13 Май, 18:20

Фалафель проти сміття: незвичайна акція прибирання пройшла у Тонельній балці Дніпра (ВІДЕО)

Фалафель проти сміття. Дніпровські активісти провели незвичайну акцію прибирання в Тонельній балці. Вона завершилась пікніком і частуванням маловідомими стравами. До прибиральників долучилась і наша знімальна група. Подробиці нетривіального заходу — дивіться в сюжеті.  
 Іван, організатор прибирання “Сміття VS фалафель”: «Сегодня мы очищаем Тоннельную балку от мусора, который остался после майских праздников».
Акція прибирання зібрала майже 70 учасників. Їм видали пакети, рукавички і проконсультували як правильно відсортувати сміття.
Іван, організатор прибирання “Сміття VS фалафель”: «Мы будем собирать отдельно стекло, отдельно — пластик, отдельно — прочий мусор».  Тетяна, учасниця прибирання: «Нам сказали делать в три пакета. Но я не вижу в этом смысла, потому что в нашей стране ничего не перерабатывается. Вот, допустим, вот этот пластик — кто его будет перерабатывать? Чтобы переработать, его надо вымыть сначала».
Втім, організатори запевняють: усі зібрані пакети й пляшки вимиють та віддадуть на переробку. Задача учасників — пройти через балку і дорогою зібрати якомога більше сміття. В іншому кінці на них чекає пікнік та розваги.
 Іван, організатор прибирання “Сміття VS фалафель”: «После всего этого мы отдыхаем на полянке, кушаем фалафель, который будем здесь готовить, слушаем музыку (у нас будет живая музыка), лежим в гамаках, катаемся на троллее, ходим по слэклайну — в общем, весело проводим время!»
Отже, рушаємо! Дорогою знайомимося з активістами. Алекс приїхав з Албанії. В Україні він вдруге.
 Алекс, турист-албанець, учасник прибирання: «Я мандрую світом, приїхав побачити Україну — яка вона. І просто зараз я тут, у Дніпрі, щоб покращити навколишнє середовище, трохи допомогти з речами, які мають бути вирішені. От чому — зробити щось хороше сьогодні!»
Натхнені прикладом іноземця, також вдягаємо рукавички. Далі —важкодоступні звалища, година блукань балкою, втрата, пошуки один одного, і з повними пакетами — дорога до табору. В коротких, але насичених мандрах, розговорилися з іншими учасниками. Зі Світланою познайомилися в хащах, де шукали потрібну стежину. Прибирати дівчина прийшла із мамою.
Світлана, учасниця прибирання: «Вообще, на самом деле, очень приятно всё это делать! Очень здорово, что люди отзываются. Печально, что люди мусорят».
Зрештою таки знаходимо шлях до табору.
«Що було найважчим?» — «Нести мешки со стеклом — они очень тяжелые!» — відповідає Світлана.  Аліна, учасниця прибирання: «Немножко побороть всё-таки брезгливость какую-то, потому что мы выбрали такую самую грязную локацию. Сделали фото «до», и когда видишь фото «после», очень приятно, что приложил к этому руку».
Аліна до заходу долучилась разом із колегами. Для них, каже, піклування про природу — це фаховий обов’язок.
Аліна, учасниця прибирання: «Нас сегодня сюда пришло 12 человек. Мы все работаем вместе, производим подъёмники для мусорных баков».
Тут, у таборі, облаштували відпочивальну зону. І перші сандвічі для частування — уже на підході.
  Олексій Орлов, організатор і шеф-кухар заходу: «Фалафель — вот. Это шарики, жаренные во фритюре, из нута. Нут — это бобовые».
Фалафель — національна ізраїльська страва, попитом користується не лише у вегетаріанців. Олексій готує фалафель вже сім років. У рецептах його сандвічів — незвичайні інгредієнти. Їх хлопець підбирає на смак. Цього разу родзинка — це гранат.
 Олексій Орлов, організатор і шеф-кухар заходу: «Разная зелень, зачастую овощи, соусы. Но здесь — не совсем обычные соусы: тут есть хумус, тут есть йогуртовый соус, есть соус амба на основе манго».
Це прибирання з пікніком — не останнє, обіцяють організатори. Плани на Тонельну балку мають чималі.
Іван, організатор прибирання “Сміття VS фалафель”: «Возможно, поставить контейнеры для сбора мусора, биотуалеты. Не касаясь природы, сохраняя максимально естественную среду, сделать балку более комфортной для отдыха людей».
Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати містянам про події на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться щорічний DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23
Дніпро успішно реалізовує європейську практику поводження з безпритульними тваринами

У Дніпрі муніципалітет ефективно реалізовує європейські метод і практику контролю безпритульних собак і котів. Загалом у світі діють декілька напрямків

16 Август, 15:11
У Дніпрі продовжують відновлювати ліфти

У житлових будинках Дніпра всі ліфти мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов. Торік відновили рекорду кількість

16 Август, 15:09
XVII сесія Дніпропетровської обласної ради зібрала 84 депутати

  Вони проголосували за низку важливих рішень, що забезпечують життєдіяльність області. - 51 000 000 грн – державна субвенція на

16 Август, 15:04
У Дніпрі ремонтують 5 доріг: де можуть бути незручності для водіїв

16 серпня у Дніпрі одночасно ведуться роботи на 5 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради.

16 Август, 14:45