18 Март, 16:02

Більше зелені та зон для відпочинку: У Дніпрі обговорили модернізацію публічних просторів міста 

У Дніпрі, в «Музеї українського живопису», відбувся круглий стіл «Публічні простори сучасного міста». Його організувало Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура» у рамках проекту «Дніпро XXI.0 – креативне місто». У заході взяли участь фахівці у галузі містобудування, архітектори, художники, представники міської влади, студенти та містяни, небайдужі до зовнішнього вигляду Дніпра. Головними темами круглого столу були: збереження історичного середовища міста, розвиток та формування публічних і громадських просторів, їхнє предметне наповнення та дизайн, постановка завдань щодо покращення стану та естетичної якості просторів Дніпра й можливі рішення.
«Потреба у тому, щоб ми перетворювали місто на сучасне, культурне та високохудожнє, давно назріла. І я дуже радий, що ми вдало стартуємо. Мені подобається, що аудиторія складається з небайдужих людей. Я маю надію, що такі зустрічі відбуватимуться якомога частіше, а їхнім результатом стане зміна обличчя нашого міста», – сказав голова Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.
За словами начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євгена Хорошилова, проблемою Дніпра є уповільнення розвитку міського простору.
«У Дніпрі залишилося багато рудиментів радянської епохи, тому урбаністика міста потребує значних змін, щоб Дніпро відповідав критеріям європейськості, зокрема й у зовнішньому вигляді. Саме для цього було створене Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура», саме для цього на найближчу сесію буде винесена спеціальна міська програма «Місто сучасного та комфортного простору», саме для цього влаштовано цей круглий стіл. Тож наше завдання – мобілізувати, насамперед, молодь, яка мислить креативно, дечого її навчити, сформувати певні орієнтири, а вже потім творити, оновлювати Дніпро в усіх галузях містобудування», – розповів Євген Хорошилов. 
Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик зауважив, що до створення більш комфортного та дружнього міста слід активніше залучати дніпровців – головних користувачів громадських просторів.
«Основним питанням на сьогодні є проведення низки першочергових заходів без великих витрат часу та ресурсів, щоб змінити міське середовище та задіяти у цьому процесі якомога більше містян. Адже сучасна урбаністична практика говорить про те, що неможливо ухвалити правильне рішення з точки зору формування нового обличчя міста без участі його мешканців. Потрібно повернути місту елементи зручного проживання, комфортно вивести містян на вулиці, сформувати нові контактні зони, створити більше зелених зон тощо, беручи до уваги думку дніпровців», – додав Дмитро Волик.
Під час круглого столу присутні могли оглянути виставку проектів модернізації громадських просторів «Дніпро XXI.0 – креативне місто». Свої ідеї презентували професійні архітектори та художники, а також студенти спеціалізованих навчальних закладів міста.
«Наш проект – площа Героїв Майдану. Головна проблема – це парковка. Ми хотіли б «опустити» її під землю. Наш задум – об’єднати площу Героїв Майдану і Європейську площу в одне ціле, озеленити цю територію та зробити зони відпочинку. Головна мета – «оживити» простір, дати змогу людям комфортно проводити час у центрі міста. Також хотілося б, щоб це центральне місце стало своєрідною візитівкою, щоб усі мешканці та ті, хто приїздить до міста, розуміли, що вони саме у Дніпрі», – поділилася ідеями студентка Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Ольга Штирбу.

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52