16 Апрель, 17:54

Життя після звільнення: як у Солонянській виправній колонії  допомагають засудженим почати нове життя (ВІДЕО)

Пошук житла, працевлаштування та ресоціалізація — ряд проблем, що з ними засудженим після звільнення важко впоратися самотужки. У цьому допомагає пенітенціарна пробація. Наша знімальна група дізналася як працює служба у Солонянській виправній колонії. Тридцятирічний засуджений Максим відбуває строк покарання у Солонянській виправній колонії — чотири з половиною роки за грабіж. Наразі готується до звільнення — залишилося два місяці. За допомогу дякує районному відділу пробації.
Максим, засуджений Солонянської виправної колонії: «Я никогда не получал паспорт. Благодаря этой службе, я получил документ. И вот у меня есть такая возможность, именно — теперь уже всё по-другому начать, с чистого листа».
Служба пенітенціарної пробації допомогла Максиму відновити зв*язок із старшим братом. У колонії чоловік отримав професію — маляр-штукатур.
 Максим, засуджений Солонянської виправної колонії: «Я планирую устроиться, стать на биржу труда. И потихонечку как-то, чтоб оно уже… Оно, сами понимаете, не так уж легко. Пять лет — это немалый срок».
Солонянська виправна колонія номер 21 має середній рівень безпеки, тут перебувають особи, які раніше вже відбули покарання і знову здійснили злочин. Наразі — близько дев*ятисот людей. На території колонії засуджені мають можливість працювати на виробництві і отримувати зарплату, навчатися за спеціальностями: токар, зварювальник, маляр-штукатур. У вільний час дивляться телевізор, відвідують клуб і церкву. До того ж, беруть участь у програмах диференційно-виховного характеру.
 Олександр Мелков, заступник начальника Солонянської виправної колонії, підполковник: «Программы для того, чтобы понять насколько осужденный готов к освобождению — это если говорится про условно-досрочное освобождение. Это программы, в которых участвуют осужденные для подготовки к освобождению по концу срока».
Колонія співпрацює із Солонянським районним відділом пробації. Служба пенітенціарної пробації займається ресоціалізацією засуджених перед звільненням, здійснює певні заходи для їхньої адаптації до життя у суспільстві. Зокрема, організовує працевлаштування та пошук житла.
Дмитро Дубовик, начальник Солонянського районного відділу філії державної установи “Центр пробації”: «Солонянський районний відділ безпосередньо виїжджає за місцем перебування засудженого, спілкується з керівництвом установи, спілкується із засудженим для з’ясування проблемних питань, які можуть у нього виникнути під час звільнення».  Олександр Мелков, заступник начальника Солонянської виправної колонії, підполковник: «Есть такие моменты, когда у осужденных нет ни родственников, никого. И куда-то надо ехать жить. Обращаются в Центр пробации. Центр пробации вопросом занимается, даёт ответ. Ресоциализация — это комплекс идёт. Это и участие пробации, это и работа администрации, то есть — это комплекс подготовки к освобождению».
Начальник Солонянського районного відділу пробації Дмитро Дубовик зазначає: з усіма суб*єктами пробації проводять індивідуальну роботу, з*ясовують оцінку ризику щодо скоєння особою повторного злочину. До роботи долучаються благодійні організації та волонтери. Протягом 19 року відділ отримав шість запитів на проведення відповідних заходів пробації — усі задовольнили.
 Дмитро Дубовик, начальник Солонянського районного відділу філії державної установи “Центр пробації”: «Це важливо в тому напрямку, що людина не залишається осторонь після того, коли звільняється з місць позбавлення волі. Коли вона виходить за ворота цієї колонії — у неї вже є соціальний супровід».
Автор — Георгій Марков Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32