17 Апрель, 17:52

Боротьба із «царським» недугом: до Міжнародного дня гемофілії  експерти розповіли про хворобу (ВІДЕО)

17-го квітня в усьому світі відзначають День боротьби з гемофілією — генетичним захворюванням, при якому кров втрачає здатність згортатися. Ним страждають лише чоловіки, жінки ж — виступають носіями хвороби. В цей день медики в усіх країнах активно розповідають про серйозність недугу, його симптоми та як із ним жити. Україна не стала винятком. Що таке гемофілія і яка статистика хворих по нашій області — далі в сюжеті. Причиною того, що кров у гемофіліків не згортається, є недостатня кількість згортаючих білків — факторів крові. В залежності від дефіциту певного з них, гемофілію розподіляють на 3 типи — А, В і С. В Україні найчастіше зустрічаються перші два, кажуть експерти.
 Ірина Сєліна — головна позаштатна експертка по гематології департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА: «В Украине проживает около 3 тысяч, в Днепропетровской области — 116 человек, из которых гемофилией А страдает 87 человек, гемофилией В — 16 человек и на диспансерном учёте с болезнью Виллебранда состоит 11 человек. В городе Днепр зарегистрировано 40 человек-пациентов с гемофилией, из которых тяжелой степенью страдают и регулярно обращаются за медицинской помощью 25 человек».
Ця хвороба проявляється в дитячому віці. Її основні симптоми — болі в суглобах і м’язах, головний біль, слабкість, кривава блювота та інші спонтанні або затяжні кровотечі. У таких людей навіть незначна травма чи операція може призвести до об’ємних втрат крові. Проте серйознішими є проблеми внутрішніх крововиливів, що ведуть до інвалідності. Єдине, що може полегшити життя — це внутрішньовенні ін’єкції дефіцитного фактору крові, так звана «заміщувальна терапія». Віднедавна запаси факторів крові розподіляють по амбулаторіях Дніпра, тож пацієнт, за необхідності, може звернутися до будь-якої з них і отримати допомогу значно швидше.
Тетяна Кравець — начальниця відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я ДМР: «Такой механизм работает у нас в городе Днепр и Кривом Роге. Он уникальный тем, что сокращается время для оказания ургентной помощи. При лёгких кровотечениях, при небольшом гемоортрозе они сразу обращались в рядом стоящую амбулаторию, где у них был запас фактора. Им вводили фактор внутривенно и, то есть сокращалось время оказания неотложной помощи».
Раніше така процедура хворим була недоступною, проте останні кілька років в Україні існує окрема програма з гемофілії, і таких пацієнтів підтримує Міністерство охорони здоров’я. Область препаратами крові — забезпечена, каже експертка.
Ірина Сєліна — головна позаштатна експертка по гематології департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА: «В 2018 году квота была значительно увеличена и составила более 20 млн — это более 7 млн единиц фактора. На данный момент мы получили практически в полном объёме весь этот фактор. Также дополнительные закупки необходимого препарата проводятся и местным бюджетом — в 2018 году закуплено фактора более чем на 900 тысяч, то есть практически на миллион. И уже в 2019 году пошла заявка на почти 700 тысяч».
Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 20 та 21 квітнея. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Апрель, 18:06
Екологічна мода: школярі Дніпра готуються до прийдешнього Дня Землі (ВІДЕО)

22 квітня відзначають Всесвітній День Землі. У цей день прийнято брати участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

19 Апрель, 18:00
Як надати першу допомогу учню — знатимуть усі педагоги Дніпра (КОМЕНТАР)

  Парамедики “Госпітальєрів” навчатимуть педагогів Дніпра. Вихідці з відомого медичного батальйону віднедавна працюють в комунальному підприємстві, яке несе освітню місію.

18 Апрель, 19:55
19 квітня на площі Героїв Майдану — унікальна вулична вистава “Три Тотеми”(КОМЕНТАР)

Кульмінація фестивалю “Французька весна в Україні” - вже незабаром. 19 квітня у Дніпрі нарешті побачать унікальну виставу від “КомпанІ Де

18 Апрель, 19:48
Прогноз погоди на 19 квітня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Апрель, 18:01
СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи з РФ (ВІДЕО)

Оперативники контррозвідки затримали сімох учасників угруповування, двоє - кадрові офіцери російських спецслужб. За словами голови СБУ, з початку 2017, аби

18 Апрель, 17:59
У Дніпрі сплатити за паркування можна за допомогою нового мобільного додатку

Протягом останніх півроку у Дніпрі коштом операторів парковок було встановлено 120 нових паркоматів. Із їхньою допомогою за послугу можна розрахуватися

18 Апрель, 16:24
У Дніпрі Інспекція з питань контролю за паркуванням за півтора місяця виписала штрафів майже на мільйон гривень

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. До березня інспектори проводили роз’яснювальну роботу з

18 Апрель, 15:32