Головна » Головні новини, Новини » У ретро – з головою: музей «Машини часу» «оживив» свої експонати у віртуальній реальності(ВІДЕО)
19 Лютого 2021, 19:37
421
У ретро – з головою: музей «Машини часу» «оживив» свої експонати у віртуальній реальності(ВІДЕО)
У ретро – з головою: музей «Машини часу» «оживив» свої експонати у віртуальній реальності. Можливим це стало завдяки новому проекту «3D DRIVE. Дивитись і кермувати». Його презентували 18 лютого. Музейники пропонують не просто посидіти за кермом різних експонатів, а стати, наприклад, безпосереднім учасником команди надзвичайників чи проїхатися на кросовому мотоциклі або яхті. В атмосферу віртуального драйву занурилася і наша знімальна група.
Науково-технічний музей «Машини часу» продовжує експериментувати із сучасними технологіями, поєднуючи їх зі своїми ретро-експонатами. Першою VR- ініціативою була «3D KABINKA», яку запустили восени минулого року. Ідею віртуальної подорожі канатним шляхом над Дніпром втілив Артем Костюк. Далі вирішив оживити й інші експонати. Так і народився новий інтерактивний проєкт «3D DRIVE. Дивитись і кермувати».
Артем Костюк – співавтор проєкту «3D DRIVE. Дивитись і кермувати»: “Мы захотели, чтобы посетитель смог почувствовать, максимально почувствовать эффект вот этого движения, вот этого драйва, вот этого интерактива”.Михайло Прудніков – директор Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу»: “Мы не хотим стоять на месте, мы не хотим быть скучным музеем и не хотим, чтобы нас обвиняли, говорили: «Та я это всё видел, я это всё знаю и здесь неинтересно». Поэтому идём вперёд, чтобы все говорили: «Я такого нигде не видел, а это есть только в Днепре”. Если ты проедешься, ты, может, выберешь или свою профессию, или увлечёшься этим видом спорта”.
У проекті задіяли 9 різних експонатів техніки – це й пожежна машина, і снігохід, і дрезина, кросовий мотоцикл, картинг, “Формула-1”, глісер та навіть яхта. Для кожного зняли окремі відеоепізоди – потрапити в їхні сюжети допомагає віртуальна реальність. Зйомки проходили в межах Дніпра та області. Тривалість одного ролика – трохи більше 5 хвилин.
Артем Костюк – співавтор проєкту «3D DRIVE. Дивитись і кермувати»: “Мы не хотели, чтоб зрителю это надоело. Всё-таки виртуальная реальность – она некоторыми может тяжело восприниматься. Поэтому мы так, чтобы не сильно, тем более много желающих может быть. Чтобы не создавать какой-то очереди, мы делали это всё более-менее компактно”.
У команду проекту запросили рятувальників і професійних спортсменів. Власне, герої цих сюжетів і були першими на тест-драйві віртуальних подорожей.
Артем Костюк – співавтор проєкту «3D DRIVE. Дивитись і кермувати»: “Это очень такой необычный контент. Я не припомню, чтобы у нас в городе кто-то такое ещё снимал. Вот, я думаю, что это будет идея для новых энтузиастов, которые будут делать какие-то в городе там, может быть, экскурсии виртуальные. Сейчас это, кстати, очень актуально, в режиме пандемии”.
Один із перших сюжетів – був реальний виклик надзвичайників. Проте вони їхали не пожежу гасити, а рятувати котика, що потрапив у халепу. Пан Олександр вражений цією мандрівкою. Каже: впізнав не лише пожежно-рятувальну частину і колег, а й навіть того бідолашного чотирилапого.
Олександр Шевченко – заступник начальника з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС у Дніпропетровській області, учасник проєкту: “Не заперечую, що вражаюче. Розумію, що все це віртуальна реальність, але таке відчуття, що перебуваєш у справжній машині, виїжджаєш на справжній виклик. Навіть хочеться встати і допомогти тим хлопцям, які працюють по даному виклику. Безумовно – гарна ідея. Я думаю, що всі, хто будуть на це приходить і все це дивитися, будуть в захваті”.
Своїм сюжетом задоволений і мотогонщик Володимир Артошин. Прямо в музейному просторі він знову побував поблизу Старих Кодаків – їздив за картоплею.
Володимир Артошин – професійний мотогонщик, учасник проєкту: “Дуже хочеться, щоб молоді люди, подивившись цей сюжет і побувавши майже за кермом або пасажиром цього мотоцикла – це МТ “Дніпро” – це було для них як натхнення, щоби захоплюватися ретро-технікою. І для дорослих теж цікаво – згадати своє минуле, свої сільські покатушки”.
Працює технологія таким чином: у шоломі віртуальної реальності людина бачить усе, що відбувалося в момент запису відео – від першої особи, завдяки стереопарі. Саме ж зображення сферичне, тобто на усі 360 градусів. І в залежності від положення голови, змінюється зображення. Але подивитися це відео можна і у звичайному форматі, з телефона, гортаючи його пальцями як інтерактивне.
Артем Костюк розповідає про шолом віртуальної реальності: “Это сейчас снято оно на обычную камеру, а вот именно уже поездка, смотрите, видите, уже она идёт на 360 градусов. То есть мы можем в небо смотреть. Дождь тогда, видите, был – немножко заляпало линзу. Можете смотреть что делал водитель, в деталях”.Дмитро Лебідь – спортсмен, учасник проєкту: “Интересные ощущения. Немножко не сравнить с настоящей реальностью – не хватает вот этих прыжков по волнам. Но так, в целом, очень интересно”.
Автор – Станіслав Пивонос
Камера – Олександр Наумов
На четвертій черговій сесії Дніпровської міськради VIII скликання, яка відбулася 24 лютого, депутати проголосували за внесення змін до рішення міськради
У Дніпрі депутати міськради затвердили початок розробки концепції "Програми реформування системи управління комунальною власністю та комунальним господарством територіальної громади". Як
На четвертій черговій сесії Дніпровської міськради VIII скликання, яка відбулася 24 лютого, депутати проголосували за внесення змін до рішення міськради
У Дніпрі депутати міськради затвердили початок розробки концепції "Програми реформування системи управління комунальною власністю та комунальним господарством територіальної громади". Як