22 Апрель, 14:52

Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік поспіль проходить у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».
«Завдяки «Культурній столиці» фестиваль «Французька весна» за останні три роки став значно масштабнішим та якіснішим. Цього року ми побачили виступи відомих джазових виконавців, а також насолодилися творчістю не менш відомих представників інших видів мистецтва. І ось тепер ми отримали можливість побачити традиційну французьку вуличну виставу у виконанні колективу, якому аплодувала вся Європа, різні країни світу», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.
Під час вистави центром міста ходили велетенські 4-метрові фігури у легкому білому вбранні. Вони рухалися під музику, розважаючи і маленьких, і дорослих містян. Із настанням сутінок білі велетні засвітилися. Керували тотемами актори компанії Les Quidams.
«Цей колектив – один із найкращих у Франції. Вони активно гастролюють світом. У їхньому репертуарі є дуже яскраві та більш феєричні вистави, маємо надію, що ми зможемо запросити їх і в наступному році», – сказав директор Дніпровського Альянсу Франсез Орельєн Мас.
Особливістю вуличного дійства є те, що воно не має чіткого сценарію. Кожен глядач, за задумом артистів, має побачити свій власний сюжет.
«Нам подобається, що ми працюємо на вулиці, адже це щоразу нові декорації, нова атмосфера. Відповідно й вистави виходять несхожими між собою. Спочатку ми йдемо у публіку, намагаємося зрозуміти, як взаємодіяти з людьми, знайомимося з місцем, робимо так, щоб вистава стала інтерактивною. А глядач може побачити у цьому дійстві що забажає, щось своє: радість, наприклад, щастя, якусь емоцію, життя чи смерть, кінець або своє продовження», – розповіла акторка Франс Уезо.
Це вуличне мистецтво французів уже близько 30 років підкорює світ. Дніпряни ж побачили таку виставу вперше.
«Мені дуже сподобалось. Я уважно спостерігала за тим, що відбувається, намагаючись хоч трохи долучитися до цієї творчості. Мені цікаво було побачити частину живої французької культури, менталітету», – поділилася враженнями дніпрянка Михайлина.

Вибір редакції

Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09