24 Май, 18:02

Кадрове голодування у стані Феміди. Як борються із браком кваліфікованих суддів в Україні?(ВІДЕО)

Кадрове голодання. В українських судах не вистачає кваліфікованих суддів. Аби побороти брак фахівців, торік розпочали курси, що готують кандидатів на суддівське крісло. Про результати і перспективи дев’ятимісячного навчання —  Юлія Бублик. Дві тисячі вакантних посад і тисяча суддів — в очікуванні призначень. Така статистика висвітлює нестачу кадрів в судах України.
 Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «В кожному суді в Україні як мінімум не вистачає половини суддів».
А як максимум — 20 інстанцій взагалі обходяться без служників Феміди. З них дві знаходяться на Дніпропетровщині. Останнім часом багато суддів пішли у відставку, а нових доборів не було вже кілька років. Покласти край прикрій тенденції взялися в Національній школі суддів: організували фаховий курс. Протягом дев’яти місяців викладачі права проводили тренінги з постійними слухачами. Загалом курси охопили 1200 занять.
Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «І міні-лекції, і інтерактивні лекції-демонстрації, виконання практичних завдань, ситуативні задачі, написання проектів судових рішень».
А також стажування в судах і вивчення психології. Після кожної теми чи блоку — тестування. Так по Україні вдалося підготувати сімсот кандидатів у судді. З них 26 — випускники дніпровського відділення.
 Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «Навчаються вже люди з вищою юридичною освітою. Тим більш — вони всі мають щонайменше 5 років фахової діяльності». Євген Бондаренко, випускник Національної школи суддів: «Я навчався у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого. Закінчив її, після цього працював у прокуратурі».
Посаді прокурора Євген присвятив 13 років. Тепер життя повертає в бік іншого фаху — суддівського. Чоловік зізнається: навчання далося непросто.
 Євген Бондаренко, випускник Національної школи суддів: «Для мене, як для спеціаліста більше в кримінальному праві, було дуже багато нового в інших отраслях права — адміністративного, господарського, цивільного».
Іще одна випускниця школи, Катерина, з 2011 працювала адвокатесою. Але завжди мріяла про суддівське крісло.
Катерина Ремез, випускниця Національної школи суддів: «Дуже важко було переформувати себе з адвоката на суддю. Оскільки адвокат — це односторонній захист особи, а суддя — це вже мірило справедливості, яке має вирішувати долі. І вирішувати їх рівноцінно».
За дев’ятимісячне навчання майбутні судді отримали випускні сертифікати. Але такий документ —  ще не гарантія посади. Далі на всіх слухачів чекає жорсткий відбір.
 Володимир Горбалінський, суддя, викладач Національної школи суддів України: «До них висуваються певні кваліфікаційні вимоги — це стаж, досвід, вік».
Так, посаду судді не може обіймати людина, віком до 30 років. Якщо претендент відповідає усім вимогам, на нього чекає іспит. За результатами складають рейтинг. Від нього залежить в якому суді працюватиме людина. Ті, хто справилися гірше, поїдуть світ за очі — у віддалені райони. Відмінникам дістануться посади в обласних центрах. Отже бажаємо успіхів нашим випускникам і чекаємо наступної школи. Навчання для суддів будуть проводити щороку. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

У Дніпрі вимагають звільнити обвинувачених керівників центру реабілітації «Майбутнє Дніпра» (КОМЕНТАР)

Їм інкримінують катування та утримання людей проти волі. Учасники акції, також керівники або клієнти подібних центрів переконані: організації лише надають

19 Июнь, 09:24
У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів (КОМЕНТАР)

У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів, ще одному чоловікові поталанило — за мить до наїзду він встиг відскочити в

18 Июнь, 22:22
Прогноз погоди на середу, 19 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июнь, 18:20
Дніпровський дитсадок №165 перетворюють на сучасний дошкільний заклад

  Крок за кроком дніпровський дитсадок №165 перетворюється на сучасний та комфортний. Дошкільний заклад із півстолітньою історією – вже з

18 Июнь, 13:57
У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38