12 Март, 18:47

Вилікувати глаукому неможливо, але можна попередити. У Дніпрі провели безкоштовний медогляд (ВІДЕО)

Попередити про глаукому. Хвороба, від якої можна осліпнути і зір уже не повернути. До Всесвітнього дня боротьби з глаукомою лікарі традиційно нагадали як уникнути цього захворювання та провели безкоштовний огляд пацієнтів в одному із людних місць — торговельному центрі Дніпра. Чи можливо розпізнати глаукому, як її попередити та чому це захворювання фахівці називають підступним — відповіді має Оля Василець.
Ольга Гришилова, лікарка-офтальмологиня обласної офтальмологічної лікарні: «Чуть ниже голову, чуть ниже, вот так, молодец».
Ірина в окулярах з 96-го року. Тест на глаукому вирішила пройти вперше.
Ірина, учасниця заходу: «Решила проверить, проходила медосмотр и окулист сказал, что у меня начались возрастные изменения».
Лікарі радять на «потім» похід до лікаря не відкладати. Якщо хворобу виявити вчасно та почати лікування, зір вдасться зберегти.
Ольга Гришилова, лікарка-офтальмологиня обласної офтальмологічної лікарні: «Все люди должны обследоваться у офтальмолога хотя бы раз в год, все люди после сорока лет».
Поки Ірина чекає своєї черги, занепокоєний власним зором Микола Іванович каже: є симптоми. Мовляв, робота машиніста тепер дається взнаки.
Микола Іванович, учасник заходу: «От бывает, как точечка в глазу, бывает на правом».
Норма внутрішньоочного тиску до 20 міліметрів ртутного стовпчика. Але і за інших симптомів слід терміново звертатися до сімейного лікаря.
Ольга Гришилова, лікарка-офтальмологиня обласної офтальмологічної лікарні: «Снижается острота зрения, снижается поле зрения. Тяжесть, боль, резь».
Ірина нарешті сідає перед пневматометром. Кілька маніпуляцій лікарки — і вирок втішний:
«У вас нормальное глазное давление, будьте здоровы!» Ірина, учасниця заходу: «Приятная процедура, намного приятнее, чем УЗИ, например. Я могу еще раз».
За півгодини роботи пані Ольга встигла перевірити 86 людей.
Ольга Гришилова, лікарка-офтальмологиня обласної офтальмологічної лікарні: «Из них у 18 — повышенное внутриглазное давление».
За офіційною статистикою, зараз у світі на глаукому страждає 109 мільйонів людей, 5 з них — втратили зір. Автор — Оля Василець Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01