03 Апрель, 17:19

Східна оздоровча гімнастика «плейстік» викликала ажіотаж у дніпровських пенсіонерів (ВІДЕО)

Новий напрям в Університеті третього віку — «плейстік». Це гра, в основі якої лежать стародавні східні оздоровчі практики. Досить двох осіб, пари ракеток і м’ячика, наповненого піском і, звичайно ж, готовність підняти свій дух і бадьорий настрій вище небес. За новими заняттями спостерігала знімальна група «9 каналу».   У Дніпрі провели перше вступне заняття з гімнастики «плейстік» для слухачів Університету третього віку. «Плейстік» – різновид повільної гімнастики на основі стародавніх східних оздоровчих практик. Учасникам занять не треба напружуватися і робити надзусилля, навпаки— все розмірено і розслаблено. Інвентар теж простий і доступний — досить пари ракеток і м’ячика, наповненого піском.
Артем Нідєлько, директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міської ради: «Ми бачимо як займається перша группа Університету третього віку, яка займається на започаткованій нашій новій програмі, яка називається “Плейстік”. Це китайська гімнастика. До нас звернулися наші учасники проекту із тим, що вони потребують більшого урізноманітнення. Саме для того, щоб вони відчували себе бодьоро, ми їм запропонували таку гімнастику».
«Плейстік» або «тайцзи-теніс» виник у Китаї наприкінці 90-х років минулого століття. Це певне вдосконалення стародавньої практики тайцзи. Гімнастику розробили для реабілітації травмованих спортсменів. Тепер цей спокійний вид спорту популярний повсюди. Інструктори зауважують: ця техніка дуже корисна для підпримки тонусу та здоров’я людей золотого віку, допомагає знизити вірогідність інфарктів та інсультів.
Олександр, інструктор з “Плейстіку”: «Это вид спорта, который не травмирует, который помогает сохранить эластичность мышц, подвижность суставов, дыхания, сердечно-сосудистой системы, потенции. Это для пенсионеров — сохранить свое движение, сохранить свое тело для того, чтобы в нем было комфортно жить».
На пробне заняття з тайцзи- тенісу прийшло близько 70 бажаючих. Пані Галині 72, виховує чотирьох онуків. Жінка тільки ознайомлюється з новим для неї видом спорту. Каже: нове не лякає, а тільки зацікавлює.
 Галина, відвідувачка Університету третього віку: «У меня была мечта — на лошади аллюром проскакать,. Но не получилось, но буду добиваться. Ну вот, и китайское мне очень нравится — и музыка, и пластика. Ну очень хочется овладеть этим мастерством”.
  Представники Університету третього віку вражені кількістю охочих відвідати заняття. Тепер обіцяють проводити тренування значно частіше, ніж планували. Автор — Стас Коновалов Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32