10 Июль, 21:25

«КварталФест» та «Океан Ельзи» у Дніпрі — як безкоштовні концерти пов’язані із передвиборчою програмою? (ВІДЕО)

9 липня у Дніпрі видалося насиченим подіями — культурними і не зовсім. Одночасно у місті пройшли два безкоштовні концерти — від студії “Квартал 95” та гурту “Океан Ельзи”. Розвага чи політична агітація? Співпадіння — чи менеджмент? Відповіді шукали разом із гостями заходів та юристом.   Від Харкова до Вінниці. Наприкінці червня команда «КварталФесту» оголосила про літній тур населеними пунктами України — усього 19 міст і сіл. «КварталФест» — це безкоштовний виступ студії “Квартал 95”, а також зірок шоу-бізнесу і місцевих творчих колективів, кінотеатр просто неба, фудкорти і дитячий майданчик. Фестиваль проходив впродовж 5 років на День Незалежності України у селищі Підопригори на Сумщині. Цього року масштаб заходу збільшився — до традиційного виступу в серпні додалися концерти з 29 червня по 16 липня. Студія «Кварталу» заявила: мета фесту — об’єднати українців під прапорами гумору, музики та гарного настрою. До Дніпра команда завітала 9 липня. Ведучий Артем Михайличенко на початку зазначив: фестиваль — не політичний. І завуальовано порівняв його із концертом “Океана Ельзи”, що відбувся у Дніпрі того ж вечора:
«Мне кажется, сегодня здесь будет комфортней, чем на другом концерте. На другом концерте комары, понимаете, вот это. Ну, прям как-то не очень на другом концерте. Эти все песни заунывные, а у нас будет весело. Вы знаете что нас отличает? У нас совершенно неполитическая история. Сегодня мы приехали для того, чтобы дарить вам радость».
Ми запитали у відвідувачів, чи вважають вони фестиваль передвиборчою агітацією, чи просто розвага співпала з періодом політичної активності? ОПИТУВАННЯ Тим часом на оглядовому майданчику в парку імені Шевченка волонтери партії “Голос” уже готувалися до приїзду свого лідера Святослава Вакарчука. Візит до Дніпра він анонсував у рамках так званого «туру змін». На сайті політичної сили зазначено: метою туру є — закликати молодь до громадянської активності. Поки ми чекали на Святослава, на майданчик почали стягуватися люди з червоними кульками і плакатами. Деякі з них були у червоних футболках із гештегами “Я шарю”. У розмові з поліцією вони пояснили, що це — мирна демонстрація і заважати вона нікому не буде. Представники “Голосу” відреагували на появу активістів і повідомили, що для зустрічі зі Святославом треба перейти в інше місце, на Набережну Січеславську. Акція рушила за нами. На Фестивальному причалі між її учасниками та опонентами стався конфлікт. У результаті постраждало кілька кульок. Учасники акції залишилися на виступ Святослава Вакарчука. Той розповів про свої враження від дніпровського Музею АТО, наголосив на ідеях і завданнях партії «Голос». Присутні дніпряни зізналися: прийшли послухати про роботу політичної кампанії, заодно й залишитись на безкоштовний концерт. ОПИТУВАННЯ Адвокат Вячеслав Шестіріков каже: передвиборча агітація може здійснюватись у різних формах, у тому числі — у формі концерту. Але законними є лише такі агітаційні заходи, що повністю фінансуються за рахунок коштів виборчого фонду.
«Якщо у звіті політичної партії не буде запису про те, що цей захід профінансований з виборчого фонду, тоді можемо говорити про певні порушення. Тому що власним коштом пан Зеленський, чи ще хтось, не може фінансувати той чи інший захід, якщо на ньому в тій чи інший мірі або ж згадується символіка, логотипи, назви, найменування, прізвища кандидатів. Якщо все це існує, якщо це дійсно на таких заходах є, але з виборчого фонду воно не профінансоване, тоді є порушення виборчого процесу».

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59