05 Апрель, 17:53

В Україні — спалах кору. Як уберегтися від інфекції та як захистится дорослим? (ВІДЕО)

Дніпро накрив новий спалах кору. В Україні реєструють смертельні випадки хвороби. Допомогти може вчасна вакцинація і дітей, і дорослих. Якщо перших вакциною забезпечує держава, то в інших — серйозні проблеми — вакцин немає ані в лікарнях, ані в аптеках.
Ольга Бугай, шукає вакцину від кору: «Я розумію, що якщо я захворію, то я виживу, а якщо захворіє людина, яка знаходиться зі мною в близькому контакті і має абсолютні протипоказання до вакцинації, то це буде летальний ісход».
Протягом двох місяців після негативного тесту на антитіла до кору Ольга намагається знайти вакцину. Але всі зусилля — намарне.
Ольга Бугай, шукає вакцину від кору: «Я подзвонила в аптеки, мені сказали: «Вакцин немає». Я подзвонила у клініки, мені сказали: «Вакцин немає».
Безкоштовно від кору вакцинують дітей у рік та шість. За місцем роботи свою дозу препарату отримати можуть групи ризику — лікарі, вчителі, військові. Пощастити може ще й людям до 30 років.
Олена Кондратенко, лікарка загальної практики сімейної медицини приватної медичної практики: «У поліклініках вакцина виключно для дітей. Дорослих вакцинують виключно за рахунок залишків. За рахунок тих, хто відмовився. Батько-мати відмовилися від вакцинації 6 дитини. І проконтактував 25 річний хлопець. Прийшов і каже: провакцинуйте. От цю дозу можуть зробити йому».
Наша героїня, Ольга, до жодної з цих категорій вже не входить. Тому їй лишається тільки чекати. Так само чекають і пацієнти сімейної лікарки Олени Кондратенко.
Олена Кондратенко, лікарка загальної практики сімейної медицини приватної медичної практики: «Ми замовили вакцини для дітей. Для інших — я моніторю всі клініки, але ніде немає. І в аптеках я не можу знайти з жовтня того року».
А тим часом хвороба набирає обертів. Це лише спалах, не епідемія, просять не панікувати лікарі.
Завідувачка відділення епідеміологічних досліджень ГУ Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України: «Зарегистрировано за неделю 94 случая кори, 23 — среди детей. С начала года в области зарегистрировано уже 622 случая. 40 процентов детей не имело вакцинации, 60 процентов взрослых».
Також у Дніпропетровському обласному лабораторному центрі  Міністерства охорони здоров`я додають, що проблем із вакцинами немає. Можна стати в чергу та отримати свою дозу.
Завідувачка відділення епідеміологічних досліджень ГУ Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України: «Платные вакцинации проводят частные лечебные учреждения. И если сможете купить в аптеке, то можно привиться. Или некоторые аптеки принимают заказ на вакцины».
Проте конкретні випадки доводять: прийти можна, але знайти не вдається. Вакцин, пояснює пані Олена, немає через те, що Україну закордонні виробники препаратів вважають ненадійним замовником. Виходів два — або чекати і сподіватися, що хвороба омине, або їхати вакцинуватися за кордон. Автор — Оля Василець Камера — Андрій Сергєєв, Олександр Вернигоров

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57