08 Июль, 20:54

Купала на двоколісному: велосипедисти Дніпра на свято нагадали про проблеми велоінфраструктури (ВІДЕО)

Немає велодоріжок, пішоходи та водії ігнорують правила дорожнього руху, а понад трасами відсутні обочини. Обговорити проблеми велосипедистів Дніпра, а заодно і відсвяткувати Івана Купала — у нетрадиційний спосіб вирішили власники двоколісних. Самі склали маршрут — від центру міста і аж до пляжу на лівому березі — та запросили на розмову очільника обласної ради. Івана Купала на ровері. Велосипедисти Дніпра вирішили і день Сонцекресу відзначити, і проблеми велоінфраструктури обговорити. Звідси і головне правило заїзду.
Андрій Майбородський, організатор Івана Купала — рейду: «Чому ми сьогодні просили не брати дітей до 14 років — тому що їдемо вулицями, де безліч цих ливньовок —  і просто за них боїмося».
Богдан цю умову  порушує. Йому лише 12, але на двоколісному він з восьми років, маршрути у 70-100 кілометрів — для нього норма.
Богдан, учасник Купала-рейду: «Тато з моїм дядьком вирішили покататися по Черкасам і мені запропонували».
Веловихідні — це традиція, розповідає Ірина. Тому на Купала-рейді разом із сином.
Ірина, учасниця Купала-рейду: «Катались і в Карпатах, і в Грузії. Тепер кожен рік у нас якийсь велопохід. Родиною — це дуже круто».
Аби відсвяткувати Купальську ніч, Марина готувалася заздалегідь – зачіска, квіти у волоссі та у кошику.
Марина Волошина, учасниця Купала-рейду: «Я більше аматор. Зараз лише готуюся до змагань — у вересні хочу взяти участь в «Залізній сотні» в Кривому Розі. Думаю, буду пригати через вогнище. Може знайдеться партнер, з яким можна буде пригнути, сподіваюся, без великів».
На Купала-райді вирішили і про природу попіклуватися — задумали не брати ані живі, ані пластикові квіти. Замість вінків – розмальовують одне одного фломастерами.
Наталя Коштирова, волонтерка на Купала-рейді: «Хотілося зробити цей день більш яскравим, не лише кататися на велосипеді. Дівчатам квіти подобаються. Хлопці — більш якісь знаки, символи».
Від ЦУМу педалі покрутили під стіни ОДА та облради. Дорогою до учасників приєднався і очільник обласної ради. І вже на площі перед адмінбудівлями велосипедисти мали змогу сказати все, що думають про стан велоінфраструктури.
Андрій Майбородський, організатор Івана Купала — рейду: «Я вас дуже благаю: зробіть якесь узбіччя, бо у нас дорога на Кривий Ріг без узбіччя. Або ти їдеш і сподіваєшся, щоб мене не збили».
На що Гліб Пригунов сказав, що про проблеми знає, але через брак комунікації щось вдіяти вкрай складно.
Гліб Пригунов, голова обласної ради Дніпра: «Цілісну обласну програму підтримки велосипедного руху, в якій буде закладено і відповідальність проектантів, які будують дороги обласного значення, які об’єднують ці громади. В кожному проекті щоб була інфраструктура для велоруху».
Після покружляли перед ОДА та облрадою і поїхали по маршруту.
Андрій Майбородський, організатор Івана Купала — рейду: «Буде Будинок чаклуна, духовна семінарія та Будинок органної музики».
Завершили святкування на фрунзенському пляжі, як і планували — із святковим вогнищем.  

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59