23 Апрель, 17:08

23 квітня у лікарні ім. Мечникова відбувся традиційний медогляд чорнобильців (ВІДЕО)

33 роки тому 26 квітня сталася одна з найбільших техногенних катастроф — аварія на Чорнобильській АЕС. Сьогодні в Дніпропетровській області мешкає близько 14 тисяч постраждалих від тієї катастрофи. Для них до роковин трагедії в лікарні ім. Мечникова традиційно провели медогляд. 23 квітня десятки чорнобильців із усієї області вкотре з’їхалися до обласної лікарні — на консультації фахівців. Пан Валентин нагодою пройти обстеження в лікарні імені Мечникова користується втретє. Про події весни 1986 року стан здоров’я нагадує регулярно. 33 роки тому військомат направив чоловіка в так звану 10-кілометрову зону.
Валентин Керсанов, чорнобилець: «Работал с пожарниками в 10-километровой зоне. Там у нас станции стояли, обработка зоны. И пожарников возили, химиков возили на станцию».
Жертвами трагедії вважають не тільки громадян, які померли відразу після аварії, але і жителів прилеглих областей, які вийшли на першотравневу демонстрацію, нічого не знаючи про аварію. Несвоєчасність інформування про катастрофу за умов підвищеного радіаційного фону вкрай негативно вплинула на здоров’я людей. Головний лікар обласної клініки імені Мечникова навів статистику: за останній рік в Дніпропетровській області помер 391 чорнобилець. Переважно ці люди не дожили і до 60 років.
Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова: «В 2 раза выше смертность у наших чернобыльцев, чем у других категорий населения. Нам сегодня необходимо сделать все возможное, чтоб они получили лечение, диагностику, и продлить им уровень и качество жизни. Для этого сегодня доктора больницы Мечникова сделают все возможное и невозможное. Вся аппаратура, все специалисты сегодня будут с чернобыльцами».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07
Футбол — для підтримки командного духу! Представники Національної гвардії України позмагались за першість на чемпіонаті з міні-футболу (ВІДЕО)

Урочисті промови, блискучі кубки, яскраві помпони та військовий оркестр — таким запам'ятається відкриття  чемпіонату з міні-футболу 2019 гравцям Національної гвардії

17 Июль, 19:58
День Металурга у Дніпрі святкуватимуть разом із Сергієм Бабкіним і гуртом O`Torvald

У Дніпрі 20 липня о честь святкування Дня металурга відбудеться безкоштовний концерт, чере який  буде перекрито частину проспекту Петра Калнишевського.

17 Июль, 19:33
Проект «Наш острів» у Дніпрі: три музичні фестивалі на Монастирському острові (ВІДЕО)

    Уже цього тижня Дніпро охопить фестивальне божевілля. Три музичні події міжнародного рівня — “Джаз на Дніпрі”, “Облака” та

16 Июль, 23:39
Сонце та мінлива хмарність: прогноз погоди на 17 липня 2019, Дніпро і область (ВІДЕО)

Сонце та мінлива хмарність: прогноз погоди на 17 липня, середу. Дніпро і область  

16 Июль, 23:30
Парламентські-2019. Чи визначилися із вибором дніпряни — ми запитали на вулицях міста (СОЦОПИТУВАННЯ)

Менше тижня лишається до позачергових парламентських виборів. Вже 21-го липня українці обиратимуть нових народних депутатів. Від Дніпропетровщини балотуються 294 кандидати

16 Июль, 20:50