14 Май, 15:33

У день пам’яті жінок-мироносиць до каплиці священно-архимандрита Рафаила завітали віряни (ВІДЕО)

Кожного року православні відзначають день пам’яті жінок-мироносиць. Це велике свято також вважається своєрідним «православним жіночим днем». У 2019 дата припала на 12 травня. За біблейськими канонами, жінки-мироносиці прийшли до Гроба воскреслого Христа з миром – це спеціальні пахощі для ритуального помазання. Аби отримати благословення від священно-архимандрита Рафаила, віряни завітали до його каплиці. День пам’яті жінок-мироносиць вважається великим святом у православних, його вважають «православним жіночим днем». Традиційно у цю дату священо-архімандрит Рафаїл благословляв усіх гостей: для кожного він готував ікону, яка мала захищати у найближчий рік.
Лариса, вірянка (м. Кам’янське): «Батюшка нам всегда дарил подарки в этот день. И сегодня я получила такую иконку от него, Воскресение Христово. Верю, что батюшка воскресит и мою душу, и я тоже по крайней мере в ад не попаду, где-нибудь скраю, возле батюшки недалеко».
Жены-мироносицы – они преданные были Господу. Как батюшка учил – это безрассудная любовь к Господу у них была. Дай Бог, чтобы мы тоже были такими или хотя бы похожими на них. Віряни діляться: всі іконки, які отримували від батюшки, завжди були актуальні та натякали на правильне рішення нагальних проблем.
Наталя, вірянка (Полтавська область): «Мені подарив батюшка іконку, де батюшка і пресвятая Богородиця-путеводительница. Я вірю, що батюшка по жизни буде мене вести і пресвята Богородиця-путеводительница буде завжди оберігати і показувати мені істинний путь».
Окрім подарунків для душі, для гостей приготували частування. Біля ікони священо-архімандрита Рафаїла символічно встановили дерев’яну скульптуру корабля. За життя, розповідають ті, хто його знав, батюшку називали капітаном – за мужність, хоробрість та розум.
Світлана, вірянка (м. Кам’янське): «Батюшку я знаю давно. Когда он почил, у нас была, конечно, большая утрата, мы очень переживали за это. Но вместе с тем мы сейчас чувствуем, что он нас не оставляет, не забывает, и всё равно нам помогает. Незримо  он всегда с нами, и он помогает на каждом моем шагу, и всем помогает кто просит именно искренно, с любовью и с верой».
У мирському житті священика звали Олег Бараник. Він народився у колишньому Дніпродзержинську. Закінчив Одеську духовну семінарію. За настановою свого духівника, служити повернувся на Дніпропетровщину, де і прожив більше 20 років у службі Богу та людям. Для багатьох вірян дуже важливо розділити свято зі своїм духовним наставником. Людмила приїхала до каплиці з Одеси.
Людмила. вірянка (м. Одеса): «Сейчас мы собирались ехать. Месяц не было билетов. И звонят за два дня батюшкины чада и говорят: «Вы будете ехать? Батюшка вас очень ждет». Я говорю, что собираемся, но нет билетов. Она говорит: попросите у батюшки, все даст. Почитала я акафист. Захожу через пару часов – билеты есть. Мы взяли билеты. С чистым сердцем просите – батюшка обязательно поможет». Галина, вірянка (м. Миколаїв): «Я отсюда уходить не хочу. Вот что вам сказать. Вот приехала. Мне уже давно за 60, я приезжаю, мне тяжело ехать. Приезжаю отсюда, чуть-чуть отдохнула – хочу опять ехать. Говорю мужу: «Давай, может продадим в Николаеве квартиру, купим тут дом?» Потому что я… Ну, просто сюда приходишь и оживаешь».
Каплиця священно-архимандрита Рафаїла знаходиться у селі Святовасилівка, Солонянського району Дніпропетровської області. Майже кожні вихідні та на всі свята до нього навідуються люди, аби віддячити за допомогу, поділитись своїми печалями та помолитись.

Вибір редакції

Новий департамент та приватизація нерухомості — результати чергової сесії Дніпровської міської ради (ВІДЕО)

Департамент парків і рекреації створили у міській раді Дніпра рішенням чергової сесії. Нове відомство займатиметься усіма зеленими зонами міста, скверами

22 Май, 17:52
“АРТ-паті”. Суботник у формі дитячого свята провели в Новокодацькому районі Дніпра (КОМЕНТАР)

Благоустрій двора і розваги для дітей. Громадська організація “Актив Новокодацького району” влаштувала суботник, цікавий для малечі. Разом з дітками розмалювали

22 Май, 08:17
Прогноз погоди на 22 травня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Май, 17:58
Культура європейських країн у квесті — у Дніпрі провели фестиваль шкільних євроклубів (ВІДЕО)

15 навчальних закладів Дніпра взяли участь у фестивалі шкільних євроклубів. Захід присвятили культурним особливостям країн Євросоюзу та влаштували квест. Учасники

21 Май, 17:57
12-й звітний концерт танцювальної школи “Art People” відбувся на сцені театру опери та балету (ВІДЕО)

Танцювальна школа “Art People” у дванадцятий раз влаштувала грандіозне шоу — щорічний показовий концерт. Цього разу він відбувся в залі

21 Май, 17:47
Дніпровський спортсмен здобув «золото» на Кубку Європи із дзюдо

Нещодавно у місті Бельсько-Бяла (Польща) відбувся Кубок Європи U18 із дзюдо. Участь у змаганнях взяли потужні юнацькі збірні команди Японії,

21 Май, 15:46
Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49