16 Май, 17:01

Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у столиці Малайзії. На “АЙ- СИС — 2019” юні науковці з усього світу демонстрували особливіц здобутки у фізиці, математиці, екології та комп’ютерніих науках. Україну представляли восьмеро, як результат — 1 золота, 2 срібні та 2 бронзові медалі. Чим вихованець Малої академії наук вразив журі з інформатики — цікаво стало і нам.

Зробити роботу програмістів швидшою та зручнішою — заради цього дніпровський ліцеїст Михайло Ветлужських працював останні півтора роки. У результаті створив проект — перекладач коду з однієї мови програмування на іншу. З нею вирушив у Куала-Лумпур на конференцію молодих вчених. Змагався з іншими здобувачами у категорії “Інформатика”. Узяв бронзу.  
Михайло Ветлужських, бронзовий призер ICYS-2019 , учень ЛІТ і МАН: «Це корисна програма. Вона потрібна розробникам, щоб перекласти з одного коду програмування на інший. Також вона може бути застосована для так званого «рефакторингу» або перепису коду, аби він став кращим». Йосип Ентін, вчитель інформатики ЛІТу: «Мови програмування швидко оновлюються, і виникає необхідність у фірми, яка розробляє програмні продукти, швидко переводити вже готові продукти на нову мову. І якщо це робити руками, перебирати програмний код, то виникає ситуація, при якій доводиться витрачати багато часу і грошей на роботу. Якщо цю роботу автоматизувати — таку задачу собі поставив учень — можна надзвичайно швидко вирішувати цю проблему».
Директорка обласного відділення МАН пишається проектом Михайла, вважає його одним із найкращих у країні.
Наталія Тягло, директорка Дніпровського відділення Малої академії наук: «Щоб потрапити на цей конкурс — процедура складна. Для цього потрібно пройти відбіркові етапи  — обласний та всеукраїнський. Завдяки тому, що ми отримали статус ЮНЕСКО ІІ-ї категорії, наші вихованці отримали можливість брати участь в різноманітних конкурсах за підтримки МАН. Тобто на це діти не витрачають кошти».
Викладач Михайла, Йосип Ентін, зазначив: усе — від ідеї до втілення — робота учня. Власне, його роль була скоріше наставницькою.
Йосип Ентін, вчитель інформатики: «Ми разом переглядали як це працює. Ми звертали увагу на те, що і як треба описати, які підібрати слова. Що прибрати, що додати. Отака технічна була робота. А ідейно і технічно на 99% усе виконав він».
Подальшу долю перекладача ІТ-мов  ліцеїст Михайло вже визначив. Оскільки частини потрібного функціоналу програмі ще не вистачає, найближчим часом планує допрацювати, — викласти її на один із веб-сервісів для спільної розробки.
Михайло Ветлужських, бронзовий призер ICYS-2019 , учень ЛІТ і МАН: «Викласти в популярному опенсорс і тоді вже можна комерційно цим займатись».

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09