22 квітня — День Землі. Школи-учасниці «Руху за сталий розвиток» святкують його екологічним маршем22 апреля, 2015 16:13

Учні 4 класу гімназії №12 готові вчити дорослих сталому розвитку планети.

22 квітня — Міжнародний День Матері-Землі. Його затвердили у 2009 році на сесії ОНН, а в резолюції зазначили, що Земля та її екосистеми є нашим домом, який забезпечує людству житття. У програмі українських шкіл віднедавна з’явилися елементи “освіти для сталого розвитку” — діти вчаться узгоджувати свої потреби зі здоров’ям навколишнього середовища. Іншими словами — зберігати і примножувати ресурси природи. 22 квітня школярі 12-ти областей України спробували показати, що таке сталий розвиток у дії.

22 квітня перший урок у четверокласників 12-ї гімназії — на свіжому повітрі. В цей день треба вклонитися землі в прямому сенсі — вирішили діти разом із учителями. Батьки підтримали: для корисного свята видали саджанці та розсаду з власних садів і ділянок.

Назар Захарченко: Сьогодні день Землі, ми саджаємо квіти, дерева, рослини. Щоб наша планета була зеленою, шоб було чисте повітря.

Бузок, лілеї, чорнобривці й півники — засмічену досі ділянку на сусідній вулиці причепурили юні прихильники сталого розвитку. Максим опікується бузковим кущиком — уже саджав такий з дідусем, тож знає, як доглядати рослину.

Максим Похвалітов, учень 4-б класу гімназії №12: Поливати треба регулярно, та не сильно часто. Сонце тпотрібно ще. І все! А, ні, обробити ще треба, щоб не їли його якісь шкідливі.

Акцію під назвою “Рух за сталий розвиток” спеціально винесли за межі шкільних стін і зробили публічною. Діти охоче вийшли на своєрідний марш, який у першу чергу адресували дорослим. Вони готові ділитися знаннями про сталий розвиток планети і своїми порадами щодо економії ресурсів. Для наочності — підготували малюнки і плакати.

Маша Жарова:  Я намалювала, що треба економии воу та світло.

Ніколь Зизень:  … а також не викидати стакани целофанові, бо вони забруднюють навколишнє середовище.

Четверокласники у своєму ентузіазмі не самотні. Ініціатива надихнула інших, тож акція у 12-тій гімназії вийшла родинною.

Лариса Калугіна — вчитель молодших класів НВК№12: До нас приєдналися діти молодшогошкільного віку, з другого класу. Ніаші сетсрички і братики. Тож ми не одні, до нас усі приєднуються.

Діти певні, що мають право говорити з дорослими на такі серйозні теми. Старше покоління у школі сталий розвиток не вивчало, тож мають послухати обізнану малечу.

Ніколь Зизень:  Багато таких, які викидають сміття просто на дорозі.

Вероніка Ковтун: Тому, що вони думають, що треба починтаи не з себе, а з когось іншого. А треба починати з себе.


Loading...

Оставить комментарий


Комментарии (0)
Включить автообновление