Магазин “Книги у дяді Вані” — у центрі уваги мешканців Дніпра. Букіністична крамниця, яку і без того добре знають бібліофіли, несподівано в кінці року спричинила ажіотаж. Справа в тому, що кілька міьских видань повідомили: через впровадження касових апаратів власник магазину розпродає увесь товар. Як виявилося, сам “дядя Ваня” мав на увазі трохи інше. Що саме – дізнавалися наші журналісти.
https://youtu.be/wReJ0F1FVmk
Іван Хников, власник книгарні “Книги у дяді Вані”: “Я с первого дня был председателем книжного общества и председателем книжного базара. 18 лет назад поменялись хозяева и они начали “перестройку”. В то время предложили это помещение. Нас собралось 6 человек и мы сделали магазин. Я – директор, они – реализаторы”.
18 років у будівлі обласної філармонії в центрі Дніпра працює магазин “Книги у дяді Вані”. Головує тут, як можна здогадатися, Іван Іванович Хников. Йому за 70, з яких майже півстоліття колекціонує та продає книги. Примірників у відділах його магазину назбиралося чимало – зо дві сотні тисяч. Ціни — від 20 до кількасот гривень. Трапляються у комірці дяді Вані і рідкісні видання.
Іван Хников, власник книгарні “Книги у дяді Вані”: “Детские, фантастика, детективы, классика – эти идут 20-30 гривен. Но среди них попадаются и дороже. Это польская книжка “Злый”. Когда она вышла, в 60-х годах, ее было не найти. Этот экземпляр кто-то переплел сам. Но это раритет. Цена – 100 грн”.
Наприкінці листопада, згадує Іван Іванович, завітали журналісти – запитати про впровадження касових апаратів. З роками, каже, відвідувачів стає менше. А от після публікації потік покупців відновився з небаченою силою. До того ж пкупці приходять стурбовані, з купою питань. Як виявилось пізніше, хтось із репортерів неправильно інтерпретував слова власника.
Іван Хников, власник книгарні “Книги у дяді Вані”: “Я сказал, что если введут кассовые аппараты, я закроюсь. Он сказал: “Магазин дяди Вани закрывается”. Я сказал, что продаю в большинстве книги за 20-30 гривен Он сказал, что идет распродажа. В результате ко мне приходят и задают вопрос: “Вы что, закрываетесь? Вы что, распродаетесь?” Я говорю: “Нет, не закрываюсь, не распродаюсь. Я работаю”.
Хай там як, зауважує продавець, впровадження касового апарату – то для нього складно, а для його книгарні невигідно. Відділ зі старими книжками взагалі може стати збитковим. Поки уряд обов’язкове впровадження відклав до 2022 року – працює.
Іван Хников, власник книгарні “Книги у дяді Вані”: “Если будут введены кассовые аппараты, учитывая низкую стоимость книг, я не смогу их на компьютерную основу. Мне 72 год. Компьютера нет, работать не умею. Мне это большая сложность. Когда начинаешь все высчитывать, то надо в 1,5 раза увеличивать стоимость. Я понимаю, когда книги 100, 200, 300 – там 10 гривен незаметны. А когда 20-30, разница существенна. У меня впереди год. Изменится что-то, не изменится – от меня это не зависит. Пока есть возможность – хочется работать”.