25 Март, 20:14

Сварки, скандали і черга на цілий поверх: останній день перевірки реєстру виборців (відео)

Сварки, скандали і черга на цілий поверх. 25 березня у відділах ведення виборчого реєстру — людно. Це остання дата, коли можна подати документи на включення у списки виборців. Заявки українців такі відділи приймали і вихідними. Зокрема у Соборній райраді Дніпра реєстратори працювали з дев’ятої до 12-ої години. Такий нетривалий графік обурив дніпрян: хтось у черзі навіть викликав поліцію. Як боролися за виборче право? Цікавилася Юлія Бублик.

На четвертому поверсі Соборної райради Дніпра — натовп. Усі погляди — на двері в кінці коридору. За ними — відділ ведення державного реєстру виборців. Більшість людей прийшли уже вдруге чи втретє: за можливість голосувати вистоювали годинами, але своєї черги так і не дочекалися.

 Володимир, не зміг вистояти у черзі

Специально пришел с Мандрыковки сюда, чтобы записаться голосовать. Мой отец, мой дед, мой прадед там прожили всю жизнь. Всю жизнь у нас дом был в списках, а вот сейчас не стало в списках. Сейчас пошел туда в райисполком — и такая очередь! Не, я что, могу выстоять ту очередь в 80 лет? Мне пришлось уйти.

 (жінка у черзі)

Третий день прихожу и ухожу! — А як вас звати? — Меня зовут Ольга. — А чого вам важливо проголосувати? — Потому что у меня муж — инвалид первой группы, и хочет проголосовать!

Іще одна Ольга прийшла змінити прізвище: в реєстрі виборців записане дівоче. В чергу жінка стала за п’ятнадцять хвилин до відкриття відділу. Однак перед нею — вже близько тридцяти людей. Раз на двадцять хвилин у коридорі з’являється реєстраторка: щоразу посилає людей в інші установи.

(реєстраторка)

Повинні всі особи звертатись на участки, а не сюди!

Ольга, прийшла змінити прізвище в реєстрі виборців

Наш участок… Три раза я быланикого нет, никакой информации нет, номеров телефонов нет! Поэтому я вынуждена приехать сюда: отпроситься с работы, выстоять очередь.

ЛАЙФ: (реєстраторка)

Участки не працюють! — Участки не працюють — будь ласка, звертайтесь на першому поверсі є окружна виборча комісія.

Про робочі графіки дільниць ми розпитали громадських спостерігачів, які відстежують порушення. Виявляється, свій розклад кожна дільниця має розмістити при вході в установу.

Вадим Головченко, координатор громадського спостереження “ОПОРИ” за виборами в Дніпропетровській області

Більшість дільниць працювали. Навіть у цьому 27 окрузі. Але я стикнувся, наприклад, що одна з дільниць, яка розташована в Академії при Президенті, була зачинена і контакти були відсутні. Це — дуже велика проблема: засобами зв’язку переважна більшість комісій не забезпечена.

Повертаємося в Соборну раду. Тут на стінах розміщені інформаційні листи. Один із них в разі черги радить звернутися до інших відділів реєстрації виборців, які розташовані в інших районах.

ЛАЙФ: (реєстраторка)

В каждом районе города существует такой же реестр. В других районах города — пусто. У нас вечно черга до лифта.

Здавалося б, заяву можна подати всюди, без прив’язки до місця проживання. Але за мить цю думку спростовує сама ж реєстраторка.

ЛАЙФ: (реєстраторка)

Все, кто не проживает в Соборном районе, я прошу вас не занимать очередь и не терять время!

ЛАЙФ(мешканка у черзі)

Там сидит 2 человека — они не в состоянии принять всех людей. Я думаю, что то же самое в других районах!

Тим часом черга зростає: в ній уже не лише виборці, а і члени виборчих комісій. Кажуть, 23 березня їм оголосили: документи на реєстрацію всіх членів може подати голова виборчої комісії.

 Вадим Головченко, координатор громадського спостереження “ОПОРИ” за виборами в Дніпропетровській області

Районна рада не наділена такими повноваженнями, щоб приймати такі рішення.

 Олена Спасова, членкиня виборчої комісії на дільниці №203

Теперь они говорят, что 3 дня назад нужно было это сделать, а сейчас — нельзя! Теперь нужно каждому члену комиссии отрываться от своей работы и бежать сюда — стоять в очереди и ждать!

25-те березня — останній день, коли можна подати документи і заявку на внесення змін у реєстр. Тим виборцям, хто не встиг, лишається одне — судитися.

 Вадим Головченко, координатор громадського спостереження “ОПОРИ” за виборами в Дніпропетровській області

Якщо відділ ведення відмовив, або відмовила дільнича виборча комісія у прийнятті сьогодні цієї документації, можна подати сьогодні позов до суду і суд до 29 березня повинен винести рішення про включення у список виборців уточнений.

До суду відправили і тих громадян, що не мають прописки.

ЛАЙФ (реєстраторка)

Особи, які не мають в паспорті штампу про прописку, ми вам нічим не зможемо допомогти! Ці особи звертаються останні 3 дні до суддів — і вирішують свої питання через суд!

Але насправді мешканців без прописки мали реєструвати саме тут. Умова — наявність довідки, яка підтвердила б: 31-го березня виборець дійсно буде у Дніпрі. Довідка з роботи, місця навчання, договір про оренду квартири чи навіть угода з місцевим сімейним лікарем могли стати перепусткою на вибори. Якщо вам і досі не прийшло запрошення, ви не знайшли своє ім’я в реєстрі виборців і не встигли подати папери на включення, — терміново звертайтеся до суду!

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57