11 Июль, 19:19

11 липня — Всесвітній день шоколаду. Як смаколик впливає на наш настрій та здоров`я? (ВІДЕО)

Солодкий день календаря. 11-го липня у світі відзначається день шоколаду. Започаткували його французи у 20 столітті. Колись вживати шоколад могли дозволити собі лише багатії та члени королівських родин. А тепер майже у кожній країні світу проводять фестивалі та ярмарки, присвячені солодкій події. Широкий вибір продукту різних виробників і смаків робить шоколад найулюбленішим десертом. Чому він такий популярний та чи шкодить здоров’ю? Оксана за освітою вчителька, а тепер — кондитерка з 10-річним досвідом роботи. Любов до кондитерського мистецтва виникла ще у дитинстві. А коли вперше спробувала попрацювати з шоколадом — закохалася у цей процес назавжди.
Оксана Зосенко, шеф-кондитерка, власниця кав`ярні: «Однажды попробовав, от этого уже невозможно отказаться. Если однажды ты, скажем так, руками побывал в шоколаде, то вот это вот чувство, которое существует, вот эта взаимосвязь с шоколадом, эта любовь — возникает буквально сразу”.
Натуральний шоколад, каже Оксана, за смаком дуже відрізняється від його магазинних аналогів. До того ж і коштує набагато дорожче.
Оксана Зосенко, шеф-кондитерка, власниця кав`ярні: «Нужно воспитывать этот вкус, приучить к этому вкусу всех, кто хочет”.
На честь свята для глядачів «9 каналу» кондитерка провела майстер-клас з темперування шоколаду. Чого більше від шоколаду — користі чи шкоди — запитали у дієтологині.
Юлія Якименко, дієтологиня, тренерка: «Польза шоколада огромная. На самом деле он полезен для сердечно-сосудистой системы, т.к. делает более гибкими артерии и тем самым не дает лейкоцитам задерживаться. Именно это ведет к засорению артерий”.
Помірне вживання якісного чорного шоколаду нормалізує тиск, покращує память і перешкоджає тромбоутворенню. Але, як і більшість продуктів, має протипоказання.
 Юлія Якименко, дієтологиня, тренерка: «В первую очередь — это люди, страдающие отстеопорозом, артриты, т.е. им не рекомендуется есть черный шоколад, молочный шоколад”.
Саме з негативним впливом шоколаду на здоров`я стикнулася пані Галина. Через це і почала шукати альтернативні шоколадні смаки.
 Галина Жовтецька — робить корисні солодощі: «Вот в шоколадках какао заменить, я нашла такой метод, как плоды рожкового дерева или его еще называют кероб”.
На вигляд кероб нічим не відрізняється від звичного нам какао. За смаком — шоколадний та солодкий, тож не потребує додавання цукру. Головна перевага кероба — він не має протипоказань. Саме це і робить його таким популярним серед прихильників здорового способу життя.
Галина Жовтецька — робить корисні солодощі: «Для детей очень полезный, потому что там нет составляющих кофейных, и еще тех составляющих, которые вызывают аллергию”.
Галина створила свій власний рецепт шоколадних цукерок — без цукру та какао. І сьогодні вже має постійних покупців. Ми розпитали дніпрян, що вони чули про корисні замінники шоколаду…
-Что-то слышала, но мы не любим заменители. -Ні.  -Ні, не чула. -Вы можете предложить, где скуштувать? -Ну, слышали. -Со стороны полезности у нас сейчас люди не очень обращают на это внимание, т.е. то, что вкусно, по цене опять таки же, насколько это будет дороже от обычного шоколада. -Люди отказываются от шоколада, понятное дело, что они его не будут покупать, они его не будут есть, и я думаю, что чем будет больше эко-продуктов, тем будет меньше на полках магазинов обычных продуктов, которые приносят вред нашему организму.
Головне, наголошують дієтологи, вживати натуральний шоколад вранці та не більше 25 грамів — тоді отримаєте лише користь.
«Всем желаю приятного аппетита и сладкого дня».
Автор — Анастасія Парнет Камера — Олександр Наумов, Дмитро Большак

Вибір редакції

“Jazz Sister Cities”: Дніпро стало частиною світової джазової родини

Фестиваль “Джаз на Дніпрі 2019” завершився, але в межах історії українського джазу він не пройшов повз. Тріо Сайруса Честната, Рішар

22 Июль, 21:14
На Дніпропетровщині затримали педофіла, який гвалтував малолітню онуку

На Дніпропетровщині затримали педофіла, який усю ніч гвалтував НЕ РІДНУ онуку. Покидьку, який був неодноразово засуджений за сексуальні злочини, 65

22 Июль, 20:53
Тридцять сім порушень за добу голосування зафіксували спостерігачи громадянської мережі ОПОРА (відео)

Порушення на виборчих дільницях. Громадянська мережа ОПОРА подала правоохоронцям тридцять сім звернень за добу голосування. Зокрема, відомо, що роботу комісій

22 Июль, 19:33
Міський голова Дніпра звернувся до Президента із проханням оголосити дострокові місцеві вибори (відео)

22-го липня Борис Філатов особисто зібрав журналістів Дніпра і оприлюднив своє звернення до президента Володимира Зеленського - оголосити дострокові місцеві

22 Июль, 19:18
Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09