09 Апрель, 17:59

В Україні планують модернізувати систему професійно-технічної освіти 

В Україні збираються модернізувати систему професійно-технічної освіти — створити нові освітні центри, оновити обладнання, підвищити зарплатню викладачам. Поштовх до розвитку має дати, зокрема, зміна джерела фінансування училищ в містах обласного значення. Їх планують передати під керівництво облдержадміністрацій. Про це йшлося під час Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти у Дніпропетровській ОДА під головуванням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. У 2016 році заклади профтехосвіти передали під керівництво областей та міст обласного значення. Саме в містах виникли труднощі з управлінням училищами. Вони недофінансувалися та не отримували замовлення на навчання фахівців.
«Як міський голова, що я б зробив з профтехосвітою? Я б зробив інвентаризацію закладів, серйозне дослідження ринку праці регіону та України, визначив би ТОП-5 спеціальностей, модернізував би заклади, які готують таких фахівців. І зробив  би місто центром підготовки кадрів для країни, — сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. — А що ми бачили? Скорочення, оптимізацію, ліквідацію. Між тим ринок праці говорить: нам потрібні кваліфіковані кадри. І забезпечити цю потребу — наше завдання, на всіх рівнях влади». 
За словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич слід змінити систему фінансування закладів професійно-технічної освіти.
«Містам складно управляти професійно-технічною освітою з багатьох точок зору. Нам потрібно віддати заклади, які є в містах, на рівень області разом з відповідним ресурсом, — сказала Лілія Гриневич. — Держава готова зробити додаткові вливання в професійно-технічну освіту, щоб збільшити державне замовлення та підвищити зарплатню викладачам». 
Вона додала, що розвиток профтехосвіти — це пріоритет Уряду. Зокрема, за два роки було створено 100 сучасних навчально-практичних центрів за найбільш гостродефіцитними спеціальностями. На це у 2016-2018 роках Уряд направив 200 млн грн. У 2019 році планується створити ще 25 таких центрів.
«Хочу швидкої модернізації навчально-технічної бази. Також потрібно підвищити зарплату в професійно-технічній освіті, — зазначив Володимир Гройсман. —  І ще один етап — потрібно більш тісно працювати з підприємствами. Це дуальна форма освіти — коли дві третини навчального процесу відбувається на реальному виробництві».  
  На Дніпропетровщині — близько 60 професійно-технічних училищ.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32