29 Май, 17:55

Учасники військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») пройшли бойовий вишкіл у 93-й військовій частині (ВІДЕО)

Стрільба, метання гранати, військовий вишкіл та життя в наметах. Замість літнього відпочинку, учні Дніпропетровщини змагаються у військових дисциплінах. На базі полігону оперативного командування «Схід» пройшов другий обласний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Як проходили «бої» та чи впорались старшокласники з козацькими вправами? Військово-патріотичні змагання «Сокіл» («Джура») розпочинаються стрільбою по мішенях бойовими набоями. 12-річна Марія зброю в руках тримає вперше.
Марія, учасниця гри: «Страшно. Боюсь, що громко буде дуже».
Утім, з автоматом АК-74 впоратися змогла.
Марія, учасниця гри: «Воно глушить дуже. Щас не чую почти нічого. Дуже важке все».
На сусідній локації у спритності змагаються метальники гранат. Ангеліна у команді «Низових характерників». Розповідає: назва їхнього рою бере початок від легенди про козаків-чаклунів, які воювали у запорізькому війську. Тож сподівається, що їхня сила, помножена на злагодженість команди, допоможе взяти першість. Дівчина рішучо налаштована на перемогу.
Ангеліна Рева, учасниця гри: «Я лівша і мені було дуже важкувато. Так все згруповано, так все гарно. Тут дуже добрий підхід. Потрібно і далі перемагати і показувати що ми можемо».
Багато уваги під час гри приділяють тактичній медицині.
— Як було? — Важко.  Ми перетягували постраждалих до місця призначення і надавали першу медичну допомогу. Найважливіше – контролювати кровотечу та дихання, — відповідає Єгор Горбачевський, учасник гри.
Як рятувати життя у воєнних умовах, — навчає медик 92-ї бригади на позивний Док.
«Док», старший бойовий медик роти 92-ї механізованої бригади ЗСУ: «В виде игры это все хорошо прошло. И каждый старается показать, и  как лучше, молодцы. Спрашивают: а смотрите, как у меня? Даже сердце колотится. Хоть и жарко, а всё равно интерес растёт и растёт». 
Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») відбувається десятий рік поспіль. Її учасники — молодь до 17 років. Головна мета, кажуть організатори — навчити підлітків дисципліни, базових військових навичок, а також історії козацької Січі.
Владислав Ладигін, отаман кодацької палпнки війська запорізького низового: «Іще один механізм, який ми даєм – це козацьке коло. Це механізм прийняття рішень, любих, не тільки прийняття старшини. Любе рішення може бути прийняте в колі. Головна особливість кола – в колі всі рівні».  Сергій Панюта, начальник відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Схід»: «Сьогодні ми готуємо майбутніх свідомих, здорових, сильних захисників України. Я вважаю, що це дуже важливо».
Майже три сотні дітей змагаються на полігоні оперативного командування «Схід». Переможець обласних змагань представлятиме регіон на всеукраїнському етапі.

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09