05 Апрель, 17:28

Громадські слухання щодо вартості проїзду в маршрутках відбулися в Дніпрі (ВІДЕО)

8, 9, 18 гривень чи залишити як є — в Дніпрі відбулися громадські слухання щодо вартості проїзду. 4 квітня активісти, пасажири, представники влади і транспортних підприємств міста в форматі діалогу намагалися вирішити це хвилююче питання. Організував слухання транспортний департамент Дніпровської міськради. Мета — вислухати думки і перевізників, і тих, хто послугами перевізників користується. За словами директора транспортного департаменту міскради, на цьому громадському слуханні, за регламентом, нічого не вирішують і вирішувати не повинні. Чи почули один одного перевізники і пасажири — дізнавалися наші журналісти. Чому перевізники хочуть збільшити вартість проїзду — пояснення арифметичне. В липні минулого року ціна на дизельне паливо становила трохи більше 27 грн/л. У вересні — почала рости. І вже у жовтні досягла свого максимуму, на сьогодні — 32,44 грн/л. Зростання вартості більше ніж на 10%  дало перевізникам підстави всерйоз заговорити і про зростання вартості проїзду.
Ігор Маковцев, директор транспортного департаменту Дніпровської міськради : «Впоследствии цена сдемфировалась, действительно, произошло снижение цены до 28 грн. Что мы и наблюдаем сейчас по заправочным станциям города. В связи с этим городской совет занимает позицию, противоположную поднятию. Но снизилась цена, не откатившись на предыдущую цену, и все равно 10% барьер остался. Следовательно, у перевозчиков есть все права подавать документы на пересмотрение тарифа».
Михайло Клокун — директор АТП «Ігрек». Ділиться негараздами: автобуси поступово старіють і виходять з ладу, запчастини і паливо дешевшими не стають. Заробити і на ремонт, і на оновлення рухомого складу, і на зарплатню, за його словами, — не виходить.
Михайло Клокун, директор АТП «Ігрек»: «Если нужно доработать еще 2 года тем транспортом, что у меня есть, и он рассыпется и анигилируется — тариф будет один. Наверное, это 7,80. Если нам нужно какое-то развитие, то давайте понимать какое развитие, когда оно будет, что мы хотим видеть —  и из этого определять тариф. Вы поймите правильно: вот у меня есть автобус, я понимаю, что мне его в течение полугода-года нужно заменить. Я хочу услышать на что его нужно заменить. Я, хотя бы исходя из этого, буду понимать».
Громадський активіст Іван Васючков давно переймається темою транспорту. Розрахунки, що їх демонстрували представники АТП, не те, щоб викликали сумніви в цілому. Однак на схожі позиції — в усіх різні цифри.
Іван Васючков, активіст платформи ГО “Громадський контроль”: «Когда мы рассматриваем среди 20 перевозчиков — у всех разные расчеты. Кто-то указывает стоимость покрышки 2000, кто-то 5000, кто-то 7000. Кто-то указывает з/п водителя 4000, кто-то 15000, кто-то 20000. Поэтому нужно прийти к какому-то общему знаменателю, привести в общую форму эти расчеты. Не понимаю, почему департамент до сих пор этого не сделал. Сейчас тяжело подсчитать. Экономическую часть перевозчики в какой-то степени показали. Но теперь, есть же кроме доходной еще и расходная часть».
Пан Дмитро — звичайний мешканець міста. Каже, може і погодився б на підвищення тарифів, якби хтось гарантував високу якість перевезень.
Дмитро, мешканець ж/м «Лівобережний 3»: «Я бы пошел на повышение 8,9,10 грн, но если бы была гарантия, что в час пик можно сесть в маршрутку. Пусть стоя, но это будет комфортно. Не только люди высокого роста мучаются, как я, но и женщина с ребенком, кто-то с цветами, с сумкой. Но в час-пик не то что невозможно сесть или встать, банально залезть в маршрутку».

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57