08 Май, 17:31

В Музеї АТО пройшла акція пам’яті «Дві війни – Україна одна» (ВІДЕО)

8 травня в Музеї АТО пройшла акція пам’яті «Дві війни – Україна одна». Презентація присвячена пам’яті бійців сучасної війни на сході держави,  їхніх дідусів, бабусь, які брали участь у Другій світовій війні або пережили німецьку окупацію…   Дві війни, які об’єднують покоління. До Дня пам’яті та примирення у Музеї АТО провели акцію «Дві війни – Україна одна» для школярів та небайдужих дніпрян. Презентація містить у собі спогади учасників та ветеранів Другої світової війни про події 70-річної давності та розповіді про сучасну війну на сході країни від їхніх онуків, які боронили український кордон.
Ірина Рева, авторка презентації: «Ми в цій акції вирішили поєднати історії бійців сучасної війни та їхніх дідусів та бабусь, які брали участь у Другій світовій війні. Це презентація. Вона складається з різних історій різних людей. Тобто сьогодні у нас не одна історія».
  На презентацію завітала Катерина Безкоровайна. Вона разом зі своїм онуком були одними з героїв проекту. Коли німецькі війська вторглися на нашу землю, 16-річна Катерина пішла на фронт добровольцем. За весь воєнний період жінка з гвинтівкою і санітарною сумкою пройшла пів-Європи. І нині, незважаючи на свій поважний вік, Катерина Олександрівна сповнена сил та енергії. Кожного дня 94-річна жінка ходить по 5 кілометрів.
» В 94 года ходить по 5 километров — это реальность?» — «Та я не знаю. Пока чувствую, что ничего. А что будет дальше — не знаю», — відповідає Катерина Безкоровайна, ветеранка Другої світової війни.
Онук Катерини Олександрівни, Дмитро,  пішов захищати кордон від зовнішньої агресії під час першої хвилі мобілізації, у 2014-му. Його бойовий шлях розпочався в Маріуполі, потім просувалися до Донецька, звільняли Красногорівку, Мар’янку. Саме під час штурму Мар’янки Дмитро зазнав поранення. Чоловік каже, що після того, як повернувся зі служби, у нього з бабусею з’явилося більше порозуміння… Дві війни наблизили їх один до одного.
 Дмитро Кошка, ветеран АТО: «Я щось почав розуміти, і вона розуміє те, що я щось почав розуміти. І я можу щось випитати, більш щось таке, що зазвичай не згадують. Такі, більш приховані теми. Бабушка часто згадувала, що: “Я ніколи б не могла подумати, що онукам доведеться знову бачити те, з чим ми стикнулись». Що вони воювали, щоб ми цього не побачили».
Автор — Стас Коновалов Камера -Дмитро Большак

Вибір редакції

Парламентські-2019. Чи визначилися із вибором дніпряни — ми запитали на вулицях міста (СОЦОПИТУВАННЯ)

Менше тижня лишається до позачергових парламентських виборів. Вже 21-го липня українці обиратимуть нових народних депутатів. Від Дніпропетровщини балотуються 294 кандидати

16 Июль, 20:50
Хоронити зарано: старший матрос Сергій Булгаков живий і активно йде на поправку (КОМЕНТАР)

Хоронити ще зарано: 13-го липня в мережі з’явилася фейкова інформація про смерть Сергія Булгакова. 32-річний воїн родом із Миколаєва, надійшов

16 Июль, 00:51
«Хунта» закривається: волонтерський проект одягу та аксесуарів назвав останній день роботи

Проект "Hunta" заснував Леонід Краснопольский. З початком війни на Донбасі Леонід, уродженець Донецька,  разом із дружиною Ольгою почав допомагати українській армії

16 Июль, 00:41
На Дніпропетровщині затримали вбивцю 33-річної жінки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині упіймали вбивцю, який задушив і втопив у річці свою 33-річну співмешканку. Злочин скоів на початку червня в Новомосковську.

15 Июль, 23:21
Прогноз погоди на 16 липня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Июль, 20:53
Порушення виборчого процесу на Дніпропетровщині — громадянська мережа ОПОРА подала 79 звернень до правоохоронців (КОМЕНТАР)

79 фактів порушень виборчого процесу зафіксували представники громадянської мережі ОПОРА на Дніпропетровщині. Відповідні звернення подали до правоохоронних органів. Спостерігачі кажуть:

12 Июль, 21:57
6-річна дитина провалилася у люк. Хлопець майже не зазнав ушкоджень (КОМЕНТАР)

Шестирічний Михайлик, який ввечері напередодні упав у глибокий люк, майже не постраждав. Відбувся переляком і подряпинами, кажуть лікарі. Випадок трапився

12 Июль, 21:55
Пам’ятник Олександру Красносельському у Дніпрі: два роки тому пообіцяли — та досі не відновили (КОМЕНТАР)

До 140-річчя відомого архітектора Олександра Красносельського у Дніпрі активно збиралися відновити пам'ятник на могилі митця. Ювілей припадав на 2017 рік,

12 Июль, 21:53