11 Апрель, 17:24

Квіти розбрату: Анна Алхімова VS Дизайн-код Дніпра(ВІДЕО)

«Будь ласка, зупиніть інфікування стіни старовинного будинку», — 5 квітня у мережі Фейсбук місцевий дизайнер звернувся до власниці салону краси. Причина — намальовані на фасаді квіти. Коментатори розділилися на два табори — «за» і «проти». Думка одних — це протизаконно. Інші вважають: зате красиво. Максим Гольдін — один із тих, хто всерйоз займається дизайном нашого міста. Саме він публічно обурився прикрасою на будинку 2Б на вулиці Жуковського. Будівля, пояснює фахівець, має неабияку архітектурну цінність. Зразків конструктивізму в місті не більше п’яти — їх пощадила Друга світова, але не бережуть сьогодні. А в повоєнні часи так уже не будували.
Максим Гольдін, співзасновник колаборації «Дніпро дизайн»: «До 30-х годов, до войны, центральная часть застраивалась модными художниками-архитекторами, в тот момент получившими возможность и свободу архитектурного самовыражения. И они фактически реализовали несколько проектов в городе в стиле «конструктивизм». Грубо говоря, на тот момент это был модерновый стиль в архитектуре, который выражал правильные геометрические формы. Мы ездим в Европу, мы ходим по европейским улицам, мы видим европейские дома, хотим туда возвращаться. Приезжаем в Днепр — и не пытаемся сохранить то, что имеем мы». Сергій Білий, головний художник міста: «Иностранцы больше приезжают смотреть не на «екатерининки», а на такие здания конструктивизма. Очень важно сберечь эти здания в таком же виде, в каком они задумывались архитекторами. Но, к сожалению, мы видим, что видим. Вроде как красиво. Но давайте смотреть не на фрагмент, а на все здание целиком. Это здание должно украшать город, а не одна иллюстрация стену».
Головний художник Дніпра наголошує: будь-яке хаотичне втручання в архітектуру міста — порушення. Навіть якщо це — просто малюнок. Навіть якщо і сам по собі гарний. Анна Алхімова, власниця салону краси, на стіні якого розквітнув мурал, має іншу думку. Ба і більше: хто і коли намалював квіти на стіні — не знає.
Сергій Білий, головний художник міста: «Я думаю, на это обратит внимание инспекция благоустройства и попросит устранить в ближайшие сроки. Потом штрафы. Ну и так далее. Абсурдная ситуация. Так не должно быть. По умолчанию, ни на каких зданиях нельзя трогать ничего вообще. Памятник архитектуры — тем более. Это очень просто — ничего не менять, ничего не красить, ничего не бить, не заклеивать стекла, не вешать вывески, которые закрывают архитектурные элементы. Тут ничего сложного нет». Максим Гольдін, співзасновник колаборації «Дніпро дизайн»: «Арендуя на короткий промежуток времени помещение, люди закрашивают его, мы видим это по всему городу, в какие-то свои цвета. И в принипе нарушаетсь вся задумка архитектора, который проектировал и выстраивал это здание».
  Наостанок порада від головного художника Дніпра: якщо маєте непереборне бажання покращити чи змінити щось у зовнішньому вигляді будівлі — передусім зверніться до головного архітектурного управління міста.
Сергій Білий, головний художник міста: «Облагородить — всегда за. Если видите, что стены облущены — вы всегда можете их покрасить. Подобрать тот цвет краски, который должен быть, и исправить ситуацию, которая образовалась за годы. Вопрос можно задать в Главное архитектурное управление. Мы всегда поможем, подскажем что и куда».

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32