25 Апрель, 15:17

“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня оперу покажуть у Харкові. Її автори вважають, що давати глядачеві можливість насолодитися високим мистецтвом — це перфектно, проте ще краще бути максимально корисними для суспільства. В цьому й мета постановки — привернути увагу до проблеми довічного ув’язнення і недосконалості нашої судової системи. Детальніше — в сюжеті.     Оперу про довічниць написала Тетяна Киценко. В основі сюжету — реальні історії в’язнів Качанівської колонії №54, що в Харкові. Драматургиня їздила туди двічі. Інтерв’ю взяла в 4 жінок. Каже, вона просто слухала їх, намагалася зрозуміти, чому це з ними відбулося і що коїться зараз там,  за довічними ґратами. З їх історій і виник цей твір, мета якого — привернути увагу до цієї проблеми і, можливо, зрушити з місця законотворчі процеси. Показати, що ті жінки — в першу чергу люди.
Тетяна Киценко — драматургиня, кураторка проекту: «Найпростіше — це їх засудити і сказати: “Вы отбросы общества і ми не хочемо мати з вами нічого спільного. Сидіть там, треба було раніше думати”. Але я хочу спробувати піти іншим шляхом, і сказати: «Можливо, в них є, може бути якась надія на виправлення, на повернення до суспільства в якості повноцінних одиниць».
Цю виставу створила група театральних митців у рамках міжнародного соціального проекту “Довічно важливо”, яка співпрацює з європейськими та українськими правозахисниками. Вони борються за те, щоб в Україні була можливість справедливого правосуддя.
Тетяна Киценко — драматургиня, кураторка проекту: «Наразі у нас немає, фактично немає ефективного механізму виправлення судових помилок — це перша проблема. І друга проблема — довічне ув’язнення не передбачає виправлення, і тому пенітенціарна система в даному випадку не виконує своїх функцій».
Автори лібрето переконані: далеко не кожна з довічниць отримала справедливий вирок і їх справи необхідно переглянути. Ба більше — відмінити довічне ув’язнення, якщо воно без можливості умовно-дострокового звільнення. Тим паче, що 12 березня Європейський суд по справах людини прирівняв такий вид покарання до тортур. Супроводжує дійство київський струнний квартет імені Ревуцького. Серед музикантів і сам композитор лібрето — він грає на віолончелі. Каже: в її написанні орієнтувався на знайому всім музику.
 Золтан Алмаші — композитор: «Тут є і шансон, і романс, і танго. Для мене було дуже важливим, щоб музика була демократична, але, безумовно, — це є сучасна академічна класична музика. Але вона звертається до багатьох жанрів».
   

Вибір редакції

Парламентські-2019. Чи визначилися із вибором дніпряни — ми запитали на вулицях міста (СОЦОПИТУВАННЯ)

Менше тижня лишається до позачергових парламентських виборів. Вже 21-го липня українці обиратимуть нових народних депутатів. Від Дніпропетровщини балотуються 294 кандидати

16 Июль, 20:50
Хоронити зарано: старший матрос Сергій Булгаков живий і активно йде на поправку (КОМЕНТАР)

Хоронити ще зарано: 13-го липня в мережі з’явилася фейкова інформація про смерть Сергія Булгакова. 32-річний воїн родом із Миколаєва, надійшов

16 Июль, 00:51
«Хунта» закривається: волонтерський проект одягу та аксесуарів назвав останній день роботи

Проект "Hunta" заснував Леонід Краснопольский. З початком війни на Донбасі Леонід, уродженець Донецька,  разом із дружиною Ольгою почав допомагати українській армії

16 Июль, 00:41
На Дніпропетровщині затримали вбивцю 33-річної жінки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині упіймали вбивцю, який задушив і втопив у річці свою 33-річну співмешканку. Злочин скоів на початку червня в Новомосковську.

15 Июль, 23:21
Прогноз погоди на 16 липня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Июль, 20:53
Порушення виборчого процесу на Дніпропетровщині — громадянська мережа ОПОРА подала 79 звернень до правоохоронців (КОМЕНТАР)

79 фактів порушень виборчого процесу зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині. Відповідні звернення подали до правоохоронних органів. Спостерігачі кажуть:

12 Июль, 21:57
6-річна дитина провалилася у люк. Хлопець майже не зазнав ушкоджень (КОМЕНТАР)

Шестирічний Михайлик, який ввечері напередодні упав у глибокий люк, майже не постраждав. Відбувся переляком і подряпинами, кажуть лікарі. Випадок трапився

12 Июль, 21:55
Пам’ятник Олександру Красносельському у Дніпрі: два роки тому пообіцяли — та досі не відновили (КОМЕНТАР)

До 140-річчя відомого архітектора Олександра Красносельського у Дніпрі активно збиралися відновити пам'ятник на могилі митця. Ювілей припадав на 2017 рік,

12 Июль, 21:53