01 Июль, 20:52

«Пісні, народжені в АТО» вчетверте пролунали у Дніпрі (ВІДЕО)

Із передової — на музичну сцену. Уже вчетверте у Дніпрі відгримів фест національного масштабу «Пісні, народжені в АТО». Зо два десятки музичних композицій – від лірики до репу. Про сюрпризи цьогорічного фесту – далі у сюжеті. Четвертий рік поспіль на Дніпропетровщині пройшов масштабний фестиваль «Пісні, народжені в АТО». Багато гостей зазначають, що він уже став національним культурним трендом. На фестивалі лунають рядки, на які надихнули події на сході України.
Володимир Юрченко, заступник голови ДніпроОДА: «У нас є 10 учасників, які вже є лауреатами фестивалю «Пісні, народжені в АТО». І десь 10-11 людей — це люди, які тільки приїхали з війни. Це саме пісні, які приїхали з фронту».
Свято авторської військової пісні розпочали із несподіванки. Державний Гімн України та гімн українських націоналістів виконав особливий хор. Його учасники — волонтери та демобілізовані військові. Серед хористів — Віталій Фоменко. Два роки відслужив у батальйоні «Донбас». У співах він початківець, тому перед дебютом хвилювався.
Віталій Фоменко, військовий батальйону «Донбас» у 2014-2016 рр: «Три роки як гість приходив, бо тут мої друзі-виконавці. І сьогодні, да, дебют у мене».
За лаштунками чекає свого виступу демобілізований Сергій Цигіпа — позивний «майор Вихор». На фронті писав лише вірші. Потім зрозумів, що його віршовані тексти добре лягають на музику — почав співати під гітару. Тепер очікує відчути єдність з публікою.
Сергій Цигіпа, учасник фестивалю «Пісні, народжені в АТО»: «Я відчуваю єдність з залом, що я не над залом, а один з тих, хто прийшов. Тобто — маленька частка великого організму патріотів. Бо я розумію, що у залі ті, хто хоче почути пісні, народжені в АТО».
Активну підтримку залу отримав виступ Юлії Майбороди. До війни вона грала у театрі, а з приходом російської агресіїї змінила театральну сцену на волонтерство. Регулярно допомагає бійцям і досі.  
 Юлія Майборода, позивний «Бандерівна», військова волонтерка: «Мій шлях: з липня 14-го року моя група плете маскувальні сітки і “кікімори” на фронт. Тобто ми з дівчатами організувались, до сих пір це плетем. Поки я роз’їзджаю, дівчата плетуть сітки на передову. А з весни 15-го — постійно їзджу на фронт».
Загалом за 4 роки більше 70 виконавців фестивалю «Пісні, народжені в АТО» записали майже 150 пісень на трьох дисках із загальним тиражем понад 15 тисяч примірників. Автор — Стас Коновалов, Ольга Василець

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59