13 Июнь, 08:19

В ОТГ Дніпропетровщини з’являться добровільні пожежні команди (ВІДЕО)

Як надіти бойовий одяг, подавати воду з автоцистерни та користуватися вогнегасником — 60 пожежних добровольців ОТГ перейшли до практичних занять. Їх тритижнева підготовка почалася 10-го червня. Проходить вона на базі навчального центру ДСНС у Дніпрі в рамках програми “U-LEAD з Європою”. По завершенню учасники отримають сертифікат «пожежний-доброволець» і зможуть рятувати життя. А поки один день їх підготовки бачила наша знімальна група. Бажання бути корисними своїм співгромадянам виявили ось ці хлопці. У проекті їх 60 осіб. Ледь не всіх піти в добровольці змусили обставини, адже пожежна охорона на виклик може їхати більше години, і тоді рятувати вже нічого. Протягом 3-х тижнів вони вивчатимуть 8 предметів — тактика, техніка, домедична допомога, психологія та інше. Займаються із ними інструктори, які мають вищу профільну освіту і багатий досвід роботи. Дмитро вчить правильно одягати протигази. В цій, начебто легкій справі, є своя специфіка, каже викладач. Також учансиків проекту навчають швидко вдягати бойовий одяг і користуватися пожежним обладнанням. Ідея створення добровольчих пожежних команд — не нова. У Польщі, наприклад, таких 16 200. Їхня історія початок бере після 1945-го. Польські колеги діляться досвідом роботи із українськими.
 Анджей Марчек — пожежний інструктор з Польщі: «Пожежний доброволець у Польщі користується  великою повагою, і теж довіра у суспільства до добровольця, можна сказати, на найвищому рівні».
Після навчання коштів за допомогу пожежні-добровольці отримувати не будуть. За умовами проекту, об’єднані територіальні громади беруть на себе зобов’язання побудувати пожежні депо і укомплектувати їх, каже начальник навчального пункту.
Сергій Корінний — начальник навчального пункту, полковник служби цивільного захисту: «Або будуть передаватись автомобілі на їх баланс, для їх роботи, або вони самостійно, як деякі громади у нас в області уже зробили, самостійно будуть закупляти за рахунок громадських коштів, закупляти собі автомобілі ті, які їм потрібні».
Проте у людей з’явиться можливість ефективно допомагати один одному. А майбутнім пожежним добровольцям бажаємо сухих рукавів.    

Вибір редакції

У Дніпрі вимагають звільнити обвинувачених керівників центру реабілітації «Майбутнє Дніпра» (КОМЕНТАР)

Їм інкримінують катування та утримання людей проти волі. Учасники акції, також керівники або клієнти подібних центрів переконані: організації лише надають

19 Июнь, 09:24
У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів (КОМЕНТАР)

У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів, ще одному чоловікові поталанило — за мить до наїзду він встиг відскочити в

18 Июнь, 22:22
Прогноз погоди на середу, 19 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июнь, 18:20
Дніпровський дитсадок №165 перетворюють на сучасний дошкільний заклад

  Крок за кроком дніпровський дитсадок №165 перетворюється на сучасний та комфортний. Дошкільний заклад із півстолітньою історією – вже з

18 Июнь, 13:57
У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38