26 Апрель, 17:49

Дитячі обласні змагання з повітряних зміїв пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Потяги, восьминоги, маленькі метелики та гігантські квадрати злетіли в небо. У Дніпрі пройшли дитячі обласні змагання з повітряних зміїв. Своїх кайтів до Кам'[янського аеродрому привезли 12 команд — учасників. Змагалися у декілька етапів. Ловили вітер для 9 класів моделей змій. Ті зійшлися навіть у повітряному бою, а ще — танцювали в небі запальні танці… Пілоти і механіки — ось відповідальні за вдалий бій повітряних дельта-зміїв. Вони і керують, і ловлять вітер — без нього кайти не злітають. Головне тут — не втратити хвіст.
Олександр Берегой, капітан Криворізької команди: «Тут суть такая — соперник должен сбить ленту сопернику. Хвост? Да, хвост! Чем больше срежешь змею ленту, тем ты победитель».
До Дніпра задля участі у змаганнях злетілися 12 команд-учасниць. Мірялися силами у дев’ятьох класах моделей. Усі повітряні змії — рукотворні, на кожного пішла не одна година часу. Проектували, конструювали, фарбували та нарешті випробують.
 Олег Сільченко, головний суддя змагань: «Прежде чем строится модель,  строится чертеж, а по чертежу уже мы рассказываем детям какие есть материалы и, соответственно, из этих материалов ребята строят разные модели, разной квалификации».
Пілотажні кайти цьогоріч не змальовували в небі фігури, натомість станцювали запальний спорт-балет. Допомагали вітер і вдале керування. Діти дуже переймаються, коли змій падає, адже невідомо як приземлиться. Тож ретельно готуються до запуску та розмотують леєри.
Єгор Архіпенко, учасник змагань: «Если не будет натяжки, он будет сразу падать. И если он упадет, то может поломаться… ну, или как повезет».
Піймав вітер і міні-змій. Його Олексій робив кілька тижнів — разом із батьком. Запускати такого кайта складніше, ніж звичайного — він маленький і не такий стійкий.
Олексій Кошеверов, учасник змагань: «Потому что здесь тяжелые формы, тяжело наклеивается. Надо долго ждать пока все это высохнет, поэтому и долго».
Підняли учасники в небо цілий змієпотяг — 500 кайтів разом відірвалися від землі. Це — новий рекорд. У команді з Дніпра — шестеро. Наймолодшій учасниці — 2 рочки. Дівчинка самостійно запускала змія та брала участь у змаганнях нарівні з іншими.
 Сергій Єгоренко, капітан Дніпровської команди: «Она сегодня показывала результат, сама запускала змея без чьей-либо помощи. Сама выходила на старт, сама его поднимала в воздух, сама преодолевала всю дистанцию».
На Всеукраїнські змагання з повітряних зміїв, які пройдуть у травні, поїде збірна команда області. Вона останні 10 років тримає перше місце. Обласний чемпіонат допоможе укомплектувати її склад — вибрати найкращих. Автор — Анна Вернігорова Камера — Стас Коновалов, Олександр Височин

Вибір редакції

Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09