15 Апрель, 17:44

По сміття — на каяках.  Майже тонну сміття на Зеленому острові вихідними назбирали дніпряни (ВІДЕО)

Поєднати корисне з приємним. Еко-толока на Дніпрі — це нагода покататися на каяках та поприбирати річку. Унікальна еко-подія зібрала дніпрян на берегах Дніпра. Багато хто вперше тримав у руках весла, але всі готові були навчатися та прибирати. Із зеленого острова привезли кілограми пластику, плашок з-під алкоголю, — на все про все мали лише три години. Із берега Дніпра, злегка в тумані, видніється кінцева точка прибуття – Зелений острів. Туди учасники еко-толоки на Дніпрі і попливуть, аби прибирати.
Олексій Колкунов, організатор еко-толоки на Дніпрі: «Много мусора, до которого у ЖКХ не доходят руки, и мы решили помочь городу почиститься. Мы почему обратили внимание на Зеленый остров? Острова все находятся под юрисдикцией Запорожской ГРЕС, и хозяева далеко, а эта жемчужина города — она у нас рядышком».
З півстотні дніпрян у свою вихідну суботу разом із прохолодним весняним вітерцем прийшли і на каяках покататися, і сміття поприбирати.
Родина Олійник, учасники еко-толоки на Дніпрі: «Приучаем к хорошему. Все сразу с удовольствием согласились. Да?» — «Это было очень интересное предложение. Можна і покататися, і зробити добре усьому світу, екології. Потрошки-потрошки і щось зробимо».
Окрім пакетів для сміття та рукавичок, роздають ще й рятівні жилети. І поради — як триматися на воді. Кажуть, безпека – передусім. Охочих навести лад зібралося на п’ять команд. Їх розпізнають за кольоровими стрічками.
Аліна, учасниця еко-толоки на Дніпрі: «Я рассчитываю на то, что мы соберем как можно больше мусора, что мы его отсортируем. Принесем пользу природе и городу. И я надеюсь, что люди, которые увидят это мероприятие и то, сколько мусора мы собрали на воде, перестанут, возможно, сорить».
Команда червоних уже придумала і назву, і гасло:
«Феникс – возрождение природы!» Далі — вихід на воду. Зібране сміття відсортують, зважать і серед учасників оберуть переможця. Першими з острова повертається команда із зеленою стрічкою. Олександр, учасник еко-толоки на Дніпрі: «Очень много стекла и пластика». Оля Василець, журналістка: «Менше ніж за годину команда зелених зібрала майже 15 кілограмів пластику і майже 45 кілограмів скла».
Усі разом учасники назбирали 815 кілограмів сміття. Могли б і більше, але обмежені транспортом – на каяки поміщається небагато вантажу. Автор — Оля Василець Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32