08 Июль, 19:10

Палац Праці — Палац Ілліча — Український Дім: нове життя пам’ятки конструктивізму в Дніпрі розпочинається (відео)

Колишній палац Ілліча, нині Український дім, — ще сорок років тому був провідним культурним центром Дніпропетровської області. Десь на початку нульових життя тут зупинилося — приміщення стояло порожнім. Його навіть планували знести. Допоки в 2017 його не придбала з аукціону київська фірма. В 2019 тут уже частково пофарбували фасад і встановили металопластикові вікна. З’явились і перші орендарі — танцювальний гурток і студія йоги. 7 липня до кінозалу колишнього палацу Ілліча завітали волонтри, громадські діячі і барди. Навіщо — знають наші журналісти. Пісні, вірші і прибирання — саме так відзначили у Дніпрі 142-у річницю з дня народження видатного архітектора Олександра Красносельського. Майже вся його кар’єра пов’язана з нашим містом — три роки він був навіть головним архітектором Катеринослава. Палац профілактики, універмаг, Дитячий світ, будівля театру імені Горького, корпус медінституту, особняки та будинки — деякі з його проектів у робочому стані і сто років потому. Палац праці на колишній Брянській площі, який згодом отримав ім’я “Ілліча” — теж його робота. Тепер це одна з найбільших на території Ураїни будівель у стилі конструктивізму. Найкращі концерти у місті — теж колись були тут. Тож своєрідна “армія спасіння Палацу праці” радіє можливості поступово наповнювати його культурним змістом. Волонтери прибрали приміщення кінозалу і влаштували тут перший концерт.
Олександр Сочан, бард: «Це колись був дуже важливий культурний центр. В тому крилі були спортивні секції, тут — переважно культурницьке було. Я думаю, це буде дуже гарний культурний центр, якщо його відновити. Я хлопцем тут часто бував. Фільми тут дивилися ми». Наталія Бобко, співорганізаторка заходу: «Это здание было ничейным. Приходило в упадок. Просто большая боль была для тех, кто это здание любит. А таких нас очень много. И мы как-то объединялись в группы, но непонятно было что конкретно делать. Но вот сейчас появилась надежда, что здание опять заживет жизнью и тут опять прозвучат детские, взрослые голоса».
  Лариса Георгіївна — одна з таких. Каже: з цим культурним закладом її пов’язує чимало спогадів. Найяскравіший — візит естрадного артиста-менталіста Вольфа Мессинга в середині 60-х.
Лариса Гускіна, громадська діячка: «Преподавательницу нашего университета — Олександру Павловну, ей говорят: «Давайте». Вот она, значит, стояла… и в уме, не говоря ничего, что-то такое думала. И в это время Вольф Мессинг, который русского языка практически не знал, стоит и говорит: «Стояла я і слухала весну…»  Леся Українка. Він цю Лесю Українку ніколи не знав. И вот мы его видели здесь, в этом зале. Тут такие площади, такая возможность…. И вот, получается, — невостребовано в даный момент».
«Суботники» з музикою хочуть зробити регулярними. Таким чином колись затребувана будівля отримає нове життя. Треба лише не зупинятися,  кажуть шанувальники палацу.

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59