02 Июль, 21:12

На пляжі в парку Сагайдак знайшли збудник холери (ВІДЕО)

Купатися у Дніпрі безпечно лише на пляжі Монастирського острова. У воді в інших місцях можуть бути збудники хвороб, повідомляє держспоживслужба. На місцях, заборонених для купання, органи місцевого самоврядування встановили інформаційні щити. Однак кількість стихійних пляжів та місцевих відпочивальників на них тільки зростає. Чому заборони не лякають городян — далі в сюжеті. Розпал купального сезону. На пляжі у парку Сагайдак людно. Але всього тиждень тому під час купання саме тут отруїлася дворічна дитина. Її батько тепер вимагає проведення експертиз води у річці.
Євген, батько хворої дитини, відпочивальник: «В мене дитина захворіла, я не знаю де шукати. Тут беруть проби? Де? Як? Де?” Идешь на пляж, и должен висеть, допустим там: 3 дня назад или 5 дней назад брали пробу воды и вот такие-то показатели”. Неля Полюхович, начальник відділу санепідемнадзору і організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області: «Якщо говорити про пляж у парку Сагайдак, то на сьогоднішній день, якщо санітарний стан самого пляжу — він задовільний, то вода водойм саме у цьому місці для купання не відповідає вимогам”.
  У воді на Воронцовському пляжі знайшли холероподібний вібріон, це – збудник холери. Але приводу для паніки — немає, запевняють представники держспоживслужби. Бактерія не патогенна, тож захворювання не викликає.  
Вадим Манюк, кандидат біологічний наук, доцент Дніпровського державного аграрно-економічного університету: «Вони бувають різні, штами. Можливо, саме цей штам, який не є, скажімо так, інфекційно небезпечним, можливо. Зазвичай раніше, у радянську добу, такі пляжі закривали одразу”.
Відпочивальникі Воронцовського пляжу сумнівів щодо річкової води не мають. Вони довіряють власним відчуттям.  
-“Це ж річка, вона ніде не буде кращою”. -“Запах такой отдает, водорослей. А так — чисто, так — чисто, не замечал зеленую воду”. -«Тут чистенько, вода чистая, мусора нету. Можно где ножки помыть, обмыться, душ тут. Нам тут нравится”. -“Вода очень часто зеленеет, очень часто. Вот мы были недели две назад, она была еще почище. Сейчас — уже позеленее. По поводу песка: вообще, мне кажется,  песок не чистят. Много можно бычков, мусора найти”.
До речі, цього року стан води дійсно набагато кращий, ніж у минулому. Навіть цвітіння Дніпра майже не відбувається.  
 Вадим Манюк, кандидат біологічний наук, доцент Дніпровського державного аграрно-економічного університету: «Концентрація синьо-зелених, як для такої пори року і для такої спеки, вона, я би сказав, мінімальна. Причини до кінця, я, наприклад, не можу пояснити, з чим це пов’язано. Але, якщо концентрація невисока, то купатися можна — це нормально”.
  Дослідження води проводить Дніпропетровський обласний лабораторний комплекс кожного тижня. У міській раді запевняють: отримати результати аналізів за запитом у лабораторію може кожен бажаючий.
  Тарас Донець, директор комунального підприємства “Парк культури і відпочинку” у Придніпровську: «Мы приняли решение, что мы изготовим, — кроме того информационного стенда, который есть на пляже, который говорит о графике работы, о службах, в которые обращаться и т.д. — мы еще подготовим карманчик, в который будем ложить ксерокопии анализов, т.е. последних, которые были проведены, чтобы люди всегда могли убедиться и увидеть качество, собственно, воды, песка и всего остального».
Автор -Анастасія Парнет Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09