26 Апрель, 17:49

Дитячі обласні змагання з повітряних зміїв пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Потяги, восьминоги, маленькі метелики та гігантські квадрати злетіли в небо. У Дніпрі пройшли дитячі обласні змагання з повітряних зміїв. Своїх кайтів до Кам'[янського аеродрому привезли 12 команд — учасників. Змагалися у декілька етапів. Ловили вітер для 9 класів моделей змій. Ті зійшлися навіть у повітряному бою, а ще — танцювали в небі запальні танці… Пілоти і механіки — ось відповідальні за вдалий бій повітряних дельта-зміїв. Вони і керують, і ловлять вітер — без нього кайти не злітають. Головне тут — не втратити хвіст.
Олександр Берегой, капітан Криворізької команди: «Тут суть такая — соперник должен сбить ленту сопернику. Хвост? Да, хвост! Чем больше срежешь змею ленту, тем ты победитель».
До Дніпра задля участі у змаганнях злетілися 12 команд-учасниць. Мірялися силами у дев’ятьох класах моделей. Усі повітряні змії — рукотворні, на кожного пішла не одна година часу. Проектували, конструювали, фарбували та нарешті випробують.
 Олег Сільченко, головний суддя змагань: «Прежде чем строится модель,  строится чертеж, а по чертежу уже мы рассказываем детям какие есть материалы и, соответственно, из этих материалов ребята строят разные модели, разной квалификации».
Пілотажні кайти цьогоріч не змальовували в небі фігури, натомість станцювали запальний спорт-балет. Допомагали вітер і вдале керування. Діти дуже переймаються, коли змій падає, адже невідомо як приземлиться. Тож ретельно готуються до запуску та розмотують леєри.
Єгор Архіпенко, учасник змагань: «Если не будет натяжки, он будет сразу падать. И если он упадет, то может поломаться… ну, или как повезет».
Піймав вітер і міні-змій. Його Олексій робив кілька тижнів — разом із батьком. Запускати такого кайта складніше, ніж звичайного — він маленький і не такий стійкий.
Олексій Кошеверов, учасник змагань: «Потому что здесь тяжелые формы, тяжело наклеивается. Надо долго ждать пока все это высохнет, поэтому и долго».
Підняли учасники в небо цілий змієпотяг — 500 кайтів разом відірвалися від землі. Це — новий рекорд. У команді з Дніпра — шестеро. Наймолодшій учасниці — 2 рочки. Дівчинка самостійно запускала змія та брала участь у змаганнях нарівні з іншими.
 Сергій Єгоренко, капітан Дніпровської команди: «Она сегодня показывала результат, сама запускала змея без чьей-либо помощи. Сама выходила на старт, сама его поднимала в воздух, сама преодолевала всю дистанцию».
На Всеукраїнські змагання з повітряних зміїв, які пройдуть у травні, поїде збірна команда області. Вона останні 10 років тримає перше місце. Обласний чемпіонат допоможе укомплектувати її склад — вибрати найкращих. Автор — Анна Вернігорова Камера — Стас Коновалов, Олександр Височин

Вибір редакції

Парламентські-2019. Чи визначилися із вибором дніпряни — ми запитали на вулицях міста (СОЦОПИТУВАННЯ)

Менше тижня лишається до позачергових парламентських виборів. Вже 21-го липня українці обиратимуть нових народних депутатів. Від Дніпропетровщини балотуються 294 кандидати

16 Июль, 20:50
Опівночі з 17 на 18 липня Новий міст буде повністю перекрито для завершення робіт (КОМЕНТАР)

Новий міст у Дніпрі повністю перекрить з 18 липня до 14 вересня. Одна із причин такого радикального рішення - парі

16 Июль, 18:31
Хоронити зарано: старший матрос Сергій Булгаков живий і активно йде на поправку (КОМЕНТАР)

Хоронити ще зарано: 13-го липня в мережі з’явилася фейкова інформація про смерть Сергія Булгакова. 32-річний воїн родом із Миколаєва, надійшов

16 Июль, 00:51
«Хунта» закривається: волонтерський проект одягу та аксесуарів назвав останній день роботи

Проект "Hunta" заснував Леонід Краснопольский. З початком війни на Донбасі Леонід, уродженець Донецька,  разом із дружиною Ольгою почав допомагати українській армії

16 Июль, 00:41
На Дніпропетровщині затримали вбивцю 33-річної жінки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині упіймали вбивцю, який задушив і втопив у річці свою 33-річну співмешканку. Злочин скоів на початку червня в Новомосковську.

15 Июль, 23:21
Прогноз погоди на 16 липня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Июль, 20:53
Порушення виборчого процесу на Дніпропетровщині — громадянська мережа ОПОРА подала 79 звернень до правоохоронців (КОМЕНТАР)

79 фактів порушень виборчого процесу зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині. Відповідні звернення подали до правоохоронних органів. Спостерігачі кажуть:

12 Июль, 21:57
6-річна дитина провалилася у люк. Хлопець майже не зазнав ушкоджень (КОМЕНТАР)

Шестирічний Михайлик, який ввечері напередодні упав у глибокий люк, майже не постраждав. Відбувся переляком і подряпинами, кажуть лікарі. Випадок трапився

12 Июль, 21:55