09 Апрель, 18:07

11 квітня пасічники планують вийти під стіни Кабміну на мітинг проти небезпечних пестицидів (ВІДЕО)

11 квітня під стінами Кабінету міністрів України планують зібратися бджолярі з усієї України. Мета — звернути увагу управлінців на масове винищення свійських комах. Вбивця бджіл, кажуть, — заборонені в ЄС неонікотиноїдні пестициди, якими аграрії часто обробляють свої поля. Скаржаться: внаслідок обробки хімікатом комахи потрапляють під дію шкідливих препаратів і масово гинуть. За підрахунками бджолярів, в 2018 році через отруєння неонікотиноїдними пестецидами вони втратили 20-30 тисяч сімей медоносних комах і близько 50 млн грн. Один із таких — пан Дмитро. Займається бджолярством не перший рік, на цьому і заробляє. Розповідає: виїжджаєш на поля і не знаєш заздалегідь, — поприскано там чи ні. Спостерігає: отрута може накопичуватись у бджолі і в один день можна втратити одразу ціле поголів’я медоносних комах.  
Дмитро Любченко, заступник голови ГО «Дніпровський пасічник»: «Частина бджіл просто гинуть. Поступово. І в підсумку: сім’я займала 10 рамок, а потім ви заглядаєте, а там раз, і через 2-3 тижні після того, як попрацювали на якомусь полі, — уже вполовину менше». 
У жовтні минулого року бджолярі вже мітингували під стінами Кабміну із вимогою заборонити небезпечні пестициди. Тоді на акцію вийшли декілька десятків пасічників. Цього разу обіцяють в рази більший розмах. Хочуть привернути увагу управлінців до цієї проблеми і вимагають посилити контроль за пестицидами, якими обробляють свої поля аграрії.  
Дмитро Любченко, заступник голови ГО «Дніпровський пасічник»: «Якщо це сертифікований препарат — це півбіди. Його якщо застосовувати за тими інструкціями і вночі це робити — він ще з натяжечкою проходить, бджоли не гинуть. Контрабандні препарати, особливо з Китаю вони заходять, — екології робиться гірше. Фермери це усвідомлюють, але зробити зусилля, щоб це змінити, поки не хотять. Поки не усвідомили тої усієї біди, яка насувається».
Україна виробляє шість відсотків від світових обсягів меду, а це, за оцінками економістів, кілька мільйонів доларів у казну. Якщо, звісно, не припинити вимирання бджіл.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32