12 Апрель, 18:15

Рятувальники топлес. Фотографії дніпровських пожежних планують розмістити на сторінках календаря (ВІДЕО)

Рятувальники з оголеними торсами. Дніпровські фотографи переймають американську традицію — знімки дніпровських пожежних планують розмістити на сторінках календаря. Мета проекту — показати мужність і хоробрість рятувальників. Тож про їхню буденність і незвичайну фотопрактику — далі Юлія Бублик. Робочий день рядового рятувальника починається о восьмій ранку. Саме о цій годині в пожежних частинах — зміна караулу.
Олександр Маніфасов, пожежний-рятувальник: «Принимаем смену: первым делом осматриваем всё пожарно-техническое вооружение, начальник даёт распорядок дня конкретный —  чем мы должны заниматься».
Якщо викликів немає, з дев’ятої до тринадцятої — заняття в класі: вогнеборці повторюють усе, що знають, — про всяк випадок. У другій половині дня — відпрацювання нормативів. Далі — вечеря і вільний час. Так на кожні чотири доби припадає одна робоча. Але тоді 24 години рятувальники не змикають очей: відбій на ніч у пожежних частинах — формальний.
Олександр Маніфасов, пожежний-рятувальник: «Не прописано, что мы должны там спать. Сутки — есть сутки. Ты должен быть в любое время готов к решению той или иной задачи, к выезду пожарок, к задымлению, к ДТП». Диспетчер: «Первое, второе отделение — на выезд. Проспект Кирова, 89 — горит квартира».
Після сирени — кілька хвилин, щоб ускочити у форму. Далі — в машину і на виклик.
Олександр Маніфасов, пожежний-рятувальник: «Страхи, которые я хотел преодолеть, я в принципе преодолел здесь. Большей мерой — страх высоты. Тут я уже полазил, насмотрелся, поэтому уже не сильно страшно».
Олександр у цій професії — другий рік. Після армії пройшов чотиримісячне навчання і поринув у роботу. Щоб здобути вище звання, збирається до університету. Каже: свої страхи поборов, тепер ще б за людей не боятися!
Олександр Маніфасов, пожежний-рятувальник: «Было у нас один раз задымление в подъезде — мы вывели 15 человек из дома. Были дети — мало ли что могло там случиться». Микола Коваленко, пожежний-рятувальник: «Страшно всегда и за себя, и за коллег. Первый мой страх был — вход в задымленную зону в аппарате, потому что ничего не видно. Это не как в фильмах: ты смотришь — они снимают маску в задымленной зоне. А на самом деле ты перед собой ничего не видишь: расстояние 20 см — ты можешь видеть. Вот и всё».
Микола став пожежним у 2016 — також після армії. Паралельно з роботою заочно здобуває освіту — за кілька років зможе отримати підвищення. Сьогодні у них з Олександром незвичайний день: спочатку їдуть у салон, потім — на фотосесію. Там хлопців фотографуватимуть для календаря.
 Микола Коваленко, пожежний-рятувальник: «Яким місяцем хотіли би бути Ви?» — «Скорее всего — декабрь!» — «Чому?» — «Потому что у меня в декабре день рождения, и более — он как-то ближе по душе. Суровый, наверное, лютый!»
А от пан «Грудень» уже на фотосесії — начебто у формі, але з оголеним торсом. Олександр обирає собі місяць за тим самим принципом — день народження святкує у жовтні. Власниця фотоательє із хлопцями не погоджується, професію вогнеборця асоціює зі спекотними місяцями.
Лариса Дубінська, власниця фотоательє “Птичка”: «Мы даже сегодня с ними обсуждали: каким бы словом вы охарактеризовали свою профессию? Слово — «горячая». Да, но кому-то придется быть, конечно, февралем или декабрем».
Саме Лариса стала ініціаторкою таких безкоштовних фотосесій. Проект приурочила до десятиліття свого ательє. Ідею підгледіла в американців та австралійців. Різниця в тому, що за кордоном у формі рятівника фотографують переважно моделей. А наші хлопці — реальні пожежні, без досвіду позування перед об’єктивом. Разом із Миколою та Олександром фотоательє відвідали вже восьмеро. Для кожного учасника зробили більше сотні знімків, із них оберуть лише 2-3 найкращі.
Лариса Дубінська, власниця фотоательє “Птичка”: «Модель должна устать для того, чтобы получилась классная фотография».
Лариса розповідає: запланувала фотосесії щонайменше для 15-ти пожежних. Наприкінці вийде серія світлин, яку розмістять на сайтах фотоательє і Державної служби з надзвичайних ситуацій. Чи робити з цього календар — поки не впевнена.
Лариса Дубінська, власниця фотоательє “Птичка”: «Возможно — это будет календарь; возможно — это будет выставка; возможно — будет и то, и другое».
Автор — Юлія Бублик Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 27 червня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

26 Июнь, 17:33
Рецидивіст зухвало зарізав колишнього співкамерника через тривалий конфлікт (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині рецидивіст зухвало зарізав колишнього співкамерника. Після затримання підозрюваний зізнався, що вбивство скоїв через конфлікт, який тривав багато років.

26 Июнь, 17:32
На Дніпропетровщині звели ще одну сонячну електростанцію

Взяти від сонця все. Такий принцип роботи станцій, які перетворюють чисту сонячну енергію на електричну. На Дніпропетровщині працюють майже 40

26 Июнь, 16:16
Мотиваційна зустріч у форматі real talk: У Дніпрі організували незвичне привітання медалістів

У Дніпрі привітали золотих і срібних медалістів. Відзнаки за досягнення навчання здобули 183 випускники шкіл міста. Цьогоріч для медалістів організували

26 Июнь, 16:12
Безпечне місто: у Дніпрі з початку року відновлено та модернізовано зовнішнє освітлення на 160 вулицях

  У Дніпрі триває відновлення, ремонт та модернізація вуличного зовнішнього освітлення. Комунальне підприємство «Міськсвітло» за програмами «Безпечне місто» та «Місто

26 Июнь, 14:37
Тиждень у лісі: двадцять п’ята скаутська школа “Джерело” відкрилась під Новомосковськом (ВІДЕО)

Тиждень у лісі: двадцять п'ята скаутська школа “Джерело” почалась на Дніпропетровщині. Діти і підлітки разом із дорослими-лідерами спробують пожити самостійним

25 Июнь, 17:59
Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений

24 Июнь, 18:15
Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах

24 Июнь, 18:07