12 Апрель, 16:57

Сортувати сміття з дитинства: школярі Дніпра вчаться самі і навчають батьків екологічній поведінці (ВІДЕО)

Сортувати сміття з першого класу. Учні та учениці 117 школи Дніпра долучилися до екопроекту від громадської організації “Гуртом”. У холі школи поставили різнокольорові контейнери, куди викидатимуть скло, залізо, папір та пластик відповідно. Керівництво закладу розповідає: для їхнього мікрорайону питання переробки відходів є актуальним. Ідея роздільного сміттєзбирання у 117 школі Дніпра виникла давно, реалізувати її допомогла громадська організація “Гуртом”. Правильно сортувати відходи навчають як старшокласників, так і малечу.
Тетяна Ковальова, голова ГО “Гуртом” : «Вони вже проінформовані як з цим працювати, як правильно все розкладати. Моя задача — маленькім дітям показати це на конструкторі Лего, щоб вони зрозуміли, щоб їм було цікаво це запам’ятати. Дорослішим  достатньо показати відео, поговорити про це. Щоб діти прийшли додому і розповіли своїм батькам, що так потрібно, я знаю, що так треба. Мама, тато, зробіть, як треба. Це моя мета».
 
Таїса Мусієнко, в. о. директора середньої школи № 117: «Діти стають свідками, як батьки все це спалюють, а ми цим дихаємо. Дуже хочеться, щоб батьки пішли нам назустріч, зрозуміли це. І стали нашими помічниками».
Першокласників до сортування сміття привчають в ігровій формі. Голова ГО “Гуртом” Тетяна Ковальова зазначає: найбільша мотивація для дітей — це гроші, які можна отримати, здаючи вторсировину.
 Тетяна Ковальова, голова ГО “Гуртом” : «Екопатруль може забирати сміття на переробку. І воно коштуватиме гроші. І діти на свої якісь плани збиратимуть — це їх мотивує». Таїса Мусієнко, в. о. директора середньої школи № 117: «Це проблема, коли ідеш до школи і бачиш, як летять сміттєві пакети. Або переступаєш через пластикові бутилки. Це дуже незручно, і насправді — дуже небезпечно. Хочеться зробити довкілля навколо нас все-таки чистіше».
Організація подарувала школі кольорові сміттєві коробки. Вони будуть стояти у холі, де всі учні зможуть ними користуватися.
Дар’я Матвієнко, учениця 11 класу: «У нас экология, мы на уроках это проходим. У нас есть агитбригады, мы тоже это всё проходим. Концерты, где команды рассказывают что нужно выкидывать, что не нужно выкидывать».
11-класниця Даша сортує сміття і вдома.
Дар’я Матвієнко, учениця 11 класу: «Наши родители захотели так сделать, ну, я их поддержала. У нас, можно сказать, точно такие же коробочки».
  Автор — Георгій Марков Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32