12 Апрель, 18:15

Рятувальники топлес. Фотографії дніпровських пожежних планують розмістити на сторінках календаря (ВІДЕО)

Рятувальники з оголеними торсами. Дніпровські фотографи переймають американську традицію — знімки дніпровських пожежних планують розмістити на сторінках календаря. Мета проекту — показати мужність і хоробрість рятувальників. Тож про їхню буденність і незвичайну фотопрактику — далі Юлія Бублик. Робочий день рядового рятувальника починається о восьмій ранку. Саме о цій годині в пожежних частинах — зміна караулу.
Олександр Маніфасов, пожежний-рятувальник: «Принимаем смену: первым делом осматриваем всё пожарно-техническое вооружение, начальник даёт распорядок дня конкретный —  чем мы должны заниматься».
Якщо викликів немає, з дев’ятої до тринадцятої — заняття в класі: вогнеборці повторюють усе, що знають, — про всяк випадок. У другій половині дня — відпрацювання нормативів. Далі — вечеря і вільний час. Так на кожні чотири доби припадає одна робоча. Але тоді 24 години рятувальники не змикають очей: відбій на ніч у пожежних частинах — формальний.
Олександр Маніфасов, пожежний-рятувальник: «Не прописано, что мы должны там спать. Сутки — есть сутки. Ты должен быть в любое время готов к решению той или иной задачи, к выезду пожарок, к задымлению, к ДТП». Диспетчер: «Первое, второе отделение — на выезд. Проспект Кирова, 89 — горит квартира».
Після сирени — кілька хвилин, щоб ускочити у форму. Далі — в машину і на виклик.
Олександр Маніфасов, пожежний-рятувальник: «Страхи, которые я хотел преодолеть, я в принципе преодолел здесь. Большей мерой — страх высоты. Тут я уже полазил, насмотрелся, поэтому уже не сильно страшно».
Олександр у цій професії — другий рік. Після армії пройшов чотиримісячне навчання і поринув у роботу. Щоб здобути вище звання, збирається до університету. Каже: свої страхи поборов, тепер ще б за людей не боятися!
Олександр Маніфасов, пожежний-рятувальник: «Было у нас один раз задымление в подъезде — мы вывели 15 человек из дома. Были дети — мало ли что могло там случиться». Микола Коваленко, пожежний-рятувальник: «Страшно всегда и за себя, и за коллег. Первый мой страх был — вход в задымленную зону в аппарате, потому что ничего не видно. Это не как в фильмах: ты смотришь — они снимают маску в задымленной зоне. А на самом деле ты перед собой ничего не видишь: расстояние 20 см — ты можешь видеть. Вот и всё».
Микола став пожежним у 2016 — також після армії. Паралельно з роботою заочно здобуває освіту — за кілька років зможе отримати підвищення. Сьогодні у них з Олександром незвичайний день: спочатку їдуть у салон, потім — на фотосесію. Там хлопців фотографуватимуть для календаря.
 Микола Коваленко, пожежний-рятувальник: «Яким місяцем хотіли би бути Ви?» — «Скорее всего — декабрь!» — «Чому?» — «Потому что у меня в декабре день рождения, и более — он как-то ближе по душе. Суровый, наверное, лютый!»
А от пан «Грудень» уже на фотосесії — начебто у формі, але з оголеним торсом. Олександр обирає собі місяць за тим самим принципом — день народження святкує у жовтні. Власниця фотоательє із хлопцями не погоджується, професію вогнеборця асоціює зі спекотними місяцями.
Лариса Дубінська, власниця фотоательє “Птичка”: «Мы даже сегодня с ними обсуждали: каким бы словом вы охарактеризовали свою профессию? Слово — «горячая». Да, но кому-то придется быть, конечно, февралем или декабрем».
Саме Лариса стала ініціаторкою таких безкоштовних фотосесій. Проект приурочила до десятиліття свого ательє. Ідею підгледіла в американців та австралійців. Різниця в тому, що за кордоном у формі рятівника фотографують переважно моделей. А наші хлопці — реальні пожежні, без досвіду позування перед об’єктивом. Разом із Миколою та Олександром фотоательє відвідали вже восьмеро. Для кожного учасника зробили більше сотні знімків, із них оберуть лише 2-3 найкращі.
Лариса Дубінська, власниця фотоательє “Птичка”: «Модель должна устать для того, чтобы получилась классная фотография».
Лариса розповідає: запланувала фотосесії щонайменше для 15-ти пожежних. Наприкінці вийде серія світлин, яку розмістять на сайтах фотоательє і Державної служби з надзвичайних ситуацій. Чи робити з цього календар — поки не впевнена.
Лариса Дубінська, власниця фотоательє “Птичка”: «Возможно — это будет календарь; возможно — это будет выставка; возможно — будет и то, и другое».
Автор — Юлія Бублик Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32