05 Апрель, 17:53

В Україні — спалах кору. Як уберегтися від інфекції та як захистится дорослим? (ВІДЕО)

Дніпро накрив новий спалах кору. В Україні реєструють смертельні випадки хвороби. Допомогти може вчасна вакцинація і дітей, і дорослих. Якщо перших вакциною забезпечує держава, то в інших — серйозні проблеми — вакцин немає ані в лікарнях, ані в аптеках.
Ольга Бугай, шукає вакцину від кору: «Я розумію, що якщо я захворію, то я виживу, а якщо захворіє людина, яка знаходиться зі мною в близькому контакті і має абсолютні протипоказання до вакцинації, то це буде летальний ісход».
Протягом двох місяців після негативного тесту на антитіла до кору Ольга намагається знайти вакцину. Але всі зусилля — намарне.
Ольга Бугай, шукає вакцину від кору: «Я подзвонила в аптеки, мені сказали: «Вакцин немає». Я подзвонила у клініки, мені сказали: «Вакцин немає».
Безкоштовно від кору вакцинують дітей у рік та шість. За місцем роботи свою дозу препарату отримати можуть групи ризику — лікарі, вчителі, військові. Пощастити може ще й людям до 30 років.
Олена Кондратенко, лікарка загальної практики сімейної медицини приватної медичної практики: «У поліклініках вакцина виключно для дітей. Дорослих вакцинують виключно за рахунок залишків. За рахунок тих, хто відмовився. Батько-мати відмовилися від вакцинації 6 дитини. І проконтактував 25 річний хлопець. Прийшов і каже: провакцинуйте. От цю дозу можуть зробити йому».
Наша героїня, Ольга, до жодної з цих категорій вже не входить. Тому їй лишається тільки чекати. Так само чекають і пацієнти сімейної лікарки Олени Кондратенко.
Олена Кондратенко, лікарка загальної практики сімейної медицини приватної медичної практики: «Ми замовили вакцини для дітей. Для інших — я моніторю всі клініки, але ніде немає. І в аптеках я не можу знайти з жовтня того року».
А тим часом хвороба набирає обертів. Це лише спалах, не епідемія, просять не панікувати лікарі.
Завідувачка відділення епідеміологічних досліджень ГУ Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України: «Зарегистрировано за неделю 94 случая кори, 23 — среди детей. С начала года в области зарегистрировано уже 622 случая. 40 процентов детей не имело вакцинации, 60 процентов взрослых».
Також у Дніпропетровському обласному лабораторному центрі  Міністерства охорони здоров`я додають, що проблем із вакцинами немає. Можна стати в чергу та отримати свою дозу.
Завідувачка відділення епідеміологічних досліджень ГУ Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України: «Платные вакцинации проводят частные лечебные учреждения. И если сможете купить в аптеке, то можно привиться. Или некоторые аптеки принимают заказ на вакцины».
Проте конкретні випадки доводять: прийти можна, але знайти не вдається. Вакцин, пояснює пані Олена, немає через те, що Україну закордонні виробники препаратів вважають ненадійним замовником. Виходів два — або чекати і сподіватися, що хвороба омине, або їхати вакцинуватися за кордон. Автор — Оля Василець Камера — Андрій Сергєєв, Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32