10 Апрель, 17:23

Затишне місто без стресу: дніпрянам пояснили як у місті працюватиме Дизайн-код №1250 (ВІДЕО)

Минулоріч 18-го грудня під номером 1250 Дніпровська міська рада ухвалила так званий «дизайн-код» — правила розміщення реклами, вивісок та табличок на фасадах будівель Дніпра. Його розробила команда дизайнерів та архітекторів «Дніпро.Дизайну». Це лише частина загального Дизайн-коду міста, проте у дніпрян вже виникла низка запитань. Аби пояснити як працювати, не порушуючи Дизайн-код, автори провели воркшоп, на який завітали і наші журналісти. Вже 4 місяці у Дніпрі — Дизайн-код №1250. Його місія — збереження архітектурної спадщини і створення єдиних правил гри для бізнесу — чіткі критерії розміщення вивісок та їх параметри. Фактично — це частина закону благоустрою міста, а отже — обов’язкові для всіх, в першу чергу — виробників зовнішньої реклами та її замовників. Необхідність в Дизайн-коді автори пояснюють просто: реклами стало настільки багато, що за нею не видно історичного обличчя міста. Проте одразу бити на сполох не варто, головне завдання — визволити місто лише від надлишку реклами і врегулювати її розміщення.
Сергій Білий — головний художник Дніпра: «Город не избавляется от рекламы, он её упорядочивает и не позволяет закрывать себя. Вот, нельзя закрывать архитектуру, а всё остальное — пожалуйста. То есть всё это допустимо. И лично, вот, к примеру, так выглядит наш город, да, но если начать убирать, то вот так он будет выглядеть гораздо лучше».
Дизайн-код розробляли більше року. Містяни в цьому процесі брали активну участь. Окрім правил, створили інспекцію торгівлі та реклами, яка слідкуватиме за їх дотриманням. В її лавах — 15 інспекторів. Кожен з них вже зараз може виписати порушникам Дизайн-коду припис про демонтаж вивіски або реклами.
 Максим Гольдін — співавтор Дизайн-коду Дніпра: «Это как правила дорожного движения, то есть, если они будут, но их никто не будет соблюдать, на дороге будет хаос. То же самое на наших фасадах. То есть есть правила, мы их создали, настоятельно рекомендуем их выполнять для того, чтобы избежать неприятного общения с инспекцией и для того, чтобы город преображался».
Щоб нововведення впроваджувалися більш безболісно та швидко, дизайнери вирішили провести дніпрянам воркшоп і популярно пояснити що таке Дизайн-код, навіщо він з’явився і як з ним жити.
 Ігор Крижановський — співавтор Дизайн-коду Дніпра: «Мы постарались сделать его максимально простым и доступным, и понятным. Но, к сожалению, это регуляторный акт. Там есть очень много тонкостей, которые стоит осветить отдельно. Плюс, скорее всего, мы хотим рассказать почему это было сделано так и, возможно, потом, как все поймут причины, почему было сделано так, а не иначе, люди поймут как им пользоваться».
Уніфіковані адресні таблички, міські урни, зупинкові комплекси з навігацією та правила розміщення реклами — не лише спосіб полегшення орієнтації в Дніпрі. Головна мета Дизайн-коду — зробити місто затишнішим, а взаємодію його мешканців із ним — комфортним та без стресу. Автор — Станіслав Пивонос Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32