24 Июнь, 18:15

Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений травматизм. Цьогоріч техніку відновили в Україні під назвою “ZhimLift”. Хто і навіщо — дивіться в сюжеті. 1972 рік. Всесвітня федерація важкої атлетики виключає зі своїх змагань вправу “жим штанги стоячи”.
Руслан Жаботинський, голова Запорізької федерації важкої атлетики: «Причина  якобы в том, что люди травмировались, ломали спины, и это было небезопасно».
  На 47 років техніка іде в турнірне забуття. І лише у 2019 відродити її береться син Леоніда Жаботинського — українця, що двічі став олімпійським чемпіоном у надважкій вазі. У 1964 році Леонід Іванович встановив 2 світові рекорди — у класичному триборстві та поштовху штанги.
Руслан Жаботинський, син Леоніда Жаботинського — двократного олімпійського чемпіона у надважкій вазі: «Когда моему отцу было 77 лет и мы с ним были в клинике, ему делали МРТ. И он поднял в очередной раз этот вопрос, говорит: «Сынок, вот мне 77 лет, доктора говорят, что у меня с позвонком всё идеально. Если получится когда-то восстановить в правилах соревнований жим штанги стоя, — это прекрасное упражнение!»
  Прохання батька Руслан виконав — відродив змагання в Україні. Назвав їх “ZhimLift Zhabotinsky Open Cup”. Перший турнір відбувся 12 травня у Запоріжжі. Він зібрав 35 учасників із семи українських міст. Це представники і представниці різних видів спорту, для яких жим штанги — звичайна тренувальна вправа.
Руслан Жаботинський, засновник Всеукраїнських змагань “ZhimLift Zhabotinsky Open Cup”: «У нас участники нашего первого турнира были легкоатлеты, боксёры, кросфитёры, пауэрлифтёры, штангисты и просто люди, которые занимаются в тренажерном зале. Абсолютным чемпионом у нас стал человек, который просто тренируется в тренажерном зале. А основная его специальность — пожарник».
  Особливість змагань в тому, що “жим штанги стоячи” відновили у трьох номінаціях — витривалість, сила та швидкість. Травматичною ця вправа може бути лише у разі неправильного виконання, кажуть тренери.
Сергій Семенов, тренер з ZhimLift: «Вимоги до цієї вправи — нейтральність, тобто природне положення всіх частин тіла». Руслан Жаботинський, засновник Всеукраїнських змагань “ZhimLift Zhabotinsky Open Cup”: «Когда силёнок не хватало, человек начинал вот так вот выгибаться и жать уже от груди. Соответственно, происходила большая нагрузка на позвонок, надрывались мышечные связки, мышцы и ломались позвонки». Сергій Семенов, тренер з ZhimLift: «Головний суддя або суддя на помості має право, побачивши небезпечний елемент вправи, зупинити її і не дозволити робити далі».
  Всередині листопада відбудуться наступні змагання з «ЖимЛіфту». Щоб убезпечити майбутніх конкурсантів, засновники турніру взялися провести майстер-класи. Перший відбувся у Дніпрі.
Маргарита, учасниця майстер-класу, важкоатлетка: «Подход сегодняшнего семинара  очень интересен. Ведь помимо того, что есть классическое упражнение жима штанги стоя, он включает еще динамические, соревновательные моменты». Микола Прежин, учасник майстер-класу, тренер з силового екстриму: «В каждом моменте есть ошибки, которые они уже обстреляли на первом турнире. И нам их озвучили, чтобы мы их не совершали».
  Наприкінці майстер-класу його учасники отримали сертифікати: тепер техніку «ЖимЛіфту» можуть викладати іншим. Іще один привілей — це гарантована участь в осінньому турнірі без проходження відбіркового туру. Такі ж тренінги протягом літа пройдуть по всій України, зокрема, у Харкові, Одесі, Львові та Києві.

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09