04 Июнь, 18:27

Фестиваль шотландської культури — «Горські ігри» у Дніпрі зібрали кілька сотень людей (ВІДЕО)

Силові змагання, крафтове пиво і хороводи під волинку. Фестиваль шотладської культури під назвою «Горські ігри» зібрав кілька сотень мешканців і гостей Дніпра у Тонельній балці. Щороку музичний гурт «Алба гу Бра» організовує вільний простір для відпочинку та запрошує усіх бажаючих, дітей та дорослих. Цього разу долучилася і наша знімальна група. «Горські ігри» у Дніпрі проходять вп’яте. Музичний колектив «Алба гу Бра» щороку організовує захід для поціновувачів шотландської культури і просто для любителів відпочинку на природі. Зазвичай фестиваль збирає близько шестисот відвідувачів з різних міст України.

Євген Семенов, організатор «Горських ігор» у Дніпрі, учасник гурту «Alba gu Brath»: «Полюбляють, чекають, цілий рік пишуть — а коли вже ми вже готуємося, кілти нашили собі або якісь юбки перешили, щоб це було схоже на кілт. Ми організовуємо це все за власний кошт, і ми завжди вдячні тим людям, які можуть навіть не фінансово, а фізично допомогти».

Свято починається з традиційних шотландських змагань — метання колоди, кам’яного ядра, підкидування мішків із сіном. Організатор Євген Семенов зазначає: для участі не обов’язково бути спортсменом.

Євген Семенов, організатор Горських ігор у Дніпрі, учасник гурту «Alba gu Brath»: «Змагалися охорона вождів клану. І уже пізніше таким чином обирали варту для короля. Офіційно, та колода, яка використовується офіційно в Горських іграх, вона десь близько 60-70 кілограм, і в довжину метрів 6-7. Наша колода, звісно, трошки поменше. Але її предостатньо».

У програмі фестивалю також стрільба з луків, катання на конях, лицарські турніри та матч із регбі.

Одеський пивовар Сергій Пархісенко привіз на «Горські ігри» власний крафтовий напій.

Сергій Пархісенко, пивовар: «Это достаточно интересный стиль, это охмелённый овсяный стаут. То есть, оно имеет приятную ароматику хмелевую, вместе с тем оно очень мягкое, питкое. Стаут — это ирландское пиво. Я 10 лет святой Патрик в Одессе — провожу парад святого Патрика. Поэтому для меня ближе культура Ирландии немножко, но тем не менее, Ирландия и Шотландия — это братские народы».

Представники клану Онілл для фестивалю підготували театралізовану сценку про історичний зв’язок Шотландії та Ірландії. За участі клану у Дніпрі щороку організовують ходу до Дня святого Патрика. Серед питань, що підіймають у постановці — виховання дітей, сімейні та екологічні цінності.

 Олександр Чумак, організатор ходи до Дня святого Патрика у Дніпрі: «Расскажем то, как важно жить на нашей планете, чтобы она досталась чистой нашим потомкам, что важно к сегодняшнему празднику. Как жить правильно, чтобы наша земля расцветала и чтобы мы приумножали наше богатство рідної неньки України також».

«У нас на фестивалі є люди, які також воювали на сході, ветерани АТО. Тобто багато патріотів, і слово “свобода” для учасників фестивалю — це не пусті слова».

В’ячеслав — учасник бойових дій на Донбасі. На «Горських іграх» не вперше, розповідає: колись давно брав участь у реконструкторському русі, історичному фехтуванні. Наразі займається тренінгами з безоборотного метання ножів. Цьому він навчав і відвідувачів заходу.

В’ячеслав, учасник бойових дій: «Метод розслаблення психіки, відсутності того самого візит-ефекту. Метод постановки корпусу, постановки удару. Метод розслаблення тоді, коли ти робиш щось активне. От як тренінг — воно дуже корисне. А як зброя, на сьогодні, є куди більше, набагато більше ефективної зброї».

Наприкінці для присутніх виступали музичні гурти та майстри фаєр-шоу.

Аліна, відвідувачка Горських ігор: «Мы здесь уже 4 раз. Это территория свободы, ребят, это такой драйв. Когда здесь приходит вечером живая музыка, когда начинают играть волынки — это что-то фантастическое, правда. Спасибо им огромное».

Олександр, відвідувач Горських ігор: «Подобных мероприятий в городе мало, но они объединяют. Это когда именно семейный досуг. Вот сейчас дети, например, тянут канат. Юля, например, у нас стреляла из лука. И когда именно для каждого члена семьи можно найти что-то своё».

Автор — Георгій Марков Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

У Дніпрі вимагають звільнити обвинувачених керівників центру реабілітації «Майбутнє Дніпра» (КОМЕНТАР)

Їм інкримінують катування та утримання людей проти волі. Учасники акції, також керівники або клієнти подібних центрів переконані: організації лише надають

19 Июнь, 09:24
У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів (КОМЕНТАР)

У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів, ще одному чоловікові поталанило — за мить до наїзду він встиг відскочити в

18 Июнь, 22:22
Прогноз погоди на середу, 19 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июнь, 18:20
Дніпровський дитсадок №165 перетворюють на сучасний дошкільний заклад

  Крок за кроком дніпровський дитсадок №165 перетворюється на сучасний та комфортний. Дошкільний заклад із півстолітньою історією – вже з

18 Июнь, 13:57
У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38