12 Июль, 21:03

Парі між президентом і мером Дніпра – як пройшов робочий візит гаранта на Дніпропетровщину (ВІДЕО)

Плани на аеропорт, інспекція Південного обходу і парі з мером Дніпра. 12 липня з робочим візитом у регіон завітав президент України Володимир Зеленський. Гарант оглянув важливі інфраструктурні довгобуди, а також поставив умову Філатову: якщо до 14 вересня Новий міст не відкриють, він може йти у відставку. Детальніше про візит Володимира Зеленського – далі у сюжеті. Нараду в аеропорті президент України Володимир Зеленський розпочав одразу, щойно спустився з трапу. До його уваги голова обласної ради Гліб Пригунов і мер міста Борис Філатов запропонували три варіанти реконструкції летовища. Два з них передбачали будівництво з нуля, третій – на місці діючої злітно-посадочної смуги, який, у підсумку, визнали оптимальним.  
Володимир Зеленський, президент України: «Мільйонник не може бути без аеропорту. Це не є нормальний план».
За проектом смугу мають продовжити до 3 кілометрів 200 метрів. Обладнають новий перон, термінали, руліжні доріжки. Приблизна вартість реконструкції – 2,9 мільярди гривень.  
Володимир Зеленський, президент України: «Тут реальність, яку ми можемо побудувати. Ваша ідея… я думаю, треба її вивчити. Давайте ми її вивчимо. Гончарук, на».
  Наступна локація-довгобуд — об’їзна дорога, так званий “Південний обхід Дніпра”. Його будівництво триває вже 9 років.
Владислав Животченко, в.о. начальника Служби автомобільніх доріг у Дніпропетровській області: «Шлях буде виходити от Запорізького шосе до Южного моста — і відведе від центра города весь поток, котрий іде вже на Донецьк, на Харків».
Будують обхідну в чотири етапи. Першочергові 18 кілометрів проклали ще у 2012 році. На них пішло 780 мільйонів гривень. Другу чергу розпочали у 2013. Половину робіт виконали за 400 мільйонів. Далі справа не пішла.
Владислав Животченко, в.о. начальника Служби автомобільніх доріг у Дніпропетровській області: «Фінансування на сьогоднішній день ніякого нема, тому що нема».
  Завершення другої черги буде коштувати майже мільярд гривень. Зайвих коштів Державний дорожній фонд не має: треба фінансувати національні траси, що перебувають у критичному стані. Серед них — Дніпро-Кривий Ріг і Дніпро-Нікополь. Добудувати другу чергу “Південного обходу” «Укравтодор» сподівався за рахунок додаткових дотацій з держбюджету. Тому і запросив на локацію президента.
Славомір Новак, голова «Укравтодору»: «Як держава виділить додаткове фінансування в обсязі мільярд гривень, то за рік ми готові завершити це будівництво».
  Володимир Зеленський обрав інший шлях: доручив обласній владі взяти об’їзну дорогу на свій баланс і об’єднати фінанси з «Укравтодором».   Далі  — міст. Новий, він же Центральний.
Борис Філатов, міський голова Дніпра: «Кроме этого, мы сейчас протянем новую троллейбусную линию. Т.е. вопросы, связанные с конструктивом, — они уже закончены. Мы находимся на финальной стадии. Под мостом работают. Их не видно, они находятся внутри. Т.е. они висят, промышленные альпинисты, просто под мостом».
Борис Філатов запевнив, що роботи закінчаться за два місяці — до Дня міста. Обіцянку закріпили “угодою на спір” при свідках.  
Борис Філатов, міський голова Дніпра: «Парі. Пропоную. Чесне», — «Давайте. 14 вересня. Не відкриваєте – можете самі піти у відставку. Чесно?» — «Домовились. Чесно».
 
Володимир Зеленський, президент України: «Ми домовились з мером, паном Філатовим, що 14 вересня буде урочисте відкриття мосту. А якщо не буде, то пан Філатов напише звільнення і піде у відставку».
На цій ноті візит до Дніпра президент закінчив і рушив до Кривого Рогу. Там, за планом, у гаранта – робоча нарада. Автори — Аліна Елєвтєрова, Юлія Бублик Камера — Олександр Височин, Руслан Герасименко

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59