26 Апрель, 18:26

Симфонічний оркестр філармонії ім. Когана у Дніпрі відзначив 80-річчя (ВІДЕО)

Фотовиставка, презентація книги та великий концерт з відомим піаністом. Симфонічному оркестру Дніпровської філармонії виповнилося 80 років. 23 квітня 1939 року 50 музикантів об’єдналися під керівництвом головного диригента Соломона Фельдмана. Минали літа, оркестр багато гастролював, на його базі проходили музичні фестивалі, змінювався і склад колективу. Зараз найстаршому музиканту — понад 70 років. Багато в лавах і молоді. Своє 80-річчя ювіляр відзначає з розмахом: вже у вестибюлі філармонії на гостей свята чекає фотовиставка. Її авторка — Дар’я Орлянська.
Дар’я Орлянська, фотографиня: «Фотографии разделены на 3 группы: это группа «во время концертов», «наших слушателей» и «закулисная».
75 світлин, зроблених за останні півроку, тепер постійно прикрашатимуть стіни філармонії. Тут, у вестибюлі, зустрічаємо помічницю головної диригентки. Людмила Щербина присвятила симфонічному оркестру майже 20 років життя.
Людмила Щербина, помічниця головного диригента симфонічного оркестру: «Я починала як скрипаль — працювала скрипачкою, а зараз працюю на посаді помічника головного диригента».
Нині головна диригентка оркестру — заслужена артистка України Наталія Пономарчук. За її участі оркестр тріумфував в Іспанії, гастролював містами Італії та Португалії. Пані Людмила визнає: сьогодні колектив  на підйомі — як у залі, так і серед музикантів з’являється більше молоді, у супроводі оркестру часто виступають відомі солісти-інструментарі. Так у свій день народження ювіляр грає з композитором і піаністом В’ячеславом Грязновим.
Людмила Щербина, помічниця головного диригента симфонічного оркестру: «Цей вечір можна назвати «вечором рапсодій», бо будуть звучати рапсодії різних авторів. І я думаю, — це буде цікаве порівняння».
Відкриває концерт рапсодія Сергія Рахманінова на тему Паганіні. Саме цей твір лунав і 80 років тому — в день заснування оркестру. Далі рапсодії румунського та американського композиторів — Джордже Енеску та Джорджа Гершвіна. Прихильником останнього є пан Віктор. Чоловік — звичайний відвідувач філармонії. Вірить: на ювілейний концерт його привела доля.
Віктор, гість концерту: «Подошел — билетов нету. Вчера. А сегодня я придумал, что билеты будут для меня. Я пришел — и стоит женщина, вручает мне билеты».
Ювіляру гості свята бажають процвітання і творчого натхнення. Особливо у складні для країни часи.
Олена, гостя концерту: «Самого только позитивного сегодня, в те сложные дни и минуты, которые сегодня есть в нашей стране. Чтобы душа открылась и была добра!»
Рушаємо за лаштунки, розпитати самих музикантів про веселі історії, які траплялися тут за останні 80 років.
Тетяна, працівниця філармонії: «Это пусть останется тайной, но знаем, что жизнь в филармонии — очень бурная!» Валерій Шевченко, флейтист симфонічного оркестру: «Нет, ну что вы! Закулисные истории? У нас нет закулисных историй, у нас всё в порядке».
Врешті знаходимо! Фаготист у минулому, Євген Токолов, грав у симфонічному оркестрі 52 роки, а коли вийшов на пенсію, усі історії виклав у книзі “Таємниці за відкритою завісою”.
Євген Токолов, 52 роки грав у симфонічному оркестрі філармонії, автор книги “Тайны за открытым занавесом”: «Игралась попса. Классическая попса — Иоганн Штраус. Игралась полька «На охоте».
Такі твори часто супроводжують ігровими моментами, каже пан Євген. Того дня диригент не попередив колектив і наприкінці вистави стрільнув зі стартового пістолета в концертмейстера. Той від несподіванки не стримав емоцій.
 Євген Токолов, 52 роки грав у симфонічному оркестрі Філармонії, автор книги “Тайны за открытым занавесом”: «Ругнулся после выстрела — ну, напугался! В шоке говорит: «Ты что?!» И вдруг в зале детский голосок невинный: «Мама, а что сказал дядя?» Кромешная пауза… И через некоторое время — шквал хлопков!»
Шквал аплодисментів симфонічний оркестр несе крізь десятиліття. І які б не були часи, найкращий подарунок артистам — глядацьке захоплення! Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Парламентські-2019. Чи визначилися із вибором дніпряни — ми запитали на вулицях міста (СОЦОПИТУВАННЯ)

Менше тижня лишається до позачергових парламентських виборів. Вже 21-го липня українці обиратимуть нових народних депутатів. Від Дніпропетровщини балотуються 294 кандидати

16 Июль, 20:50
Опівночі з 17 на 18 липня Новий міст буде повністю перекрито для завершення робіт (КОМЕНТАР)

Новий міст у Дніпрі повністю перекрить з 18 липня до 14 вересня. Одна із причин такого радикального рішення - парі

16 Июль, 18:31
Хоронити зарано: старший матрос Сергій Булгаков живий і активно йде на поправку (КОМЕНТАР)

Хоронити ще зарано: 13-го липня в мережі з’явилася фейкова інформація про смерть Сергія Булгакова. 32-річний воїн родом із Миколаєва, надійшов

16 Июль, 00:51
«Хунта» закривається: волонтерський проект одягу та аксесуарів назвав останній день роботи

Проект "Hunta" заснував Леонід Краснопольский. З початком війни на Донбасі Леонід, уродженець Донецька,  разом із дружиною Ольгою почав допомагати українській армії

16 Июль, 00:41
На Дніпропетровщині затримали вбивцю 33-річної жінки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині упіймали вбивцю, який задушив і втопив у річці свою 33-річну співмешканку. Злочин скоів на початку червня в Новомосковську.

15 Июль, 23:21
Прогноз погоди на 16 липня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Июль, 20:53
Порушення виборчого процесу на Дніпропетровщині — громадянська мережа ОПОРА подала 79 звернень до правоохоронців (КОМЕНТАР)

79 фактів порушень виборчого процесу зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині. Відповідні звернення подали до правоохоронних органів. Спостерігачі кажуть:

12 Июль, 21:57
6-річна дитина провалилася у люк. Хлопець майже не зазнав ушкоджень (КОМЕНТАР)

Шестирічний Михайлик, який ввечері напередодні упав у глибокий люк, майже не постраждав. Відбувся переляком і подряпинами, кажуть лікарі. Випадок трапився

12 Июль, 21:55