18 Март, 16:02

Більше зелені та зон для відпочинку: У Дніпрі обговорили модернізацію публічних просторів міста 

У Дніпрі, в «Музеї українського живопису», відбувся круглий стіл «Публічні простори сучасного міста». Його організувало Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура» у рамках проекту «Дніпро XXI.0 – креативне місто». У заході взяли участь фахівці у галузі містобудування, архітектори, художники, представники міської влади, студенти та містяни, небайдужі до зовнішнього вигляду Дніпра. Головними темами круглого столу були: збереження історичного середовища міста, розвиток та формування публічних і громадських просторів, їхнє предметне наповнення та дизайн, постановка завдань щодо покращення стану та естетичної якості просторів Дніпра й можливі рішення.
«Потреба у тому, щоб ми перетворювали місто на сучасне, культурне та високохудожнє, давно назріла. І я дуже радий, що ми вдало стартуємо. Мені подобається, що аудиторія складається з небайдужих людей. Я маю надію, що такі зустрічі відбуватимуться якомога частіше, а їхнім результатом стане зміна обличчя нашого міста», – сказав голова Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.
За словами начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євгена Хорошилова, проблемою Дніпра є уповільнення розвитку міського простору.
«У Дніпрі залишилося багато рудиментів радянської епохи, тому урбаністика міста потребує значних змін, щоб Дніпро відповідав критеріям європейськості, зокрема й у зовнішньому вигляді. Саме для цього було створене Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура», саме для цього на найближчу сесію буде винесена спеціальна міська програма «Місто сучасного та комфортного простору», саме для цього влаштовано цей круглий стіл. Тож наше завдання – мобілізувати, насамперед, молодь, яка мислить креативно, дечого її навчити, сформувати певні орієнтири, а вже потім творити, оновлювати Дніпро в усіх галузях містобудування», – розповів Євген Хорошилов. 
Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик зауважив, що до створення більш комфортного та дружнього міста слід активніше залучати дніпровців – головних користувачів громадських просторів.
«Основним питанням на сьогодні є проведення низки першочергових заходів без великих витрат часу та ресурсів, щоб змінити міське середовище та задіяти у цьому процесі якомога більше містян. Адже сучасна урбаністична практика говорить про те, що неможливо ухвалити правильне рішення з точки зору формування нового обличчя міста без участі його мешканців. Потрібно повернути місту елементи зручного проживання, комфортно вивести містян на вулиці, сформувати нові контактні зони, створити більше зелених зон тощо, беручи до уваги думку дніпровців», – додав Дмитро Волик.
Під час круглого столу присутні могли оглянути виставку проектів модернізації громадських просторів «Дніпро XXI.0 – креативне місто». Свої ідеї презентували професійні архітектори та художники, а також студенти спеціалізованих навчальних закладів міста.
«Наш проект – площа Героїв Майдану. Головна проблема – це парковка. Ми хотіли б «опустити» її під землю. Наш задум – об’єднати площу Героїв Майдану і Європейську площу в одне ціле, озеленити цю територію та зробити зони відпочинку. Головна мета – «оживити» простір, дати змогу людям комфортно проводити час у центрі міста. Також хотілося б, щоб це центральне місце стало своєрідною візитівкою, щоб усі мешканці та ті, хто приїздить до міста, розуміли, що вони саме у Дніпрі», – поділилася ідеями студентка Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Ольга Штирбу.

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09