29 Июль, 21:05

Медичний семінар у форматі театру. Нову методику навчання лікарів почерпнули з історії

Усе нове — давно забуте старе. Лікарський тренінг у незвичайному форматі провели на Дніпропетровщині. Інноваційну ідею для навчання почерпнули з історії медицини. Отже, як правильно дивитися дітям у вуха? Звідки взялися міфи про вакцинацію? Та при чому до медичної справи театр? “Медичний театр” — так організатори лікарського семінару назвали свій захід. Його особливість — у незвичайному форматі. Методика — не така вже й нова: її почерпнули з історії.
Ірина Волошина, організаторка “Медичного театру”, представниця Академії сімейної медицини України

Раніше існували анатомічні театри, коли проводили розтин або клінічний огляд пацієнта, і всі сиділи в амфітеатрі і дивились, як найбільш фахові експерти медицини пояснювали перебіг того чи іншого захворювання на конкретному пацієнті.

Олена Кондратенко, співорганізаторка “Медичного театру”, сімейна лікарка приватної медичної практики

Це майже вистава, тому що сьогодні проходять тільки майстер-класи — це 4 майстер-класи. Тренер показав слайд або розказав якусь тему — і всі лікарі мають змогу зробити все це своїми руками.

Учасників — усього 30. Це фахівці первинної ланки медичної допомоги, зокрема, терапевти, педіатри і сімейні лікарі.
Наталя Тунік, учасниця “Медичного театру”, сімейна лікарка, в.о. директора центра первинної медичної допомоги (Херсонська область)
Мені цікаві були саме практичні навички. Тобто відпрацювання тих самих оглядів пацієнта: на що звернути увагу, як підійти, що по-перше робити, що по-друге. І мені ще подобається, що це вихідний день. Тобто я не витрачаю час моїх пацієнтів. Теми стосуються невідкладних станів, судинних захворювань, вакцинацій та дитячої отоскопії. Як дивитися дітям у вуха, розповідає дніпровська лікарка Олена Кондратенко.
Олена Кондратенко, співорганізаторка “Медичного театру”, сімейна лікарка приватної медичної практики

Дитинка — це не зменшений дорослий. У дітей — трохи інша анатомія вушного проходу.

Для розвитку практичних навичок на тренінг запросили пацієнтів. Серед них — семеро дітей, віком від двох до 14 років. Є і дорослі моделі: на них сімейні лікарі вчаться діагностувати тромбоз і варикоз. Іще одна важлива тема — імунопрофілактика. Для її висвітлення зі столиці приїхав відомий експерт.
Олена Кондратенко, співорганізаторка “Медичного театру”, сімейна лікарка приватної медичної практики

Я б його назвала батьком вакцинації в Україні. Він пропагує вакцинацію, де він тільки може. Мені здається, навіть десь у автобусі він буде її пропагувати. Він перекладає дуже багато текстів, він є співавтором календаря щеплень.

Федір Лапій, столичний експерт з імунопрофілактики

2016-2017 роки — Україна входила в десятку країн світу з найнижчими рівнями охоплення щепленнями. Ми були серед країн, таких як Папуа-Нова Гвінея, Південний Судан, Сирія, Сомалі.

А все тому, що населення України вакцинам не довіряє, каже пан Федір. Сарафанне радіо поширює чутки та міфи про щеплення.
Федір Лапій, столичний експерт з імунопрофілактики

В 2018 році в американському журналі “Громадське здоров’я” було опубліковано аналіз — наукову статтю відносно того, звідки беруться контраверсійні повідомлення щодо вакцинації. Більшість із них походять з Російської Федерації — саме з-під Санкт-Петербургу, з агенції, яка займається інформаційним впливом на інші держави. І це є елемент гібридної війни.

Відтак Україна стала світовим лідером за кількістю захворювань на кір. А торік — мала випадки дифтерії та правцю. Зокрема тому, що дорослі не знають: від цих хвороб треба проходити ревакцинацію раз на десять років.
Федір Лапій, столичний експерт з імунопрофілактики

Вакцина, як і правила дорожнього руху, створена для вашої безпеки!

Інформувати пацієнтів, перш за все, мають сімейні лікарі. Для підвищення їхньої кваліфікації і проводять “Медичні театри”. Перший відбувся у Дніпрі, де будуть наступні — організатори ще визначають.
Ірина Волошина, організаторка “Медичного театру”, представниця Академії сімейної медицини України

В планах у нас, звісно, розширення буде тематики: це і суглобові синдроми обов’язково, і автоімунна патологія, запальні стани.

Федір Лапій, столичний експерт з імунопрофілактики

На сьогоднішній день вважається, що інформація в медицині оновлюється кожні 2 роки. І ми маємо свій професійний інтерес: це є елемент безперервного професійного навчання.

Вибір редакції

У середу, 21 серпня, у Дніпрі на вул.Короленка під припаркованою автівкою провалився асфальт

Яма утворилася під передніми колесами автомобіля. Автомобіль з провалу витягали рятувальники, застосувавши пневматичні подушки і домкрат. В результаті пригоди автомобіль

21 Август, 14:32
У зв’язку зі святкуванням Дня Незалежності України на цьому тижні сервісні центри МВС працюють за скороченим графіком

Про це повідомили в прес-службі регіонального сервісного центру МВД.в Дніпропетровської області. Нагадуємо, що сервісні центри МВС працюють за принципом екстериторіальності

21 Август, 14:19
У Дніпрі продовжують планово розчищати дощоприймачі та водозливні колектори

У Дніпрі продовжуються планові роботи з розчищення дощоприймачів і колекторів від мулу та сміття. У місті 700 кілометрів водозливних мереж

21 Август, 14:07
Скільки коштує «щасливий номер» для автівки

Нещодавно Кабінет Міністрів розширив перелік платних номерних знаків на авто, на які є підвищений попит. «До цього часу можливість автовласників

20 Август, 16:42
На Набережній Заводській у Дніпрі можна безкоштовно взяти пакети для прибирання за собаками

У Дніпрі на Набережній Заводській встановили стійки, де можна взяти безкоштовні пакети для збирання за собаками

20 Август, 14:41
Авіарейси із Запоріжжя перемістять в аеропорт Дніпра — через ремонт

Авіарейси із Запоріжжя перемістять в аеропорт Дніпра - через ремонт   Починаючи з 2-го вересня авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», LOT

20 Август, 14:31
Об’єднані територіальні громади Дніпропетровської області демонструють зростання доходів

За півроку 2019 до бюджетів ОТГ надійшло понад 2,6 млрд грн. Про фінансову спроможність громад розповіли на прес-конференції в Дніпропетровській

20 Август, 14:05
 КП«Дніпроводоканал» визначилося із підрядником та сумою, яку витратить на переоснащення очисних стоків

За 7 491 914 гривень підрядник має виконати технічне переоснащення очисних стоків на Лівобережній станції аерації в Дніпрі. Всі роботи

20 Август, 13:52