24 Май, 18:02

Кадрове голодування у стані Феміди. Як борються із браком кваліфікованих суддів в Україні?(ВІДЕО)

Кадрове голодання. В українських судах не вистачає кваліфікованих суддів. Аби побороти брак фахівців, торік розпочали курси, що готують кандидатів на суддівське крісло. Про результати і перспективи дев’ятимісячного навчання —  Юлія Бублик. Дві тисячі вакантних посад і тисяча суддів — в очікуванні призначень. Така статистика висвітлює нестачу кадрів в судах України.
 Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «В кожному суді в Україні як мінімум не вистачає половини суддів».
А як максимум — 20 інстанцій взагалі обходяться без служників Феміди. З них дві знаходяться на Дніпропетровщині. Останнім часом багато суддів пішли у відставку, а нових доборів не було вже кілька років. Покласти край прикрій тенденції взялися в Національній школі суддів: організували фаховий курс. Протягом дев’яти місяців викладачі права проводили тренінги з постійними слухачами. Загалом курси охопили 1200 занять.
Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «І міні-лекції, і інтерактивні лекції-демонстрації, виконання практичних завдань, ситуативні задачі, написання проектів судових рішень».
А також стажування в судах і вивчення психології. Після кожної теми чи блоку — тестування. Так по Україні вдалося підготувати сімсот кандидатів у судді. З них 26 — випускники дніпровського відділення.
 Максим Таус, суддя, викладач кримінальних дисциплін Національної школи суддів України: «Навчаються вже люди з вищою юридичною освітою. Тим більш — вони всі мають щонайменше 5 років фахової діяльності». Євген Бондаренко, випускник Національної школи суддів: «Я навчався у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого. Закінчив її, після цього працював у прокуратурі».
Посаді прокурора Євген присвятив 13 років. Тепер життя повертає в бік іншого фаху — суддівського. Чоловік зізнається: навчання далося непросто.
 Євген Бондаренко, випускник Національної школи суддів: «Для мене, як для спеціаліста більше в кримінальному праві, було дуже багато нового в інших отраслях права — адміністративного, господарського, цивільного».
Іще одна випускниця школи, Катерина, з 2011 працювала адвокатесою. Але завжди мріяла про суддівське крісло.
Катерина Ремез, випускниця Національної школи суддів: «Дуже важко було переформувати себе з адвоката на суддю. Оскільки адвокат — це односторонній захист особи, а суддя — це вже мірило справедливості, яке має вирішувати долі. І вирішувати їх рівноцінно».
За дев’ятимісячне навчання майбутні судді отримали випускні сертифікати. Але такий документ —  ще не гарантія посади. Далі на всіх слухачів чекає жорсткий відбір.
 Володимир Горбалінський, суддя, викладач Національної школи суддів України: «До них висуваються певні кваліфікаційні вимоги — це стаж, досвід, вік».
Так, посаду судді не може обіймати людина, віком до 30 років. Якщо претендент відповідає усім вимогам, на нього чекає іспит. За результатами складають рейтинг. Від нього залежить в якому суді працюватиме людина. Ті, хто справилися гірше, поїдуть світ за очі — у віддалені райони. Відмінникам дістануться посади в обласних центрах. Отже бажаємо успіхів нашим випускникам і чекаємо наступної школи. Навчання для суддів будуть проводити щороку. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45
У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину (КОМЕНТАР)

У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину. Злочин, як двоє охоронців на будмайданчику палкою та гумовим шлангом гамселять напівроздягнену жертву,

16 Сентябрь, 19:55