11 Апрель, 17:33

Суперечлива відкритість світу: виставку “Стіни між людьми” відкрили у Дніпрі в рамках «Французької весни» (ВІДЕО)

Суперечлива відкритість світу: у Дніпрі в музеї «Літературне Придніпров’я» відкрили виставку “Стіни між людьми” в рамках «Французької весни». На експозиції представлено 40 світлин з різних куточків планети. Їх авторка — Александра Новоселофф — більше 10 років досліджувала життя людей уздовж мурів та проблему розмежування в епоху глобалізації. Яких висновків дійшла фотографиня і як дніпрянам така реальність — розкаже  журналіст  Станіслав Пивонос. Більше ніж за 10 років подорожей по всьому світу, від Тіхуани до Єрусалиму, Александра Новоселофф разом із колегою Франком Найсом назбирала велику кількість світлин та історій мешканців, які потерпають від мурів. Цей щоденник в 2007-му перетворився на першу книгу про стіни між людьми. Висновок дослідниці простий: ці стіни — непотрібні, вони не вирішують проблеми, а лише їх поглиблюють.
 Александра Новоселофф — докторка політичних наук, дослідниця, авторка виставки: «Мури заважають діалогу, це ніколи не може бути вирішенням проблем. Тому вирішення — це люди, це влада в країні і, звісно, це вибори і виборці і це спроби дійти консенсусу між обома країнами, між обома владами».
Александра знайшла 9 мурів у різних гарячих точках світу. Усі стіни різні — бетонні, наелектризовані, з колючого дроту або піску, проте схожі в одному — вони розділяють людей. Якщо і є якісь контакти, то вони — нелегальні, а інколи навіть трагічні. Але сприйняття цих стін  не всюди однозначно холодне та вороже. Наприклад, кордони між Північною та Південною Кореєю — невеличкий бордюр, який скоріше нагадує про існування меж, ніж блокує зв’язок. А на нижній світлині таке поняття, як зміна караулу, взагалі перетворилося на справжнє шоу.
 Александра Новоселофф — докторка політичних наук, дослідниця, авторка виставки: «Це — церемонія закриття кордону між Пакістаном та Індією. Щовечора прикордонники влаштовують націоналістичні змагання. На цій світлині вартові мають тримати ногу якомога вище і зберігати цю позицію впродовж всього періоду звучання однієї ноти співака на святі. Хто впорається — той і переможець — відстояв честь своєї держави. Подивитися на це видовище завжди збирається величезна кількість люду».
Дніпряни теж не могли відірвати очей від фотографій. Їх сильно вразило, що в сучасному світі така кількість мурів, про більшість з яких взагалі ніде не чутно.
Михайлина Самойленко — відвідувачка: «Поражена вообще глубиной выбранной темы. Я поражена тем, что наконец-то люди готовы это осветить и то, как это преподносится — в таких простых фотографиях, по сути, в простых формах, совершенно, на первый взгляд, в ничем не примечательных фотографиях заложен глубокий смысл. И я считаю, что подобные вопросы стоит как можно чаще поднимать». Марія Аліценко — відвідувачка: «Очень интересные фотографии, наполненные смыслом, и прекрасно вписываются в интерьер этого музея. Мне очень нравится. Хочется, чтобы стен между людьми было как можно меньше, особенно между близкими людьми».
Ця виставка побувала в багатьох країнах світу, а в Україні її вже побачили в Києві та Харкові. У Дніпрі вона триватиме з 9 по 25 квітня в музеї «Літературне Придніпров’я». Автор — Станіслав Пивонос Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32