Хреста позбавили статусу «пам’ятка архітектури», але суд виносити такі вироки не може.
Олена Вандюк, співробітниця інституту культурної спадщини м.Київ, реставраторка: «Інвестор, який придбав цю ділянку, вирішив, що йому не хочеться мати клопоту із цим. Через суд пішов і виключив із переліку пам’яток. Орган охорони обласної культурної спадщини, який опікується пам’ятками архітектури, на це засідання не з’явився, апеляцію не подавали. Не суд це вирішує, це незаконно».
Тепер активісти просять врятувати будівлю. Це, кажуть, останній шанс для неї. Так на сайті петицій міської ради з’явилася пропозиція відреставрувати кутову будівлю лікарні. Та зробити там музей військової медицини.
Нонна Тимощенко, авторка петиції: «Ми бачимо, — це досить депресивний район. З одного боку — тут стадіон, зведений на кістках; з іншого — руїни лікарні».
Автори ідеї готові почати діалог із забудовником, який зводить багатоповерхівку на Костомарівській, 1а. Пропонують підтримати матеріально, а проект із реставрації готові розробити самі.
Нонна Тимощенко, авторка петиції: «Ресурсу цього будівництва досить для того, щоб зробити реставрацію, як цього вимагає закон України про охорону культурної спадщини».
Щоб петицію розглянули на сесії міської ради, потрібно 1000 голосів. Підтримати ініціативу можна до 10 травня. До слова, комплекс, що зводять по сусідству з лікарнею, назвали «Женева». А штаб-квартира Червоного Хреста — у столиці Швейцарії, Женеві». Автор — Оля Василець Камера — Руслан Герасименко, Дмитро Большак, Андрій Сергеев

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01