24 Июль, 21:11

Мораторій на спил здорових людей і кронування «під стовпчик» підписали у Дніпрі (відео)

Річкове таксі, мораторій на вирубку дерев і 2 кредити на суму 600 мільйонів гривень. Такі рішення міськрада Дніпра ухвалила на останній літній сесії. Напередодні відпусток між депутатами спалахнуло кілька суперечок, дійшли навіть до пропозиції… розпустити раду. Хто і чому це запропонував? Сорок сьома сесія і рівно сорок сім депутатів — присутні. Останнє літнє засідання міської ради тривало півтори години. За цей час народні обранці ухвалили 7 блоків рішень. Але все — по порядку. Відкрив сесію обмін люб’язностями.  
Олександр Купрієнко, депутат міської ради Дніпра від фракції “Об’єднання “Самопоміч”  

Ми, Борисе Альбертовичу, абсолютно підтримуємо вашу пропозицію щодо дострокових виборів місцевої ради і міського голови. Єдине, що нам незрозуміле, — це чому ви звернулися до Президента Зеленського (ще й на російській мові), адже, згідно закону, маємо звертатися до Верховної Ради України, яка і приймає це рішення. Отже, тому ми пропонуємо, щоб ми зараз проголосували за звернення міської ради щодо саморозпуску.

Міський голова Дніпра таку ідею назвав цирком і розглядати відмовився.
Борис Філатов, міський голова Дніпра

У меня есть навстречу предложение: проголосовать за роспуск фракции “Самопоміч” в составе городского совета, которая насчитывает 3 человека. И после того, как вашей партии был выдан мандат доверия почти 25% , вы скатились до 0,6%.

Одне із перших рішень засідання — оформлення двох кредитів в українських банках. Це питання також викликало суперечку.    
Олександр Купрієнко, депутат міської ради Дніпра від фракції “Об’єднання “Самопоміч”

600 млн. кредиту хочемо взяти в “Ощадбанку” та “Укргазбанку”. Кредити ми беремо як раз на Короленка, на Набережну і на вул. Журналістів. Чому ми взагалі робимо цю позику, якщо у нас, згідно звіту за перше півріччя, майже така сума є перевиконання.

    Борис Філатов, міський голова Дніпра

Эти деньги будут направлены на асфальтирование тротуаров и обустройство дворов для всех горожан. Но вас же это не интересует — вы же не ходите на согласительный совет, не принимаете участия в работе. То есть вы просто выходите и гавкаете на сессии.

  Володимир Міллер, заст. міського голови, директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету

Действительно мы за первое полугодие заработали около 360 млн. дополнительных доходов. Но мы забываем, что мы входили в бюджет года с недостатком субвенции освітньої та медичної на сумму порядка 400 млн. грн.

Наступними рішеннями депутати віддали на приватизацію 9 закладів, а на баланс міста прийняли 5 гуртожитків і 8 квартир у новобудові. Далі одну з трьох вулиць Восьмого березня перейменували на вулицю Мусліма Магомаєва. Вона знаходиться в Соборному районі Дніпра. Також у міськраді вирішили питання річкового таксі: на час закриття Центрального мосту дістатися іншого берега можна буде на пароплаві. Для цього комунальному підприємству “Міські причали” видали дозвіл на пасажирські перевезення. А щоб знайти кошти на оренду річкового транспорту, довелося збільшити статутний фонд підприємства.
Борис Філатов, міський голова Дніпра

С завтрашнего дня у нас будет бесплатное речное такси с правого берега на левый и с левого на правый. В принципе, интервал понятен: с 7 утра до 10 — 15 минут, потом — 30 минут.

Найбільший резонанс в сесійному залі викликав розгляд громадської петиції. Її написали екоактивісти Дніпра: людей обурила ліквідація дерев на вулиці Короленка.
Ілля Рибаков, співавтор петиції, представник ініціативної групи “Save Dnipro”

Наша петиція стосується мораторію на видалення живих неаварійних дерев та заборони кронування їх “під стовпчик”. Крім того, ми взяли на себе зобов’язання розробити дійсно якісні правила поводження з зеленими насадженнями. Я думаю, що на наступну сесію ми вже будемо мати продукт, який зможемо вам презентувати.

Борис Філатов, міський голова Дніпра

Сейчас — особенно, на время того, как наши коллеги-депутаты уйдут в короткосрочные отпуски, мы просто объявляем мораторий. Потом активисты с профильным департаментом благоустройства, с профильным департаментом рекреаций и парков разработают порядок и в этом порядке всё это будет учтено.

Олександр Сирота, депутат міської ради від фракції «Опозиційний блок»

Сейчас ввести дополнительно какой-то мораторий — это мы только ответим на заигрывание нашей общественности очередное, а результата не будет никакого. Сейчас этот вопрос — не трогать, до сентября его посмотреть, рассмотреть — и вынести на подальший розгляд.

Борис Філатов, міський голова Дніпра

Если мы сейчас это опять переложим в длительную дискуссию, она закончится ничем. Я просто знаю, как в этом здании всегда происходит: если хочешь завалить вопрос — создай рабочую группу! Ровно в тот момент, если мы проголосуем за этот мораторий, сразу побегут все договариваться между собой!

Зрештою мораторій на видалення і кронування дерев ухвалили.
Дякую, рішення прийняте!
Контроль за його дотриманням поклали на секретаря міськради Олександра Санжару.
Борис Філатов, міський голова Дніпра

Единственное “но” — по уже принятым решениям исполкома будут завершены работы. А дальше получается никаких разрешений до принятия нового порядка исполком принимать не будет.

Триватиме мораторій до наступної сесії. Вона відбудеться вже у вересні.

Вибір редакції

Міськрада оголосила тендер на чистку зливової каналізації

На суму до 32 млн 930 тис 158 грн департамент благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра закупить послуги з утримання об'єктів

19 Август, 16:59
Увага! 19 серпня 2019 року з 22:00 призупиняється рух трамваїв по пр. Пушкіна

У зв’язку з цим маршрути №№ 5,12 закінчать свою роботу раніше, повідомляють в КП «Дніпровський електротранспорт». Останні відправлення трамваїв з

19 Август, 16:44
Близько 40% клієнтів «Дніпрогазу» користуються онлайн-сервісом «особистий кабінет»

У поточному році кількість зареєстрованих клієнтів збільшилася більш ніж на 15 тисяч. З початку року понад 15 тисяч споживачів газу

19 Август, 16:20
У Дніпрі ремонтують 6 доріг

19 серпня одночасно ведуться роботи на 6 вулицях. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на прес-службу Дніпровського міської ради. Десь робочі

19 Август, 15:48
Розстріляна інсталяція. У Дніпрі встановили металеві фігури, покликані нагадувати про війну на сході України (КОМЕНТАР)

Всього скульптур 12, розташовані у найлюдяніших місцях - сквері біля облдержадміністрації та на Фестивальному причалі. Досвід ідентичного проекту у Києві

16 Август, 18:20
Податкова міліція паралізувала роботу мережі АЗС “СКАЙ” (ВІДЕО)

Ранок 14 серпня. Під прицілом податкової міліції та першого заступника фіскальної служби Дніпропетровщини, Сергія Пенькова, опинилася мережа АЗС “СКАЙ”. Податківці

16 Август, 18:18
З 27 по 29 вересня у Дніпрі відбудеться перший DniPRO GogolFest (ВІДЕО)

Дніпро б'є власні рекорди з кількості фестивалів у 2019 році. Щорічний "Гогольфест" дістався і нашого міста. Це фестиваль сучасного мистецтва,

16 Август, 18:01
У мерії розпвіли куди звертатися містянам щодо обрізування і видалення дерев

  Із заявами обрізати дерева чи видалити аварійні, які ростуть на міських територіях, мешканці Дніпра можуть звертатися на єдину гарячу

16 Август, 15:23