20 Май, 17:15

Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом — 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож. Наразі його шлях пролягає з Києва по Дніпру, далі через Румунію, Болгарію, Грецію, Італію, Францію аж до Барселони в Іспанії і назад. 20 травня мандрівник зупинився у Дніпрі, аби поповнити запаси, вирішити деякі питання та поспілкуватися із молоддю… «Середземноморський континуум» — так називається теперішня подорож професійного мандрівника, етнографа, спеціаліста з екстремального одиночного виживання Сергія Гордієнка. Необхідного, як і зазвичай, узяв небагато: одяг, воду, їжу, газовий балон та електронні прилади навігації. На запитання, як вижити в довгій подорожі, мандрівник відповідає: секретів не відкриває — чітких планів ніколи не будує.
Сергій Гордієнко, мандрівник: «Я для себя никогда не строю варианты выживания. Знаете, есть такие выживальщики-шоумены. Специально подготавливают варианты. Голодают, мучаются под камерами. На самом деле вся эта ситуация придет сама по себе. То есть неожиданность — главный аспект. Там получается что? Если чего-то не будет хватать — море даст необходимые белки, которые мне будут нужны».
Сергій Гордієнко ставить перед собою не одну ціль. Для себе — підготовка до майбутнього переходу через два океани. Для науки — декілька дослідницьких робіт щодо виживання. Не остання за вагою — культурологічна ціль.
Сергій Гордієнко, мандрівник: «Одна из задач — объяснять всем, кто живет далеко от нашей страны, что представляет наша страна, ее история, ее глубокие этнические корни. И все, что происходит сейчас с точки зрения рядового гражданина».
Частину своїх зупинок Гордієнко завжди віддає охочим до спілкування. У Дніпрі проводжати мандрівника прийшли і дорослі, і школярі.
Тарас, учень 117 школи: «Послухати розповіді якісь цікаві. Як він когось рятував, як йому доводиться виживати в природі. Цікаво взагалі». Олександр, дніпрянин: «Щоб щось запам’яталося, якісь поради. Я планую в майбутньому подорожувати по світу. Тільки по своїй професії — лікарем». Ангеліна, учениця 117 школи: «Ну, конечно, интересно. Человек, который столько прошел, проплыл, видел. Ему ж есть о чем рассказать. Это ж не в фильме, не в книгах. Это вживую».
Наприкінці квітня художня рада при міському голові Дніпра надала Сергію Гордієнку грант на видання календаря з його авторскими світлинами.
Сергій Гордієнко, мандрівник:»Он является и учебным пособием. Он называется «Базовые принципы выживания». Там их 12. Они разбиты по месяцам и фотографии живых организмов с моих экспедиций — киты, касатки».
Сергій Гордієнко вже на шляху до наступної зупинки — місто Вилкове Одеської області. «9 канал» бажає мандрівнику наснаги. Чекаємо на зворотньому шляху.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45
У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину (КОМЕНТАР)

У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину. Злочин, як двоє охоронців на будмайданчику палкою та гумовим шлангом гамселять напівроздягнену жертву,

16 Сентябрь, 19:55