Головний спеціаліст відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДГС, Наталя Ніколенко, поінформувала, що перехід на літній і зимовий час регулюється постановою Кабінету Міністрів № 509 від 1996 року. Про це стало відомо під час прес-конференції, повідомляє ІА “
Міст Дніпро“.
Наталя Ніколенко відзначила, що Україна переходить на літній час в останню неділю березня, коли о 3 годині ночі стрілки переводять на годину вперед. Це станеться з 27 на 28 березня 2021 року.
“Зміна часу відчувається у перші дні після переведення стрілок годинника. Люди пристосовуються до нового режиму протягом одного тижня. Науково не доведено шкоди організму людини від переведення часу. Катастрофічного впливу на організм людини ніхто не спостерігав”, – сказала вона.
Головний спеціаліст департаменту дала кілька порад як підготуватися до зміни часу. Найшвидший спосіб пристосуватися – змінити свій графік.
“За кілька днів до переходу на літній час пропонується:
1. Лягайте спати раніше, ніж зазвичай.
2. Перед тим як лягати спати, завжди провітрюйте кімнату, щоб сон був міцним.
3. Вранці, як прокинулися, обов’язкова ранкова гімнастика. Фізичні вправи допоможуть поліпшити кровообіг і зміцнити загальний стан організму. Потім – контрастний душ, повноцінний сніданок.
Всім, хто відпочиває в неділю, бажано підготуватися до робочого понеділка з вечора, щоб вранці зменшити час зборів, якщо буде важко прокинутися”, – резюмувала вона.