20 Май, 17:15

Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом — 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож. Наразі його шлях пролягає з Києва по Дніпру, далі через Румунію, Болгарію, Грецію, Італію, Францію аж до Барселони в Іспанії і назад. 20 травня мандрівник зупинився у Дніпрі, аби поповнити запаси, вирішити деякі питання та поспілкуватися із молоддю… «Середземноморський континуум» — так називається теперішня подорож професійного мандрівника, етнографа, спеціаліста з екстремального одиночного виживання Сергія Гордієнка. Необхідного, як і зазвичай, узяв небагато: одяг, воду, їжу, газовий балон та електронні прилади навігації. На запитання, як вижити в довгій подорожі, мандрівник відповідає: секретів не відкриває — чітких планів ніколи не будує.
Сергій Гордієнко, мандрівник: «Я для себя никогда не строю варианты выживания. Знаете, есть такие выживальщики-шоумены. Специально подготавливают варианты. Голодают, мучаются под камерами. На самом деле вся эта ситуация придет сама по себе. То есть неожиданность — главный аспект. Там получается что? Если чего-то не будет хватать — море даст необходимые белки, которые мне будут нужны».
Сергій Гордієнко ставить перед собою не одну ціль. Для себе — підготовка до майбутнього переходу через два океани. Для науки — декілька дослідницьких робіт щодо виживання. Не остання за вагою — культурологічна ціль.
Сергій Гордієнко, мандрівник: «Одна из задач — объяснять всем, кто живет далеко от нашей страны, что представляет наша страна, ее история, ее глубокие этнические корни. И все, что происходит сейчас с точки зрения рядового гражданина».
Частину своїх зупинок Гордієнко завжди віддає охочим до спілкування. У Дніпрі проводжати мандрівника прийшли і дорослі, і школярі.
Тарас, учень 117 школи: «Послухати розповіді якісь цікаві. Як він когось рятував, як йому доводиться виживати в природі. Цікаво взагалі». Олександр, дніпрянин: «Щоб щось запам’яталося, якісь поради. Я планую в майбутньому подорожувати по світу. Тільки по своїй професії — лікарем». Ангеліна, учениця 117 школи: «Ну, конечно, интересно. Человек, который столько прошел, проплыл, видел. Ему ж есть о чем рассказать. Это ж не в фильме, не в книгах. Это вживую».
Наприкінці квітня художня рада при міському голові Дніпра надала Сергію Гордієнку грант на видання календаря з його авторскими світлинами.
Сергій Гордієнко, мандрівник:»Он является и учебным пособием. Он называется «Базовые принципы выживания». Там их 12. Они разбиты по месяцам и фотографии живых организмов с моих экспедиций — киты, касатки».
Сергій Гордієнко вже на шляху до наступної зупинки — місто Вилкове Одеської області. «9 канал» бажає мандрівнику наснаги. Чекаємо на зворотньому шляху.

Вибір редакції

У Дніпрі вимагають звільнити обвинувачених керівників центру реабілітації «Майбутнє Дніпра» (КОМЕНТАР)

Їм інкримінують катування та утримання людей проти волі. Учасники акції, також керівники або клієнти подібних центрів переконані: організації лише надають

19 Июнь, 09:24
У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів (КОМЕНТАР)

У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів, ще одному чоловікові поталанило — за мить до наїзду він встиг відскочити в

18 Июнь, 22:22
Прогноз погоди на середу, 19 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июнь, 18:20
Дніпровський дитсадок №165 перетворюють на сучасний дошкільний заклад

  Крок за кроком дніпровський дитсадок №165 перетворюється на сучасний та комфортний. Дошкільний заклад із півстолітньою історією – вже з

18 Июнь, 13:57
У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38