22 Апрель, 15:19

Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро — де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які двері стукати і які суми можна отримати на розвиток бізнесу — розвідала і наша знімальна група. Чотири лектори і до півсотні слухачів — конференцію, присвячену інноваціям, провели в «Агентстві розвитку Дніпра».
Дмитро Хорішко, заступник директора «Агентства розвитку Дніпра» з інновацій: «Сьогодні здебільшого тут присутні люди, у яких є технічна інновація, бізнес-інновація, ІТ-інновація. Тут є люди похилого віку, які вже роками не можуть впровадити свою інновацію, і для яких ці інструменти є просто подих». Світлана Олєйнікова, CEO, власниця і генеральна директорка консалтингової компанії: «Мінімум 60% грантових коштів, тобто безповоротних коштів, українськими громадськими організаціями, бізнесом не використовується».
Гранти можна отримати на розвиток і масштабування бізнесу, на консалтинг, обмін досвідом або на тестування ідеї. Вітчизняних і міжнародних конкурсів — неймовірна кількість, потрібно лише знати де шукати.
Світлана Олєйнікова, CEO, власниця і генеральна директорка консалтингової компанії: «Багато з таких конкурсів консолідується на державному порталі openaid.gov.ua. Ви там можете побачити назву програми, а потім погуглити саме ту організацію, яка видає ці гранти. Funding & Tenders Portal — це європейські грантові програми».
Одна з європейських грантових можливостей — програма “Горизонт 2020”. Грантодавець у ній — Євросоюз. На конкурс активно подаються кияни. 10% українських заявок врешті здобувають фінансування.
Тетяна Котенко, керівниця національного контактного пункту європейської програми “Горизонт-2020”: «Всі матеріали знаходяться у вільному доступі і на платформі Європейського Союзу, і на нашому сайті НКП».
“Горизонт 2020” розглядає не бізнес-ідеї, а інновації. Програма складається з трьох етапів. Усі заявки необхідно подавати англійською мовою.
Тетяна Котенко, керівниця національного контактного пункту європейської програми “Горизонт-2020”: «На першу фазу ви маєте сформувати заявку з 10 сторінок. І фінансування відбувається у співвідношенні 70% на 30%. 70% у розмірі 50 тисяч євро дає ЄС, 30% має забезпечити подавач заявки».
Подати заявку на першу фазу можна до 5 вересня поточного року. Далі Євросоюз фінансуватиме лише другий етап. У ньому можна взяти участь, якщо справа успішна і набирає обертів. Тоді заявка на 30-х сторінках допоможе отримати грант у 2,5 мільйони євро. На реалізацію планів виділяють півтора-два роки. Третя фаза “Горизонту” — вже не про гроші, а про рекламу компанії. На просторах України грантові конкурси — не менш поширені. Один із них з’явився 1 січня і допомагає коштами ще сирим стартапам».
Яна Підлісна, радниця Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи: «Коли ще інвестор не бачить комерційного інтересу, оскільки не проведені ще маркетингові дослідження, немає іще визначення, чи є на ринку ніша, не протестований прототип, а, можливо, його взагалі ще потрібно створити».
Конкурс від Міністерства економрозвитку і Державної інноваційної фінансово-кредитної установи також складається з кількох етапів. Перший дозволяє отримати півмільйона гривень у вигляді послуг. Тобто держава проводить тендер і сплачує переможцю за послуги, які він надасть вашій компанії. Друга фаза передбачає більше фінансування.
 Яна Підлісна, радниця Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи: «Створюється спільне підприємство, де в статутний капітал Фонд підтримки винаходів Міністерства економрозвитку надає до 2 мільйонів гривень, спільно з інвестором — 50% на 50%. Дається три роки, компанія показує свої результати, залучає наступного інвестора — і ми виходимо з проекту».
У цьогорічному конкурсі вже визначили 11 переможців. Гранти вони отримають не з бюджетних коштів.
Яна Підлісна, радниця Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи: «Це кошти цільові, які були акумульовані з державної програми правової системи інтелектуальної власності. Це надання людям розуміння того, що український патент — перший крок до успіху, тому що зараз кожен вважає по-іншому: “А, український патент? Значить все покрали, у мене нічого немає!”
Так в Україні посилюють довіру до права інтелектуальної власності. Адже грантові кошти не потрібно повертати, а прибуток лишається суто за інвесторами та авторами інновацій. Автор — Юлія Бублик Камера — Дмитро Большак

Вибір редакції

Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09