26 Апрель, 18:26

Симфонічний оркестр філармонії ім. Когана у Дніпрі відзначив 80-річчя (ВІДЕО)

Фотовиставка, презентація книги та великий концерт з відомим піаністом. Симфонічному оркестру Дніпровської філармонії виповнилося 80 років. 23 квітня 1939 року 50 музикантів об’єдналися під керівництвом головного диригента Соломона Фельдмана. Минали літа, оркестр багато гастролював, на його базі проходили музичні фестивалі, змінювався і склад колективу. Зараз найстаршому музиканту — понад 70 років. Багато в лавах і молоді. Своє 80-річчя ювіляр відзначає з розмахом: вже у вестибюлі філармонії на гостей свята чекає фотовиставка. Її авторка — Дар’я Орлянська.
Дар’я Орлянська, фотографиня: «Фотографии разделены на 3 группы: это группа «во время концертов», «наших слушателей» и «закулисная».
75 світлин, зроблених за останні півроку, тепер постійно прикрашатимуть стіни філармонії. Тут, у вестибюлі, зустрічаємо помічницю головної диригентки. Людмила Щербина присвятила симфонічному оркестру майже 20 років життя.
Людмила Щербина, помічниця головного диригента симфонічного оркестру: «Я починала як скрипаль — працювала скрипачкою, а зараз працюю на посаді помічника головного диригента».
Нині головна диригентка оркестру — заслужена артистка України Наталія Пономарчук. За її участі оркестр тріумфував в Іспанії, гастролював містами Італії та Португалії. Пані Людмила визнає: сьогодні колектив  на підйомі — як у залі, так і серед музикантів з’являється більше молоді, у супроводі оркестру часто виступають відомі солісти-інструментарі. Так у свій день народження ювіляр грає з композитором і піаністом В’ячеславом Грязновим.
Людмила Щербина, помічниця головного диригента симфонічного оркестру: «Цей вечір можна назвати «вечором рапсодій», бо будуть звучати рапсодії різних авторів. І я думаю, — це буде цікаве порівняння».
Відкриває концерт рапсодія Сергія Рахманінова на тему Паганіні. Саме цей твір лунав і 80 років тому — в день заснування оркестру. Далі рапсодії румунського та американського композиторів — Джордже Енеску та Джорджа Гершвіна. Прихильником останнього є пан Віктор. Чоловік — звичайний відвідувач філармонії. Вірить: на ювілейний концерт його привела доля.
Віктор, гість концерту: «Подошел — билетов нету. Вчера. А сегодня я придумал, что билеты будут для меня. Я пришел — и стоит женщина, вручает мне билеты».
Ювіляру гості свята бажають процвітання і творчого натхнення. Особливо у складні для країни часи.
Олена, гостя концерту: «Самого только позитивного сегодня, в те сложные дни и минуты, которые сегодня есть в нашей стране. Чтобы душа открылась и была добра!»
Рушаємо за лаштунки, розпитати самих музикантів про веселі історії, які траплялися тут за останні 80 років.
Тетяна, працівниця філармонії: «Это пусть останется тайной, но знаем, что жизнь в филармонии — очень бурная!» Валерій Шевченко, флейтист симфонічного оркестру: «Нет, ну что вы! Закулисные истории? У нас нет закулисных историй, у нас всё в порядке».
Врешті знаходимо! Фаготист у минулому, Євген Токолов, грав у симфонічному оркестрі 52 роки, а коли вийшов на пенсію, усі історії виклав у книзі “Таємниці за відкритою завісою”.
Євген Токолов, 52 роки грав у симфонічному оркестрі філармонії, автор книги “Тайны за открытым занавесом”: «Игралась попса. Классическая попса — Иоганн Штраус. Игралась полька «На охоте».
Такі твори часто супроводжують ігровими моментами, каже пан Євген. Того дня диригент не попередив колектив і наприкінці вистави стрільнув зі стартового пістолета в концертмейстера. Той від несподіванки не стримав емоцій.
 Євген Токолов, 52 роки грав у симфонічному оркестрі Філармонії, автор книги “Тайны за открытым занавесом”: «Ругнулся после выстрела — ну, напугался! В шоке говорит: «Ты что?!» И вдруг в зале детский голосок невинный: «Мама, а что сказал дядя?» Кромешная пауза… И через некоторое время — шквал хлопков!»
Шквал аплодисментів симфонічний оркестр несе крізь десятиліття. І які б не були часи, найкращий подарунок артистам — глядацьке захоплення! Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26
«Ніч музеїв». До міжнародної акції долучився і Дніпро (ВІДЕО)

Що робити у музеї вночі? Варіантів насправді безліч. Кожен музей світу до 18 травня готує свої сюрпризи. У Дніпрі акція

20 Май, 17:19
Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом - 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив

20 Май, 17:15
Простір чистоти: У Дніпрі мешканці багатоповерхівок об’єднують зусилля, щоб навести лад у своїх подвір’ях

Муніципальна акція «Дніпро – простір чистоти» об’єднує дедалі більше містян. Нині розпочався другий сезон проекту, який заснував міський голова Борис

20 Май, 14:13
Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09