04 Июнь, 18:27

Фестиваль шотландської культури — «Горські ігри» у Дніпрі зібрали кілька сотень людей (ВІДЕО)

Силові змагання, крафтове пиво і хороводи під волинку. Фестиваль шотладської культури під назвою «Горські ігри» зібрав кілька сотень мешканців і гостей Дніпра у Тонельній балці. Щороку музичний гурт «Алба гу Бра» організовує вільний простір для відпочинку та запрошує усіх бажаючих, дітей та дорослих. Цього разу долучилася і наша знімальна група. «Горські ігри» у Дніпрі проходять вп’яте. Музичний колектив «Алба гу Бра» щороку організовує захід для поціновувачів шотландської культури і просто для любителів відпочинку на природі. Зазвичай фестиваль збирає близько шестисот відвідувачів з різних міст України.

Євген Семенов, організатор «Горських ігор» у Дніпрі, учасник гурту «Alba gu Brath»: «Полюбляють, чекають, цілий рік пишуть — а коли вже ми вже готуємося, кілти нашили собі або якісь юбки перешили, щоб це було схоже на кілт. Ми організовуємо це все за власний кошт, і ми завжди вдячні тим людям, які можуть навіть не фінансово, а фізично допомогти».

Свято починається з традиційних шотландських змагань — метання колоди, кам’яного ядра, підкидування мішків із сіном. Організатор Євген Семенов зазначає: для участі не обов’язково бути спортсменом.

Євген Семенов, організатор Горських ігор у Дніпрі, учасник гурту «Alba gu Brath»: «Змагалися охорона вождів клану. І уже пізніше таким чином обирали варту для короля. Офіційно, та колода, яка використовується офіційно в Горських іграх, вона десь близько 60-70 кілограм, і в довжину метрів 6-7. Наша колода, звісно, трошки поменше. Але її предостатньо».

У програмі фестивалю також стрільба з луків, катання на конях, лицарські турніри та матч із регбі.

Одеський пивовар Сергій Пархісенко привіз на «Горські ігри» власний крафтовий напій.

Сергій Пархісенко, пивовар: «Это достаточно интересный стиль, это охмелённый овсяный стаут. То есть, оно имеет приятную ароматику хмелевую, вместе с тем оно очень мягкое, питкое. Стаут — это ирландское пиво. Я 10 лет святой Патрик в Одессе — провожу парад святого Патрика. Поэтому для меня ближе культура Ирландии немножко, но тем не менее, Ирландия и Шотландия — это братские народы».

Представники клану Онілл для фестивалю підготували театралізовану сценку про історичний зв’язок Шотландії та Ірландії. За участі клану у Дніпрі щороку організовують ходу до Дня святого Патрика. Серед питань, що підіймають у постановці — виховання дітей, сімейні та екологічні цінності.

 Олександр Чумак, організатор ходи до Дня святого Патрика у Дніпрі: «Расскажем то, как важно жить на нашей планете, чтобы она досталась чистой нашим потомкам, что важно к сегодняшнему празднику. Как жить правильно, чтобы наша земля расцветала и чтобы мы приумножали наше богатство рідної неньки України також».

«У нас на фестивалі є люди, які також воювали на сході, ветерани АТО. Тобто багато патріотів, і слово “свобода” для учасників фестивалю — це не пусті слова».

В’ячеслав — учасник бойових дій на Донбасі. На «Горських іграх» не вперше, розповідає: колись давно брав участь у реконструкторському русі, історичному фехтуванні. Наразі займається тренінгами з безоборотного метання ножів. Цьому він навчав і відвідувачів заходу.

В’ячеслав, учасник бойових дій: «Метод розслаблення психіки, відсутності того самого візит-ефекту. Метод постановки корпусу, постановки удару. Метод розслаблення тоді, коли ти робиш щось активне. От як тренінг — воно дуже корисне. А як зброя, на сьогодні, є куди більше, набагато більше ефективної зброї».

Наприкінці для присутніх виступали музичні гурти та майстри фаєр-шоу.

Аліна, відвідувачка Горських ігор: «Мы здесь уже 4 раз. Это территория свободы, ребят, это такой драйв. Когда здесь приходит вечером живая музыка, когда начинают играть волынки — это что-то фантастическое, правда. Спасибо им огромное».

Олександр, відвідувач Горських ігор: «Подобных мероприятий в городе мало, но они объединяют. Это когда именно семейный досуг. Вот сейчас дети, например, тянут канат. Юля, например, у нас стреляла из лука. И когда именно для каждого члена семьи можно найти что-то своё».

Автор — Георгій Марков Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Асфальт з «козинаками»: що зараз відбувається на Новому мості Дніпра (фото)

На Центральному (Новому) мості в Дніпрі ( його днями закрили для пішоходів і велосипедистів до 14 вересня) продовжує працювати важка

22 Август, 15:56
7-8 вересня в Дніпро приїдуть 150 ретро автомобілів із різних міст країни

Унікальні авто візьмуть участь в «Пробігу Миклашевського», повідомляє директор Технічного музею Дніпра "Машини часу» Михайло Прудніков.   «Пробіг Миклашевського» за

22 Август, 13:47
Які сюрпризи чекають автомобілістів на парковках Дніпра

З 15 травня в Україні ввели штрафи за безкоштовну парковку. Платні парковки ввели в першу чергу для зручності пішоходів і

22 Август, 13:44
12 нових тролейбусів з Білорусі з’являться у Дніпрі

КП «Дніпровський електротранспорт» в цьому році провів тендерні процедури із закупівлі 44 нових 12-метрових тролейбусів. Тендер проводився за процедурою Європейського

22 Август, 13:26
У нових квартирах в Україні не буде радіоточок

У нових державних будівельних нормах щодо проєктування житлових будинків вилучена застаріла радянська норма – обов’язково передбачати у кожній квартирі пристрої

22 Август, 13:08
Бюджет Дніпропетровщини схуд на 400 мільйонів

Дніпропетровська обласна рада затвердила в новій редакції обласний бюджет на поточний рік. Тепер розмір річного бюджету Дніпропетровщини становить 18 млрд

22 Август, 11:05
Заклади освіти Дніпра мають повну автономію у виборі шкільного одягу

  Нині у Дніпрі всі заклади освіти мають повну демократію у виборі шкільного одягу. На зборах батьки, учні та педагоги

22 Август, 10:42
У середу, 21 серпня, у Дніпрі на вул.Короленка під припаркованою автівкою провалився асфальт

Яма утворилася під передніми колесами автомобіля. Автомобіль з провалу витягали рятувальники, застосувавши пневматичні подушки і домкрат. В результаті пригоди автомобіль

21 Август, 14:32