25 Март, 20:14

Сварки, скандали і черга на цілий поверх: останній день перевірки реєстру виборців (відео)

Сварки, скандали і черга на цілий поверх. 25 березня у відділах ведення виборчого реєстру — людно. Це остання дата, коли можна подати документи на включення у списки виборців. Заявки українців такі відділи приймали і вихідними. Зокрема у Соборній райраді Дніпра реєстратори працювали з дев’ятої до 12-ої години. Такий нетривалий графік обурив дніпрян: хтось у черзі навіть викликав поліцію. Як боролися за виборче право? Цікавилася Юлія Бублик.

На четвертому поверсі Соборної райради Дніпра — натовп. Усі погляди — на двері в кінці коридору. За ними — відділ ведення державного реєстру виборців. Більшість людей прийшли уже вдруге чи втретє: за можливість голосувати вистоювали годинами, але своєї черги так і не дочекалися.

 Володимир, не зміг вистояти у черзі

Специально пришел с Мандрыковки сюда, чтобы записаться голосовать. Мой отец, мой дед, мой прадед там прожили всю жизнь. Всю жизнь у нас дом был в списках, а вот сейчас не стало в списках. Сейчас пошел туда в райисполком — и такая очередь! Не, я что, могу выстоять ту очередь в 80 лет? Мне пришлось уйти.

 (жінка у черзі)

Третий день прихожу и ухожу! — А як вас звати? — Меня зовут Ольга. — А чого вам важливо проголосувати? — Потому что у меня муж — инвалид первой группы, и хочет проголосовать!

Іще одна Ольга прийшла змінити прізвище: в реєстрі виборців записане дівоче. В чергу жінка стала за п’ятнадцять хвилин до відкриття відділу. Однак перед нею — вже близько тридцяти людей. Раз на двадцять хвилин у коридорі з’являється реєстраторка: щоразу посилає людей в інші установи.

(реєстраторка)

Повинні всі особи звертатись на участки, а не сюди!

Ольга, прийшла змінити прізвище в реєстрі виборців

Наш участок… Три раза я быланикого нет, никакой информации нет, номеров телефонов нет! Поэтому я вынуждена приехать сюда: отпроситься с работы, выстоять очередь.

ЛАЙФ: (реєстраторка)

Участки не працюють! — Участки не працюють — будь ласка, звертайтесь на першому поверсі є окружна виборча комісія.

Про робочі графіки дільниць ми розпитали громадських спостерігачів, які відстежують порушення. Виявляється, свій розклад кожна дільниця має розмістити при вході в установу.

Вадим Головченко, координатор громадського спостереження “ОПОРИ” за виборами в Дніпропетровській області

Більшість дільниць працювали. Навіть у цьому 27 окрузі. Але я стикнувся, наприклад, що одна з дільниць, яка розташована в Академії при Президенті, була зачинена і контакти були відсутні. Це — дуже велика проблема: засобами зв’язку переважна більшість комісій не забезпечена.

Повертаємося в Соборну раду. Тут на стінах розміщені інформаційні листи. Один із них в разі черги радить звернутися до інших відділів реєстрації виборців, які розташовані в інших районах.

ЛАЙФ: (реєстраторка)

В каждом районе города существует такой же реестр. В других районах города — пусто. У нас вечно черга до лифта.

Здавалося б, заяву можна подати всюди, без прив’язки до місця проживання. Але за мить цю думку спростовує сама ж реєстраторка.

ЛАЙФ: (реєстраторка)

Все, кто не проживает в Соборном районе, я прошу вас не занимать очередь и не терять время!

ЛАЙФ(мешканка у черзі)

Там сидит 2 человека — они не в состоянии принять всех людей. Я думаю, что то же самое в других районах!

Тим часом черга зростає: в ній уже не лише виборці, а і члени виборчих комісій. Кажуть, 23 березня їм оголосили: документи на реєстрацію всіх членів може подати голова виборчої комісії.

 Вадим Головченко, координатор громадського спостереження “ОПОРИ” за виборами в Дніпропетровській області

Районна рада не наділена такими повноваженнями, щоб приймати такі рішення.

 Олена Спасова, членкиня виборчої комісії на дільниці №203

Теперь они говорят, что 3 дня назад нужно было это сделать, а сейчас — нельзя! Теперь нужно каждому члену комиссии отрываться от своей работы и бежать сюда — стоять в очереди и ждать!

25-те березня — останній день, коли можна подати документи і заявку на внесення змін у реєстр. Тим виборцям, хто не встиг, лишається одне — судитися.

 Вадим Головченко, координатор громадського спостереження “ОПОРИ” за виборами в Дніпропетровській області

Якщо відділ ведення відмовив, або відмовила дільнича виборча комісія у прийнятті сьогодні цієї документації, можна подати сьогодні позов до суду і суд до 29 березня повинен винести рішення про включення у список виборців уточнений.

До суду відправили і тих громадян, що не мають прописки.

ЛАЙФ (реєстраторка)

Особи, які не мають в паспорті штампу про прописку, ми вам нічим не зможемо допомогти! Ці особи звертаються останні 3 дні до суддів — і вирішують свої питання через суд!

Але насправді мешканців без прописки мали реєструвати саме тут. Умова — наявність довідки, яка підтвердила б: 31-го березня виборець дійсно буде у Дніпрі. Довідка з роботи, місця навчання, договір про оренду квартири чи навіть угода з місцевим сімейним лікарем могли стати перепусткою на вибори. Якщо вам і досі не прийшло запрошення, ви не знайшли своє ім’я в реєстрі виборців і не встигли подати папери на включення, — терміново звертайтеся до суду!

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32