04 Июнь, 23:55

«Безкарність убиває»: дніпряни вийшли на мітинг проти свавілля української поліції (відео)

Вони більше не здатні терпіти свавілля поліції. Їхню жагу справедливості не спинила навіть негода. Більше сотні людей долучилися до всеукраїнської акціії “Безкарність вбиває”, щоб підтримати пам’ять п’ятирічного Кирила Тлявова — хлопчика, якого вбили поліцейські.

 Олександра Каладжиєва — волонтерка

(“Кожна людина, яка вчинила злочин повинна відповідати напевно за свої дії, неважливо хто це — поліцейський, чи це держуправлінець, чи це звичайна людина.”)

Максим Старишко — представник всеукраїнської молодіжної ГО “Фундація регіональних ініціатив”

(“Так як я громадський активіст, я не можу стояти осторонь в даній ситуації, коли відбуваються злочини з боку правоохоронців, активісти повинні перші стояти на захисті громадян.”)

 Марина Прахова — представниця всеукраїнської молодіжної ГО “Фундація регіональних ініціатив”

(“Насправді, коли люди просто мовчать, це навіть страшніше, ніж коли трапляються ось такі злочини.”)

Двоє поліцейських вдома вправлялися зі стрільби. Вид зброї — невідомий. Як самі кажуть, стріляли по пляшках у приватному секторі. Як раптом — на сусідньому подвір’ї впала дитина і не одразу зрозуміли, що в голову Кирила влучила куля. Хлопчик три дні лежав у лікарні, але надвечір 3-го червня — помер. Правоохоронці злочинців затримали одразу. Тепер справою займається Державне бюро розслідувань. На них чекає покарання, — запевняє керівництво Нацполіції області.

Володимир Богоніс — заступник начальника ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області

(“Працівники поліції, які би мали захищати громадян, вони не мають собі права позволяти отакі вольності і такі халатності. І як поліцейський можу сказати, що це є дуже ганебний вчинок працівників поліції і вони заслуговують найвищого покарання.”)

Проте ганебними громада вважає й інші дії поліцейських. І взагалі довіра до них у людей ледь жЕвріє, а в декого — зникла повністю.

Максим Старишко — представник всеукраїнської молодіжної ГО “Фундація регіональних ініціатив”

(“Насправді, за останній час немає цієї довіри, тому що немає розслідувань даних справ і ми вимагаємо, щоб були покарані ті люди, які скоїли данні злочини, тоді вже можна розмовляти про довіру.”)

 Марина Прахова — представниця всеукраїнської молодіжної ГО “Фундація регіональних ініціатив”

(“Особисто в мене, мабуть, немає, хоча я ніколи не взаємодіяла зі правоохоронцями. І навіть, насправді, я не впевнена, якщо б було вчинено правопорушення стосовно мене, я не впевнена, чи я б могла звернутися до поліції.”)

Обурення громадськості зростало. Постійні замінування, продаж алкоголю з-під прилавка, пропаганда наркотиків, нерозкриті вбивства активістів, безкарність влади і ще безліч наболілих питань почали підіймати скопом. І найголовніша вимога — справжнє реформування поліції.

Денис Селін — платформа “Громадський контроль”

(“Мы через Верховный суд доказываем, что вся переаттестация была с нарушениями, а вы молчите. А после этого мы удивляемся, почему все подчинённые себе позволяют бить детей, стрелять в детей и т.д.. Вот системное молчание полиции, оно полностью убивает доверие общества! Вы можете говорить, кивать головой, что всё окей. Но не всё окей! Общество достала эта бездеятельность — ваша и вашего руководства!”)

Проте в цій запеклій дискусії знайшлися ті, хто нагадав, заради кого всі зібралися під обласним управлінням Нацполіції.

 Владислав Мельничук — голова ГО “Спільнота активної молоді”

(“Безпосередньо акція — це акція пам’яті. Так, у нас є вимога — це реформа, завершення реформи все ж таки, а не показова реформа, так, і відставка Арсена Авакова. Але, на жаль, це перетворюється трошки внаслідок того, що це накипіло і в тому числі і в Дніпрі дуже багато було конфліктів з поліцією — прикладом є 9-те травня 17-го року, так, і ряд інших, тому у людей накипіло і, на жаль, внаслідок цього це перетворюється на мітинг.”)

Аби не паплюжити пам’яті Кирила, громада врешті-решт досягла певних компромісів. Володимир Богоніс пообіцяв заслуховувати всі скарги громадян стосовно роботи поліції щовівторка о 18-їй — в його кабінеті або актовій залі, залежно від кількості відвідувачів.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45
У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину (КОМЕНТАР)

У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину. Злочин, як двоє охоронців на будмайданчику палкою та гумовим шлангом гамселять напівроздягнену жертву,

16 Сентябрь, 19:55