24 Июнь, 18:07

Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах та діляться враженнями, звісно, вже чекають третього фестивалю у Дніпрі. Хто з гостей на фестиваль не доїхав, у день відкриття дізнавалися журналісти… Не минуло і року, а Міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі знову зустрів гостей.  
Вікторія Наріжна: «Цього разу усі локації — на Фестивальному причалі. Зустрічає відвідувачів ярмарку «ветеранський намет».
Цього разу усі локації  — на Фестивальному причалі. Зустрічає відвідувачів ярмарку «ветеранський намет».
Юрій Руденко, співорганізатор «ветеранського намету»: «Тут читач може знайти літературу про ООС\АТО, про російсько-українську війну. І ця література написана ветеранами, військовими, волонтерами або переселенцями».
  Олександр підписує власну книжку «Життя після 16:30». Воював у донецькому аеропорті, де втратив обидві руки.
Олександр Терещенко, ветеран АТО, автор книжки «Життя після 16:30: «Це такі оповідання-нариси про життя. 16:30 — це той час, коли на мені написали моєю кров’ю час, коли накладали джгути. В аеропорту. І банальна така фраза: «Моє життя розділилося на до і після». Але книга – це не соплі, не сльози, а якась ситуація життєва, в яку я потрапляю. Там 38 оповідань, які показують, що можна жити навіть в такій ситуації  — без обох рук».
  У павільйоні з дитячою літературою не лише стенди з книжками, а й цілі театральні імпровізації…   Щойно відсвяткували двомісячний ювілей, так одразу і приїхали на Book Space. Видавництво із Харкова українською видає переклади зі скандинавських мов.
Наргіс Гафурова, засновниця видавництва «Крокус»: «Не знаю як вони уміють так говорити з дітьми, — вони не сюсюкаються з ними, не уникають складних і дорослих тем. Там от вони хоронять хом’яків і не купують нового, щоб дитина не засмучувалась. Смерть – це частина життя. І взагалі: природа, життя, — вони не поспішають там. Коли читаєш ті скандинавські книжки, то відчуваєш ту повільність, прохолодність».
Ліля разом з мамою завідує книжковими справами видавництва.
Лілія: «У мене немає улюблених, всі подобаються. Та всі книжки треба прочитати. Але я люблю про таких дітей, як і я сама».
Олена вже у перший фестивальний день обрала книжки для дітей. Тепер обирає книжку для себе.
Оксана, відвідувачка фестивалю «Book Space»: «Дітям купила, для дітей обрала різні розвиваючі книги. А для себе – дивлюся зараз на книжку Забужко «Після третього дзвінка вхід заборонено».
На вечір тут анонсували перший у Дніпрі виступ гурту «Драмтеатр», проте поет Юрко Іздрик не доїхав до Book Space. Але музична сцена не пустувала.
Алла Рибіцька, кураторка української сцени та книжкового ярмарку фестивалю «Book Space»: «Все йде за планом. У Іздрика сталися трошки проблеми з потягом, але це «Укрзалізниця», не поет в цьому винен. У нас лишається Мар’яна Савка зі своїм колективом. Вони приїхали, ми їх чекаємо. Тріо «Мар’яничі» дуже атмосферне, і для вечора над Дніпром — це буде щось. І потім гратиме Грицько Семенчук. Це його авторський проект «Брат». Там чудові тексти».
  Презентації, дискусії, обговорення, дружні обійми та професійні знайомства тривали протягом усіх трьох фестивальних днів. Кожен день завершували музичними виступами. Книжкове свято не зіпсували ані спека, ані дрібний дощ, що таки застав книгоманів у неділю. Автор — Оля Василець, Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09