09 Апрель, 17:59

В Україні планують модернізувати систему професійно-технічної освіти 

В Україні збираються модернізувати систему професійно-технічної освіти — створити нові освітні центри, оновити обладнання, підвищити зарплатню викладачам. Поштовх до розвитку має дати, зокрема, зміна джерела фінансування училищ в містах обласного значення. Їх планують передати під керівництво облдержадміністрацій. Про це йшлося під час Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти у Дніпропетровській ОДА під головуванням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. У 2016 році заклади профтехосвіти передали під керівництво областей та міст обласного значення. Саме в містах виникли труднощі з управлінням училищами. Вони недофінансувалися та не отримували замовлення на навчання фахівців.
«Як міський голова, що я б зробив з профтехосвітою? Я б зробив інвентаризацію закладів, серйозне дослідження ринку праці регіону та України, визначив би ТОП-5 спеціальностей, модернізував би заклади, які готують таких фахівців. І зробив  би місто центром підготовки кадрів для країни, — сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. — А що ми бачили? Скорочення, оптимізацію, ліквідацію. Між тим ринок праці говорить: нам потрібні кваліфіковані кадри. І забезпечити цю потребу — наше завдання, на всіх рівнях влади». 
За словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич слід змінити систему фінансування закладів професійно-технічної освіти.
«Містам складно управляти професійно-технічною освітою з багатьох точок зору. Нам потрібно віддати заклади, які є в містах, на рівень області разом з відповідним ресурсом, — сказала Лілія Гриневич. — Держава готова зробити додаткові вливання в професійно-технічну освіту, щоб збільшити державне замовлення та підвищити зарплатню викладачам». 
Вона додала, що розвиток профтехосвіти — це пріоритет Уряду. Зокрема, за два роки було створено 100 сучасних навчально-практичних центрів за найбільш гостродефіцитними спеціальностями. На це у 2016-2018 роках Уряд направив 200 млн грн. У 2019 році планується створити ще 25 таких центрів.
«Хочу швидкої модернізації навчально-технічної бази. Також потрібно підвищити зарплату в професійно-технічній освіті, — зазначив Володимир Гройсман. —  І ще один етап — потрібно більш тісно працювати з підприємствами. Це дуальна форма освіти — коли дві третини навчального процесу відбувається на реальному виробництві».  
  На Дніпропетровщині — близько 60 професійно-технічних училищ.

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57